ניצנים של אופנה חדשה: הכירו את הסמארטפון הראשון עם מצלמת VR מובנית

בעידן בו מחליפים עוד ועוד מצלמות סטנדרטיות בכל יום ויום – זה היה רק עניין של זמן עד שנראה גם שילוב של מצלמות 360 מעלות בתוכם

טכנולוגיית המציאות המדומה לא מראה שום סימנים וכוונות לנסיגה, אלא להיפך – וזה כנראה אומר שמוטב לנו להתחיל להתרגל לאנשים שמרכיבים משקפיים מרובעים ושמנמנים בסביבתנו, ולכך שצילום ווידאו היקפיים ב-360 מעלות זו אחת מהדרכים המרכזיות ליצור תוכן שממנו ניתן יהיה להנות באמצעות זו.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


סביר להניח כי נמשיך לראות עוד ועוד דגמים של מצלמות 360 מעלות ייעודיות, מצויידות בצמד עדשות אולטרה-רחבות וצמד חיישנים לתיעוד מיטבי של המרחב – אך האם יתכן שנתחיל לראות מצלמות כאלה גם בסמארטפונים? אם לשפוט לפי התוכניות של חברת HT Optical הסינית התשובה היא חיובית.

מי אמר שהוא רוצה עוד בסמארטפון שלו ולא קיבל?
מקור התמונה: engadget.com

החברה הצנועה ששיתפה פעולה עם יצרניות כמו אולימפוס וסוני בתחום הצילום חשפה מודול כפול זעיר לצילום ב-360 מעלות, עם רזולוציה כוללת לא רעה של 16 מגה-פיקסל עבור תמונות סטילס ו- עבור – כל אלו במימדים כוללים של קצת יותר מ-7 מילימטרים, אשר יאפשרו שילוב מעשי שלו בחלק גדול מהסמארטפונים בשוק, מבלי ליצור בליטה מוגזמת בגופם, או אפילו ללא בליטה כלל, במכשירים עבים יחסית של 8 מילימטרים ומעלה.

המצלמה החדשה לא באמת תוכל להחליף את המצלמות הסטנדרטיות במכשיר החכם באופן ראוי, ועל כן תזדקק לשטח פנים נוסף משלה, שיביא לתוספת אורך בלתי מבוטלת למכשירים, בטח בעידן בו אנחנו מצפים לראות שולים דקים ככל האפשר סביב יחידת התצוגה – אך זה עדיין עשוי לעבוד, לפחות עבור דגמים ייעודיים מסויימים שימותגו (אולי) בתור "מכשירי ניידים".

זה נראה מאסיבי ומוזר בינתיים – אבל המצב עתיד להשתפר משמעותית בדור הבא
מקור התמונה: engadget.com

מכשיר חכם סיני אחד בעל השם הביזארי משהו ProTruly Darling הוצג על ידי HT Optical בתור המחשה לשילוב מודול 360 מעלות, מגירסה קודמת ועבה יותר של החברה – מה שיצר את אחד מהסמארטפונים הארוכים ביותר שפגשנו מאז ומעולם. אבל היי – סביר להניח שגם זה לא משהו שירתיע לפחות ניסה קטנה מסויימת של צרכנים חובבי VR.

Darling – חלוץ תחום הצילום ב-360 מעלות שמעולם לא שמעתם עליו

מודול המצלמה הקומפקטי של HT Optical מיועד אולי לשילוב בתוך הסמארטפונים עצמם, אך ללא ספק יוכל לשמש גם ליישומים דומים אחרים שיהיו רלוונטיים יותר לקהל היעד הרחב – כמו למשל מצלמת ה-VR המודולרית שהוצגה יחד עם ה-Essential PH-1 של אנדי רובין, ותוכל להפוך לדקה וזעירה יותר במורד הדרך, או כיסוי הסמארטפון בעל מצלמת 360 המעלות המובנית מעליו שהוצג עבור מכשירי ה- Z המודולריים רק לאחרונה.

ה-Moto Mod החדש של – עם מצלמת VR

ללא קשר לעתיד מוצריה המעניינים של HT Optical, ברור למדי כי טכניקת הצילום ב-360 מעלות תזדקק לעבור קפיצות ומהפכות נוספות על מנת להפוך לכזו שמקובלת על רוב המשתמשים ונמצאת בשימוש רחב היקף – הצילום יזדקק להיות חד ואיכותי יותר, זריז יותר ועם הרבה פחות עיוותים בקצוות ובנקודות "התפירה" בין צמד החיישנים. עד שזה יקרה, נקווה לפחות לראות פתרונות איכותיים יותר במחירים זולים יותר, שיסייעו לצבור מאסה קריטית של משתמשים בדרך אל המיינסטרים.

יש כבר היום לא מעט פתרונות לצילום 360 מעלות באמצעות – אך הם אמורים להפוך לקומפקטיים, נוחים ואיכותיים הרבה יותר בהמשך

רואים סיבה לשימוש במצלמות VR שמובנות בסמארטפונים, או שזה גימיק שלעולם לא יתפוס? שתפו אותנו בתגובות.