סוני נכנעת לטרנדים? ה-Xperia XZ3 נחשף בהדלפות

מכשיר הדגל הבא של היצרנית היפנית יאמץ את המצלמות הכפולות והמסכים המוארכים שניתן למצוא כמעט אצל כל השחקניות האחרות בתחום

סוני היא חברה שבהחלט עשתה לעצמה שם בתור מעין עוף מוזר בעולם הסלולר, עם העדפות ובחירות שבדרך כלל לא תאמו את הכיוון של היצרניות הגדולות והפופולריות ביותר – כאשר גם בשנים הבעייתיות והחלשות ביותר שלה לא נראה היה שבחברה מעוניינים לוותר על הזהות הייחודית שלהם בתקווה לקרוץ למכנה המשותף הבסיסי ביותר. האם יתכן שכל זה השתנה בתקופה האחרונה? עדיין מוקדם לקפוץ למסקנות – אך ה-Xperia XZ3 שקיומו הודלף מצביע על כמה שינויים משמעותיים לעומת כל דגמי החברה עד היום.

תיעוד מצולם של המפרט הטכני, לצד תמונות מודלפות ממשיות ראשונות של המכשיר, מצביעות על כך שה-XZ3 יהיה הסמארטפון הראשון של סוני אשר מאמץ את המסכים המוארכים הפופולריים עד מאוד, עם פאנל IPS בגודל אלכסוני של 5.7 אינץ' ורזולוציית 2,160×1,080 פיקסלים, כאשר שוליים עבים יחסית מסביב ליחידת התצוגה (כמו שסוני אוהבת) מעידים על כך לא יהיה קומפקטי באופן מירבי, על אף העובדה שגודל זה נחשב לצנוע במונחים המודרניים.

תמונות ראשונות של ספינת הדגל השנייה מבית סוני לשנת 2018 – דומה לאחרים מקדימה, אך שומר על המבנה שאותו לא ניתן לבלבל עם אף אחד אחר בצד השני

לא ברור האם המעבר למסך ארוך יותר יגרום לסוני לוותר על הרמקול התחתון הקדמי לטובת מערך אודיו יעיל מעט פחות בו האפרכסת משולבת רמקול ורמקול נוסף נמצא צד התחתון של גוף המכשיר, אך מה שכן ידוע הוא שה-XZ3 יספק שבב Snapdragon 845, זכרון דינאמי של 6 ג'יגה-בייט, נפח אחסון מובנה של 64 ג'יגה-בייט או 128 ג'יגה-בייט, הגנת IP68 מפני מים ואבק, סוללת 3,230mAh דומה לזו של ה-Xperia XZ2 – וגם מערך צילום אחורי כפול עם יחידת 19 מגה-פיקסל אחת ויחידת 12 מגה-פיקסל נוספת.

המפרט הטכני המודלף. רוצים לנחש מה יהיה המחיר של הדגם?

ההשקה של ה-Xperia XZ3 עשויה להתרחש בתערוכת IFA בתחילת חודש ספטמבר – ואז נוכל להכריע האם סוני עדיין יכולה להיות מוגדרת בתור מורדת, או שאולי אנו חוזים כאן בצעדים הראשונים של תהליך שבסופו יהיה די קשה להבדיל בין המוצר היפני לאלו הקוריאנים והסינים. מה אתם חושבים? בואו לספר בתגובות!