קוואלקום מבטיחה לשפר את חיי הסוללה בשעונים החכמים, ובגדול • HWzone
גאדגטיםבית חכם ו-IoTכתבות נבחרות

קוואלקום מבטיחה לשפר את חיי הסוללה בשעונים החכמים, ובגדול

הכירו את שבבי ה- Wear 3100, שדומים מאוד למה שכבר ראינו בתחום מצד אחד אך מבטיחים לשפר את הנושא הכאוב ביותר בתחום מצד שני

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בזמן שבאפל הציגו את מעבד ה-S4 שלהם לשעונים החכמים מהדור הרביעי, בו ההתמקדות היא בעיקר על תוספת ביכולות העיבוד תוך שמירה על זמני פעולה דומים לאלו שראינו בעבר – במתחרה הראשית קוואלקום הציגו את ה- Wear 3100 המסקרן, בו המטרה הראשית היא הפוכה לגמרי.

ה-SW 3100 אינו מביא בשורות כלשהן בתחום יכולות העיבוד שלו, כאשר הוא כולל את אותן 4 ליבות Cortex A7 חסכוניות בתדר מירבי של 1.2GHz (כן, מערכת ה- Wear תומכת כרגע רק ביחידות עיבוד של 32 ביט) וליבת Adreno 304 גראפית, ממש כמו ב- Wear 2100 ו- Wear 2500 לפניו – אך בקר צריכת הספק חדש ומעבד עזר אולטרה חסכוני חדש שמובנים בו אמורים להעניק ליצרניות השעונים החכמים גמישות חסרת תקדים בתחום.

מי אמר שלא ניתן ללמד כלב זקן תרגילים חדשים?

השבב החדש יוצע בגרסה עם מודם X5 מובנה לקישוריות במהירות של עד 150 מגה-ביט בשנייה או בלעדיו, עם תמיכה ב-Bluetooth 4.1 LE, בקישוריות בתקן 802.11n ועם תמיכה בשבבי ובניווט על פי כל ארבעת המערכות המבצעיות הזמינות בעולם (GPS ומקבילותיה הסינית, הרוסית והאירופאית) – זאת בנוסף לתמיכה באמצעי תצוגה ברזולוציות של עד 640×480 פיקסלים, בקצב רענון של 60 הרץ.

בקוואלקום השקיעו שנתיים בפיתוח יחידת עזר חסכונית במיוחד שתוכל להפוך את עבודת המערכת כולה ליעילה יותר בצורה משמעותית

מערכת בקרת ההספק המובנית החדשה העונה לשם PMW3100 ומעבד העזר המובנה QCC1110 המסוגל לתפעל קבלת נתונים מחיישני המוצר ועדכון של ממשק גראפי דו-מימדי פשוט בחסכוניות גבוהה יפעלו יחד בשלושה מצבים ייעודיים – הראשון הוא מצב "רגיל" בו תצוגת המסך פועלת באופן קבוע ומציגה עדכונים בזמן אמת, השני היא מצב ספורט ייעודי עם הפעלה קבועה הן של רכיב מובנה והן של מד דופק, ואילו המצב השלישי הוא מצב "שעון טיפש" חסכוני במיוחד אשר יופעל אוטומטית במצבים בהם קיבולת הסוללה הנותרת יורדת מתחת ל-20 אחוזים.

חיי משודרגים בכל מצב – ובעיקר כשהסוללה נמצאת בקצה התחתון של הקיבולת שלה

בקוואלקום מצהירים כי השבב הטרי יוכל לספק בין 4 ל-12 שעות עבודה יותר מקודמו הנפוץ, ה-Snapdragon Wear 2100, באותם מצבי פעולה ועל בסיס בקיבולת זהה – וגם יוכל לפעול עד 15 שעת במצב עם נתוני מיקום וחישת דופק פעילים באופן קבוע בהתבסס על סוללת 450mAh, מה שכנראה יספיק גם לחובבי הכושר הגדולים והאדוקים ביותר באשר הם. לקינוח, כניסה למצב השעון הבסיסי האולטרה חסכוני תוכל לספק חיי עבודה של שבוע שלם (!) בהתבסס על 20 אחוזים מקיבולת סוללת 450mAh ממוצעת לתחום, וכ-30 ימים מלאים ללא טעינה במצב בו הסוללה מלאה – מה שיוכל להבטיח כי כמעט ולא תמצאו את עצמכם במצב בו המכשיר המתקדם שעל פרק כף היד שלכם מסיים את פעולתו והופך ללא יותר ממשקולת נייר ללא שימוש מעשי (לפחות עד שתמצאו שקע חשמל זמין).

היחידה הזערורית הזו תעשה את כל ההבדל, מבלי שנראה פגיעה כלשהי בביצועים המתבקשים? בקרוב נגלה את הכל

שעונים ראשונים שמבוססים על היצירה החדשה אמורים להגיע אל החנויות במהלך החודשים הקרובים, עם Fossil, לואי ויטון ו-Montblanc שמוזכרות בתור השחקניות הבולטות שמאמצות אותה כבר עתה. האם זו באמת תוכל להיות מהפכה בשימושיות ובזמני הפעולה, גם כאשר לכאורה כמעט ולא בוצעו שינויים בהשוואה לשבב אחר המלווה אותנו כבר קרוב לשנתיים? אנחנו בהחלט מחזיקים לכך אצבעות – ומאמינים שגם אתם.


תגיות

2 תגובות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close