מרשימים לטובה אבל יקרים במיוחד: מכשירי ה-Galaxy A העדכניים של סמסונג הם עוף מוזר • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

מרשימים לטובה אבל יקרים במיוחד: מכשירי ה-Galaxy A העדכניים של סמסונג הם עוף מוזר

צמד מכשירי הפרימיום-ביניים של זוכים לביקורות מחמיאות וגם מגיעים לשוק הישראלי, אך עם תגי מחיר מאסיביים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


עוד כשפגשנו אותם לראשונה, לפני כחודשיים, היו ברור שצמד מכשירי ה-Galaxy A7 וה-Galaxy A5 לשנת 2016 יהיו יקרים מאוד, על אף היותם טכנית מכשירים לשוק הביניים. ביקורות ראשונות שלהם מצהירות כי מדובר בשניים מהסמארטפונים היותר טובים שסמסונג יצרה עד היום, אך במקביל השקה רשמית שלהם בארץ מגלה רמות מחיר אסטרונומיות יחסית, אשר גורמת לנו לתהות למי בדיוק הם מיועדים.

באתר gsmarena פירסמו ביקורות רשמיות ל-Galaxy A7 ול-Galaxy A5 החדשים, ובהן שבחים רבים על איכות בנייה וגימור ברמה של מכשירי פרימיום אמיתיים, מסכי Super AMOLED איכותיים עם כיול ראוי ותצוגה טובה גם תחת אור שמש ישיר, מצלמות מפתיעות לחיוב אשר לכאורה מצליחות להגיע לרמה של ה- S6 במסגרת צילום תמונות סטילס (והמצלמה של ה- S6 היא איכותית מאוד, כזכור) וגם על חיי מרשימים במיוחד שניצבים בחלק העליון של הטבלאות בכל הפרמטרים, בתוספת לזמני טעינה זריזים מאוד שמעניקים מלאה בתוך פחות משעה וחצי.

gaa6 gaa5

חיי מרשימים בכל מתווה שימוש

גם באתר phonearena פירסמו ביקורות לצמד הסמארטפונים, ואומנם שם חוות הדעת הכללית הייתה מעט פחות זוהרת – עדיין קיבלנו המחשה נוספת לחיי הסוללה האיכותיים של הצמד, המשולבים בזמני טעינה זריזים שיחד מעניקים יתרון גדול לעומת מכשירי ביניים רבים אחרים, ולעומת רוב הסמארטפונים האחרים בשוק באופן כללי.

מקור: phonearena.com
מקור: phonearena.com

אחרי כל השבחים, נגיע לחלק הבעייתי. למרות המעטפת החומרתית האיכותית, צמד ה-Galaxy A7 וה-Galaxy A5 החדש עדיין מציע נפח אחסון מובנה נמוך יחסית של 16GB, ובעיקר רמת ביצועים כללית בינונית מינוס בלבד בשל השימוש בשבב ה-Snapdragon 615 מתומן הליבות של קוואלקום (יש גם אלטרנטיבות עם ה-Exynos 7580 מתומן הליבות של , שמציע כוח עיבוד דומה). הנתונים הללו יכלו להיות הגיוניים במכשירים שעולים 350 או 300 דולר, אך מתמחרת את הדגמים החדשים שלה באיזור של 500 יורו ו-430 יורו בהתאמה (!) – וכאן בארץ, היבואנית סקיילקס תמכור אותם במחירים מומלצים של 2,400 ש"ח ו-2,100 ש"ח בהתאמה (!!).

gaa3 gaa4

מכשירים יקרים באופן כללי, ויקרים במיוחד כאן בישראל

ברמות המחירים הללו, האפשרות להוסיף עוד כמה מאות שקלים בודדים בשביל לקבל את "הדבר האמיתי", ה-Galaxy S6 עם מסך איכותי עוד יותר, נפח אחסון גדול וזריז יותר ובעיקר רמת ביצועים גבוהה פי כמה, נשמעת כמו הבחירה ההגיונית ביותר – לצד האפשרות לבחור באלטרנטיבות כמו ה-OnePlus 2 או ה- G4, שמציעות גם הן יותר ויותר נפח במחיר דומה ואפילו נמוך יותר.

gaa1

סביר להניח שקיימים צרכנים אשר יהיו מוכנים להתפשר על כוח העיבוד בתמורה לתחושת "פרימיום" בסמארטפון שלהם, אך נראה שבשוק קיימים כיום מגוון דגמים שיודעים לספק זאת, גם במחירים אשר לא נושקים אל עולם ספינות הדגל.

ה-Galaxy A7 מודל 2016 (משמאל) לצד ה-Galaxy Note 5 מקור: gsmarena.com
ה- A7 מודל 2016 (משמאל) לצד ה- Note 5
מקור: gsmarena.com

סמסונג יצרה כאן צמד מכשירים נהדרים שסובלים מתגי מחיר שאפתניים מדי, ולנו לא נותר אלא לקוות שבדומה למה שקרה עם סמארטפון ה-Galaxy Alpha בשנה שעברה, גם כאן נראה בסופו של דבר קיצוץ מהותי במחיר שיהפוך את ה- A7 וה- A5 לרכישה מומלצת במיוחד.


תגיות

2 תגובות

  1. כל עוד יש ביקוש גבוה של צרכנים לטלפונים חדשים וכל עוד הם מרוויחים מספיק כסף מהם – ימשיכו לייצר דגמים חדשים לעיתים תכופות, וזה בא על חשבון בקרת האיכות של כל השאר.

  2. מיועד לקהל של האלפא – אנשים שמוכנים לשלם על מכשיר פרימיום אבל לא צריכים את הביצועים. זה לא ל"שוק הבינוני".

כתיבת תגובה

Back to top button
Close