סוני מבטיחה: מכשירי ה-Xperia הבאים יגיעו עם עיצוב חדש לחלוטין

אחרי שנים של סמארטפונים מרובעים עד מאוד בגימור שהיה מגנט לטביעות אצבע שמנוניות – מה תהיה הגישה החזותית החדשה של היצרנית היפנית המתייצבת?

אחרי שהצליחה לבלום את ההפסדים הגדולים שלה בקטגוריה ולהתייצב על מספר מצומצם של דגמים שמאפשר לה להציג היקף מכירות יציב עם רווח צנוע – נראה כי סוני שמה לעצמה למטרה להמציא מחדש את מותג ה-Xperia הוותיק שלה, החל משנת 2018 ואילך.

המנהל העסקי של תחום הסמארטפונים בהודו עבור סוני הכריז כי החברה עומדת לחשוף קו ויזואלי חדש עבור מוצריה בקרוב, אשר יאמץ בין היתר את טרנד המסכים האולטרה-רחבים (או אולטרה-ארוכים, אם תרצו) ואת המסגרות המינימליות ככל האפשר עבורם – משהו שכבר קיים אצל סמסונג, אפל, LG ועוד כמה וכמה מתחרות נוספות.

גם סוני נכנעת לאופנה המרכזית של שוק המכשירים החכמים

הכרזה זו תואמת דיווחים נוספים ששמענו בחודשים הקרובים, על כך שהקו העיצובי המכונה OmniBalance ומלווה אותנו עוד משנת 2013 ומדגם ה-Xperia Z המקורי יוחלף בקו חדש אשר קיבל את הכינוי Mirai – ויהיה מעניין בהחלט לגלות כיצד זה ייראה הלכה למעשה, אחרי תקופה כה משמעותית בה התרגלנו לראות מכשירים ספציפיים ומוכרים מאוד של היצרנית הוותיקה.

כך עשוי להיראות מכשיר חדש של סוני בשנה הקרובה – לפחות לפי דעתו של מעצב חובב אלמוני כלשהו ברשת. מה דעתכם?

סביר להניח כי בנוסף למסכים עם מעטפת ממוזערת נראה את סוני מאמצת, לפחות באופן חלקי, את עולם המצלמות הכפולות המתפתח במהירות (ברוב המקרים באמצעות יחידות צילום של סוני עצמה), ומי יודע – אולי אפילו מציעה לנו שיא חדש ברזולוציית מסך עם יחידת 4K בעלת יחס גובה-רוחב מוגדל של 18:9. 

סמארטפון זעיר ומדליק כמו ה-Xperia XZ1 Compact יוכל להפוך לקטן עוד הרבה יותר במידה וישולב בו מסך מוארך כמעט ללא מסגרת

היתכן ש-2018 תהיה השנה בה סוני תחזור לצבור מומנטום חיובי משמעותי בעולם המובייל? כנראה שעוד מוקדם לחשוב על כך, אך גם לא כדאי לפסול את האפשרות.