סופו של ה-Installous לאייפון ולאייפד

לאחר שנים רבות של פעילות פיראטית, נאלצה חברת Hackulous לבטל את פעילותה של אפליקציית ה-Installous – שאיפשרה הורדה של אפליקציות פרוצות למכשיריה של אפל
במשך השנים האחרונות, המשיכו האקרים למינהם לפרסם פריצות למכשיריה השונים של חברת אפל, דבר שהכעיס (ועדיין מכעיס מאוד) את מהנדסי ומנהלי החברה. כמו כן, אחד הכלים הנפוצים ברשת ששימשו את אלו שבחרו לפרוץ את המכשיר שלהם, הוא אפליקציית האינסטלוס – שהיוותה מעין חנות אפליקציות פרוצות להורדה ללא תשלום, באופן בלתי חוקי.
לאחרונה (או למעשה בערב השנה האזרחית החדשה), פרסמה החברה שאחראית על פיתוחה של האפליקציה הלא חוקית הודעה שאיכזבה פיראטים רבים ברחבי העולם. "לאחר שנים רבות, החלטנו להפסיק לאלתר את פעילותה של חברת Hackulous. מדובר בצעד בו נקטנו לאחר שהקהילה הפיראטית הפכה לכמעט ובלתי פעילה לחלוטין" נכתב באתר החברה.
לילה טוב, אינסטלוס. הודעת הפרידה כפי שמופיעה באתר hackulo.us
עוד מוסיפים גורמים ב-Hackulous לשעבר כי אנשי הצוות נתקלו בבעיות שהקשו עליהם לנהל את הקהילה באופן ראוי, מה שהפך אותה לשוממת לחלוטין. לפי הדיווחים, בקהילת ה-iOS הפיראטית עדיין קיימים גורמים בעלי מוטיבציה ורצון להשקיע – כך שיתכן ובקרוב מאוד תצוץ ברשת אפליקציה פיראטית מ"הדור החדש".
המקור ה"רשמי" לאפליקציות פרוצות – לא עוד
מעריציה המושבעים של האפליקציה הבלתי חוקית Installous "מתאבלים" בימים האחרונים על סגירתה בעמוד הפייסבוק הרשמי שלה, כשיש לציין כי בעמוד גם מתפרסמות כל העת תוכנות פיראטיות נסיוניות שעדיין פועלות.
סביר להניח שלא באמת מדובר כאן בסופה הרשמי של מגמת הורדת האפליקציות הפרוצות (למרות שגורמים רבים מעוניינים בכך), אך אין ספק כי זהו צעד חיובי מאוד לטובת המפתחים – שיכולים כעת להנות מפרנסה ראויה יותר, ולהתנחם בכך שהסיכויים לגניבת הפיתוח שלהם פחתו משמעותית. בשורה התחתונה, נראה כי אין מנוס מלשלם את הדולרים הספורים למפתחי האפליקציות, כאשר ברור לכל כי הורדה בלתי חוקית של אפליקציות (גניבה למעשה) היא תופעה שיש להלחם בה.