זהירות: נוזקה חדשה לאייפון חוצה פלטפורמות ומערכות הפעלה • HWzone
גאדגטיםסמארטפוניםטאבלטים

זהירות: נוזקה חדשה לאייפון חוצה פלטפורמות ומערכות הפעלה

הנוזקה, בשם WireLurker, מגיעה אל המשתמש תחילה דרך שהורדה מחנות האפליקציות הלא רשמית של OS X ומתפשטת משם למכשירי המשוייכים למחשב

iphonei
מכשירי האייפון 6 והאייפון 6 פלוס

הדשא כבר לא כל כך ירוק בגן הסגור של אפל. נוזקה חדשה שהתגלתה, בשם WireLurker, נעזרת באפליקציות נגועות למחשב ומתפשטת למכשירי ה-iOS של משתמשים. דרך הפעולה הייחודית הזאת, שעד כה לא נראתה כמוה בשוק, מסתמכת על חנות ה-Maiyadi App Store הלא רשמית של למערכת ההפעלה OS X למחשבים הנייחים והניידים של . האפליקציות הנגועות הפופולאריות ביותר שהורדו הן כמובן משחקים, כשבראש הרשימה נמצא משחקים כמו Sims 3, International Snooker 2012, Pro Evolution 2014, Bejeweled 3 ועוד.

לאחר שהורדה, הנוזקה, שלפי הערכות הורדה מעל 350,000 פעמים, מתפשטת למכשירי ה- המחוברים למחשב דרך USB, ומתחילה לשכתב קבצים ותוכנות שעל המכשיר. המאפיין העיקרי כאן הוא, שבשונה מנוזקות אחרות בעבר, נוזקת ה-WireLurker יכולה להדביק גם מכשירי שלא עברו Jailbreak, נתון שלא רק אומר שכל מחזיקי מכשיר פגיעים כעת לנוזקה הזאת, אלא גם לפי הערכות של חוקרי מ-Palo Alto Networks, חברת אבטחה אמריקאית, כבר עכשיו עשרות אלפי מכשירים מוערכים כי נדבקו.

לאחר ההדבקה, הנוזקה מוסיפה למכשירים שלא עברו פריצת Jailbreak אפליקציית קומיקס, בעזרת אישור מזוייף בכדי לגרום למערכת לאשר את ההתקנה. למכשירים שכן עברו פריצה, הנוזקה משכתבת כמו TaoBao ו-AliPay בכדי לקבל גישה למידע על פרטי התשלום של המשתמש. על פי הערכות החוקרים, ההתקנה של אפליקציית הקומיקס למכשירים לא פרוצים היא ניסוי ראשוני, שאחריו יוכלו יוצרי הנוזקה להתקין תוכנות או יותר רווחיות להם בעתיד.

חברת האבטחה כבר עכשיו הוציאה כלי לבדיקת מצב מכשירכם, עם דוח מלא על הנוזקה, המציג את דרך הפעולה, העדכון וההתפשטות שלה כאן.

תגיות

8 תגובות

 1. נוזקה?! תגיד פריצה וזהו :)

  לא נכון!
  פריצה זה אקטיבי,
  נוזקה זה פאסיבי.

 2. אני חובב אנדרואיד, ובדרך כלל הטיעון הגדול של חובבי אפל זה שבאנדרואיד יש וירוסים ונוזקות. זו תעשיה מגעילה, ואני ממש לא שמח על תוכן הידיעה הזו, רק חובבי אייפון ואפל למיניהם, כשאתם מדברים עם חובב PC ואנדרואיד, נא לא להשתמש בטיעון של וירוסים ונוזקות, הנה תזכורת לזה שזה פוגע בכולנו ואף מערכת לא חסינה.

 3. משתמש שרוצה להידבר בנוזקה יצליח על וינדוס, על מאק וגם על לינוקס. האבטחה של מערכת ההפעלה אינה מגינה מפני דברים שהמשתמש מתקין במו ידיו…..

 4. הממ.. כמה אי דיוקים בכתבה:
  א. תרשמו מפורשות באתר פ-י-ר-א-ט-י שפופלארי בסין. לא מדובר פה ב "חנות לא רשמית" או שטויות אחרות (כן, בד"כ כשמורידים באופן פיראטי לא חסר וירוסים, גם למחשב).
  ב. אם המכשיר שלכם לא פרוץ, כל מה שהתוכנה הזו יכולה לעשות בערך זה רק לדעת את המספר טלפון שלכם ועוד כמה דברים מינורים. אם אתם מריצים את התוכנה הפיקטיבית על המכשיר, בגלל שהמכשיר לא פרוץ, אין לא יכולת לעשות כמעט כלום בלי רשות מהמשתמש (בניגוד לאנדרויד).

 5. יתרון של אפל, מערכת הפעלה מגוננת עליך מכל דבר. חסרון של אפל, מערכת הפעלה מגוננת עליך מכל דבר.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close