מלך המולטיטאסקינג החדש?

משחקי ה-RAM: האייפונים החדשים יגיעו עם 2GB, האייפד פרו עם 4GB?

גם לאחר ההכרזה הרשמית, התהיות אודות המפרט החומרתי המלא של המכשירים החדשים מבית אפל ממשיכות

כמיטב המסורת שלה, אפל סיפקה לנו הרבה פרטים מעניינים ואפילו מרשימים אודות החומרה שמרכיבה את מכשירי הדגל החדשים שלה – אך עם זאת השמיטה כמה מהפרטים היותר עסיסיים.

אחד מאותם פרטים חסרים הוא נפח זכרון ה-RAM באייפד פרו החדש ובצמד האייפון 6S והאייפון 6S פלוס. אחרי כמה וכמה שנים בהם אפל הסתפקו בנפח אחסון של ג'יגה-בייט בודד בכל קו המוצרים הגיע לו האייפד אייר 2, מצוייד בנפח של 2GB – וגרם למספר בלתי מבוטל של צרכנים לקוות כי נפח דומה יקבלו גם האייפונים המעודכנים. לפי הדיווחים העדכניים, זה אכן מה שקרה.

האתר של אפל כולל השוואה די מקיפה ומפורטת בין כל דגמי האייפון שנמכרים כעת רשמית - אך בין כל הנתונים האלו לא תמצאו את נפח זכרון ה-RAM, מהירות המעבד או מספר הליבות שלו, וגם לו את קיבולת הסוללה
האתר של אפל כולל השוואה די מקיפה ומפורטת בין כל דגמי האייפון שנמכרים כעת רשמית – אך בין כל הנתונים האלו לא תמצאו את נפח זכרון ה-RAM, מהירות המעבד או מספר הליבות שלו, וגם לו את קיבולת הסוללה

לפי משתמש רדיט בעל גישה לאתר ה-Sales Web הפנימי של אפל, צמד האייפונים המעודכן אכן מכיל זכרון RAM בנפח כפול של 2GB. עם זאת, ללא שום הוכחה ויזואלית בנושא, עושה רושם כי נצטרך להמתין עוד כשבוע עד לבוא הביקורות, שכבר ידעו לומר בוודאות מה כאן האמת ומה השמועות.

אם לא די בכך, פיסקה מסויימת באתר הרשמי של אדובי (שכבר נערכה ונעלמה מאז) הצהירה כי לאייפד פרו יש לא פחות מ-4GB של נפח אחסון. לא ברורה המשמעות של עריכת הנתון הזה, או סודיותו מלכתחילה, אך כרגע נראה כי יש סיבה טובה להאמין כי האייפד המגודל יגיע עם יותר נפח זכרון RAM מכל גאדג'ט אחד של אפל, בין אם זה 3GB או 4GB.

המשפט המפליל בבלוג הרשמי של אדובי, לפני שנערך
המשפט המפליל בבלוג הרשמי של אדובי, לפני שנערך

גם בהנחה שגילינו סוף סוף מהם נפחי ה-RAM באייפונים ובאייפד החדש, נותר לנו סימן שאלה משמעותי אחד – הביצועים עצמם. שבבי ה-A8 וה-A8X עדיין נמצאים קרוב מאוד לפסגת הביצועים של שוק ה-ARM, ויהיה מעניין מאוד לראות כיצד ועד כמה ישפרו את המצב ה-A9 וה-A9X עם תהליך הייצור החדש וההצהרות מרחיקות הלכת לביצועים ברמת מעבד שולחני.

מלך המולטיטאסקינג החדש?
מלך המולטיטאסקינג החדש?

נמשיך לעקוב ולעדכן אתכם.

קישורים נוספים