סוד ההצלחה: מחיר האייפון הממוצע גבוה פי 3 ממחירי האנדרואיד

11 תגובות

האם אי פעם תהיתם איך מצליחה לדווח על רווחים כל כך עצומים בדוחות הפיננסיים שלה? התשובה קשורה להכנסות החברה ממכשירי האייפון שלה, העומדות על כמעט פי שלושה מיצרנית מכשירי האנדרואיד הממוצעת

תמונת רקע יפה לסיום
ללא הנחות וכמעט ללא הורדת מחירים מדורגת – כך מכניסה פי שלושה יותר על כל שהיא מוכרת מאשר יצרניות אנדרואיד

אפל מכניסה פי שלושה יותר כסף על מכשיר אייפון ממוצע שהיא מוכרת מאשר יצרניות בשוק. הנתון הזה בא אלינו מחברת ABI Research, שאף הבחינה בעליה משמעותית של נתון זה לזכותה של אפל. על פי המחקר, אפל כיום מכניסה (להבדיל ממרוויחה) ממוצע של 687 דולרים על כל מכשיר אייפון שהיא מוכרת, זאת לעומת יצרניות שמספקות בהכנסה ממוצעת של כ-254 דולרים למכשיר ממוצע.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הנתון הזה אומנם לא מפתיע אותנו במיוחד, כאשר זה רק מדגיש יותר את הדגש של אפל על מכשירים יקרים ו"איכותיים יותר" לעומת פלטפורמת , שמבוססת יותר על מכשירים זולים ומגוונים הרבה יותר. ברבעון האחרון של שנת 2014 רשמה רווח נקי של כ-18 מליארד דולרים, מה שנחשב לרווח הגדול ביותר בהיסטוריה התאגידית שהיה אי פעם לחברה (שיא שהחזיקה חברה מתעשיית הנפט הרוסית).

אם הנתון הזה לבד לא הרשים אותכם, הנה בונוס נוסף: מאז הרבעון השלישי של 2014, הכניסה כ-50 דולרים יותר על כל מכשיר שמכרה, עליה הניתנת להסברה על ידי השקת מכשיר האייפון 6 פלוס של החברה, המגיע עם תג מחיר גבוה יותר ממה שאנחנו רגילים אליו מהחברה.

iphone6
מכשירי האייפון 6 ו-6 פלוס, הדור שאחראי לעליה בהכנסות של אפל על כל מתוצרתה

על פי חברת המחקר, עלותו של מכשיר אייפון ממוצע (מהדורות החדשים) עולה לחברה כ-220 דולרים לייצר ולמכור, מה שמשאיר לה יותר מ-300 אחוז רווח על כל מכשיר שהיא מצליחה למכור, אחוז שקטן בהרבה אצל יצרניות סמארטפוני זולים לשוק הבינוני-נמוך. מכך לאפל כעת יש כמעט 180 מליארד דולרים (!!!) "במזומן" לעשות בהם כאוות נפשה.