משתפרים אבל מתייקרים: Xiaomi Smart Band 7 מושק באופן בינלאומי

מסך גדול יותר ומדידה אוטומטית ריווי חמצן בדם מצדיקים תוספת של 30 אחוזים במחיר לעומת ה-Mi Smart Band 6?

האינפלציה ברחבי העולם משתוללת ואיתה נראה שגם מחירי המכשירים החכמים, בפרט אלו מבית שיאומי (Xiaomi), אשר נותנים לנו תחושה של עלייה מתמדת ומשמעותית במהלך השנתיים האחרונות. זה לא אומר שהם אינם משתלמים או כדאיים, אך בהשוואה ישירה בין דורות של מוצרים בלתי אפשרי לפספס את ההתייקרות – שבאה לידי ביטוי כעת גם במסגרת ההשקה העולמית הרשמית עבור צמיד ה-Smart Band 7.

הגלגול החדש של הצמיד הזול והמצליח מבית היצרנית הסינית נהנה מהתצוגה הגדולה ביותר שנראתה בסדרה עד כה, פאנל AMOLED תומך מגע של 1.62 אינץ' (לעומת 1.56 אינץ, ב-Mi Smart Band 6, כולל טענה להגדלה של 25 אחוזים בשטח התצוגה האפקטיבי) בעל רזולוציית 490×192 פיקסלים ובהירות של עד 500 ניט – עם יותר מ-100 עיצובי בסיס של התצוגה מהם ניתן לבחור את המועדף עליכם ותמיכה בטכנולוגיית ה-AOD (ר"ת Always-On Display) לתצוגה חסכונית מינימליסטית קבועה.

הדגם החדש תומך בעקיבה אחרי 110 סוגי פעילויות ספורטיביות שונות לעומת 30 פעילויות "בלבד" בגלגול הקודם, מהן 5 פעילויות נפוצות להן קיימים זיהוי ועקיבה אוטומטיים, יכולת מדידה מחזורית קבועה של סטורציית החמצן בדם (בניגוד לתמיכה במדידה על פי דרישה בלבד ב-Smart Band 6) והתראה כאשר מתגלה ירידה אל מתחת לרמות המומלצות, מדידה מחזורית קבועה של 24 שעות ביממה לדופק הלב ושלל יכולות בונוס מעניינות כמו מעקב אחר פרקי השינה ואיכות השינה של המשתמש, מעקב אחרי רמות סטרס, מעקב אחרי מאפייני בריאות ספציפיים עבור נשים ועוד.

סוללה פנימית של 180mAh אמורה להספיק לכ-14 ימי פעילות בין טעינה לטעינה, כמו בדור הקודם (שהשיג זאת עם סוללה צנועה יותר של 125mAh, אך לשמחתנו ההשפעה של הצמיחה הזו בקיבולת על המימדים והמשקל היא מינורית), עם טעינה מגנטית במגע שאמורה להחזיר את מלוא זמן העבודה בתוך שעתיים או פחות של טעינה – ומעל לעשרה גוונים שונים לבחירה עבור רצועת הסיליקון שמחזיקה את "המוח" של הצמיד, אשר נהנה גם מאטימות מלאה למים מתוקים בעומק של עד 50 מטרים.

הצמיד החכם החדש שיגיע אל מדינות אירופה ושאר העולם בקרוב לא יכלול תמיכה מובנית ב-NFC עבור הזדהות דיגיטלית מהירה ותשלומים דיגיטליים מאובטחים – גרסה זו נותרת בלעדית עבור השוק הסיני בשלב הנוכחי, ללא פרטים על תמחור או השקה אפשריים בטווח הזמן הקרוב.

ה-Xiaomi Smart Band 7 מהווה שידרוג לעומת קודמיו, ללא צל של ספק, אך מחיר מומלץ רשמי של 60 יורו כולל מס מגלם עלייה של לא פחות מ-30 אחוזים במחיר לעומת ה-Mi Smart Band 6 שהושק ב-45 יורו ו-50 אחוז תוספת בהשוואה ל-Mi Smart Band 5 שעלה 40 יורו בהשקה. רק מחיר מקוצץ של 50 יורו עבור רוכשים מוקדמים בחלק מהשווקים עבור ה-Smart Band 7 מהווה נחמה קטנה עם השוואת ההתייקרות האבסולוטית לזו שבין הדור החמישי לדור השישי הבינלאומיים, ולו למשך זמן קצר.

ה-Mi Smart Band 6 הושק על ידי הנציגה הרשמית של שיאומי בארץ במחיר של 220 שקלים (והיום כבר ניתן להשיג אותו דרך יבואנים מקבילים במחירים מרשימים הרבה יותר של החל מ-150 שקלים בקירוב), ואם להתבסס על המחיר המומלץ באירופה נראה כי ה-Xiaomi Smart Band 7 עשוי לנחות בשוק המקומי בקרוב עם תג עלות של 290 שקלים או אפילו 300 שקלים.

האם מבחינתכם אלו רמות מחיר שעדיין יכולות להיות רלוונטיות עבור התמורה של המוצר, או ששיאומי ושותפותיה הופכות את ההעדפה של הצמיד על פני שלל השעונים החכמים הזמינים בשוק לבלתי הגיונית ובלתי כדאית? מוזמנים לכתוב לנו מה אתם חושבים בתגובות.