סמארטפון ב-99$ - בקרוב? • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

סמארטפון ב-99$ – בקרוב?

יצרנית המעבדים ARM חשפה ארכיטקטורה חדשה שתאפשר יצירת מיקרו- לסמארטפונים אשר יהיו קטנים משמעותית וחסכוניים פי 5 מאשר מעבדי ה-Cortex הקיימים. המשמעות: זולים וחסכוניים בהרבה

את המכשירים הסלולריים החכמים זוללי האנרגיה המשווקים היום ברחבי העולם כולנו מכירים – כאשר נראה כי אף חברה לא שמה לה למטרה להשיק מכשירים אשר יהיו גם יעילים בניצול אנרגיה וידידותיים לכיס. כדי לתרום לפתרון הבעיה קמה חברת ARM הבריטית והציגה את מעבד ה-Cortex A7 אשר נוצר בתהליך ייצור של 28 ננומטרים תוך התחשבות בניצול יעיל של אנרגיה, בשונה משבבי העיבוד הקיימים כיום במכשירים הסלולריים החכמים שהמושג "ביצועים" עומד בראש מעינייהם.
הדיווחים מעלים כי מדובר במעבד היעיל ביותר בניצול אנרגיה שנוצר אי-פעם על ידי חברת ARM, תוך הבטחה שמטרת פיתוחו היא חיי סוללה ארוכים הרבה יותר ממה שאנו מכירים כיום.  "מעבד ה-Cortex A7 יאפשר פיתוח מכשירים ניידים אשר יספקו חווית שימוש איכותית, זאת בהשקעה של פחות מ-100$" אומרים ב-ARM, ומוסיפים כי "הדבר יתרום רבות לאנשים החיים במדינות מתפתחות".

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


יש לציין כי מדובר במעבד שגודלו עומד על פחות מחצי מילימטר מרובע (כחמישית מהגודל של מעבד ה-Cortex A8), וניתן להטמיע אותו גם במערכות אשר מכילות מספר ליבות עיבוד. הדבר מאפשר פיתוח של מכשירים ניידים אשר יכללו גם את מעבד ה-Cortex A7 החסכוני וגם מעבד בעל כוח עיבוד מאסיבי כדוגמת הCortex-A15 – מה שאומר שרק שימוש באפליקציות מורכבות יגרע בצורה משמעותית מחיי הסוללה, כאשר פעילויות כגון גלישה באינטרנט יצרכו הרבה פחות אנרגיה בהשוואה למעבדים עכשווים שכן הן יבוצעו על ידי המעבד החסכוני.  

מספר יצרניות גדולות כדוגמת סמסונג, Broadcom ו-LG  כבר הביעו עניין בהטמעת השבב החסכוני של ARM במכשיריהן, אך חברות גדולות נוספות כגון אפל יישארו כנראה עם יצרנית המעבדים אינטל שהציגה כבר לפני מספר חודשים את ארכיטקטורת מעבדי האטום החדשה הכוללת טרנזיסטורים תלת מימדיים. בשורה התחתונה, המעבד החסכוני של ARM צפוי לנחות בשוק הסמארטפונים בשנת 2013 – כאשר היצרנית הבריטית מבטיחה שכאשר השבב החסכוני יושק רשמית, הוא יציג אשר משתווים בקלות לשבבי העיבוד זוללי האנרגיה שקיימים כיום בסמארטפונים היוקרתיים ביותר, כך שיש בהחלט למה לצפות.


תגיות

3 תגובות

  1. נראה לי שעיקר העלות היא דווקא המסך (כמובן קפסיטיב)

  2. לקנות משהו זול, זה כמו לא לקנות בכלל
    או לשבור את השיניים בשימוש שלו.
    בכל המקרים ככל הידוע לי, התמורה היא מעטה וכמעט שאף אחד מהמקרים לא ממש שווה את כסף הקנייה.

  3. וואלאק מהפה שלך לה׳
    הלוואי למה אין לי כסף תודה אחי

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close