מפתחת שבבי המכשירים החכמים המובילה נרכשת ב-32 מיליארד דולר

תאגיד התקשורת היפני SoftBank מתכוון לרכוש את ענקית השבבים והמוליכים למחצה בסכום אדיר

SoftBank, חברת יפנית ותיקה, היא אחת החברות הגדולות בעולם. החברה זוכה להצלחה בתחום הפס הרחב והפיננסים, אך כעת מועדות פניה אל עבר טכנולוגיות העתיד, ובראשן "האינטרנט של הדברים".


לשם כך, היא ממשיכה במגמת הרכישה של חברות מערביות. SoftBank כבר רכשה בעבר קרוב לרבע ממניות Betfair, חברת ההימורים האינטרנטיים הבריטית שנחשבת לגדולה בעולם, וכן 80% ממניות Sprint, מפעילת הסלולר האמריקאית. היום דיווחה כי היא עומדת לקחת סיכון ולרכוש את , אחת מהשחקניות החזקות בעולם בתחום ארכיטקטורות שבבים והמוליכים למחצה.

SoftBank. בדרך להפוך לאימפריה?
SoftBank. בדרך להפוך לאימפריה?

ARM מספקת את רישיונות הייצור לשבבים המבוססים על הארכיטקטורה שלה למספר רב של יצרניות קבלן. השבבים הללו מוטמעים במספר עצום של מכשירים. במרוצת השנים הפכה לשליטה הכמעט מוחלטת של השבבים לסמארטפונים, לטאבלטים ולשעונים חכמים, אולם שבביה עומדים בבסיסן של טכנולוגיות רבות, החל במערכות ABS למניעת נעילת גלגלים ברכב וכלה במחשבי על.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


התאגיד היפני הציב לעצמו מטרה אחת ברורה – להשיג דריסת רגל בתחום "האינטרנט של הדברים" שהולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות. להזכירכם, המטרה היא לחבר חפצים פיזיים לרשת, ובכך להפוך אותם ל"חכמים". חזון "העיר החכמה", במסגרתו אלפי חפצים יתקשרו אחד עם השני, למשל, הוא אחד האידיאלים אליהם מכוון השוק.

הבחירה של SoftBank לרכוש חברה ורסטילית כמו , שמתמחה בפיתוח עבור שבבים קטנים ויעילים, היא בחירה חכמה. למרות זאת, מדובר בהימור לא קטן, שכן יחלפו שנים לפני שנראה האם "האינטרנט של הדברים" אכן יהיה הדבר הגדול הבא.


מסיושי סאן, מייסדה של SoftBank שמכהן בתור מנכ"ל בחברה, דווקא נשמע בטוח בעצמו. סאן הגיב על הרכישה באומרו כי "(ARM) זוהי חברה שהערצתי במשך העשור האחרון. זוהי החברה שרציתי להפוך לחלק מ-SoftBank. אני מאושר".

המנכ"ל, מסיושי סאן, מרוצה מהרכישה
המנכ"ל, מסיושי סאן, מרוצה מהרכישה