מציאות מדומה לכולם: משקפי VR ב-100 דולר בלבד מקארל צייס • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

מציאות מדומה לכולם: משקפי VR ב-100 דולר בלבד מקארל צייס

יצרנית האופטיקה Carl Zeiss, שאחראית ללא מעט מהאופטיקה במצלמות הסמארטפונים שלנו, משיקה משקפי מתוצרתה בתג מחיר שובר שוק

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


2014-10-07-zeiss-vr-01
משקפי ה-VR One לצד מכשירי האייפון 6 וגלקסי אס 5 התומכים (מקור: Wired)

ענקית האופטיקה Carl Zeiss, שאת מוצריה ניתן לראות בהרבה מהמצלמות הטובות ביותר בשוק הסמארטפונים, משיקה את גרסתה של משקפי VR, או משקפי מציאות מדומה. בדומה למשקפי ה-VR של סמסונג, ה-Gear VR (המונעים על ידי חברת Oculus Rift), המשקפי ה-VR One של צייס נועדו לעבוד ביחד עם מכשיר , שבמקרה הזה תצטרכו לבחור בין האייפון 6 ולבין הגלקסי אס 5. לכן, גדלי המסכים שאיתם ניתן לעבוד במשקפי ה-One חייבים להיות בין 4.7" (של האייפון 6) ל-5.2" (של הגלקסי אס 5), ולפי החברה מכשירים נוספים שנכנסים לטווח זה יוספו בקרוב. בנוסף, צייס מצרפת לכל זוג משקפיים מגש למכשירים תומכים בכדי להבטיח התאמה מדוייקת.

המשקפיים של צייס פותחו על פלטפורמה בקוד פתוח, והחברה מציינת שבשלב זה היצע האפליקציות והשימושים במשקפיים הוא מועט וכולל כרגע צפיה בסרט תלת-מימד, צפיה בתמונות, שימוש באפליקציית ה-Street View ואינטרקציה במציאות מדומה, כאשר כלי למפתחים להעצמת יכולות ה-One מוכנים לשימוש.

משקפי ה-VR של החברה זמינים לרכישה מוקדמת כבר עכשיו. במחיר של 100 דולרים (כ-370 ש"ח), צייס מזעזעת את השוק לגמרי, כאשר רק ה-Gear VR של מתקרבים למחירם של משקפי ה-One, עם תג מחיר של בין 200-400 דולרים (700-1360 שקלים). הסבב הראשון של המשקפיים צפוי לצאת בזמן לעונת החגים בסוף חודש דצמבר של השנה.

אז אם ברשותכם מכשיר אייפון 6 או אס 5, הייתם קונים?

  slider32014-10-07-zeiss-vr-02slider2

 

 


תגיות
Back to top button
Close