מלך הזום של הסמארטפונים • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

מלך הזום של הסמארטפונים

חברת Oppo מתכננת לציין עשור לקיומה עם הצגת חדשנית שתאפשר ביצוע זום של עד פי 10 מהמקור בסמארטפונים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


השם Oppo אינו מוכר בארץ כמעט לגמרי, אך מהווה את אחד מהכוחות הטכנולוגיים המשמעותיים ביותר בעולם המכשירים החכמים לאחרונה, עם חידושים כדוגמת מצלמת הסלפי הממונעת, תצורת הסליידר המודרנית שמעלימה את הצורך במגרעת וטעינה אולטרה מהירה בהתבסס על זוג פנימיות – ועתה נראה כי המשימה המרכזית הבאה שלה תהיה שיפור של יחידות הצילום באמצעות תקריב כמותו טרם פגשנו.

ביצרנית הסינית סיפקו טיזר למערך מצלמות משולש ייחודי, בו אחת מהן ממוקמת בניצב לשתיים האחרות בתוך גוף המכשיר ומתבססת על מערך דמוי פריסקופ מיוצב לקבלת זום אופטי ללא רכיבים נעים חיצוניים כלשהם, שיאפשר קבלת זום של עד פי 10, שווה ערך לעדשה בעלת אורך מוקד 159 מילימטרים.

חברת Oppo מקווה להמשיך להיות זו שמרחיבה את הגבולות הטכנולוגיים של תחום הצילום הנייד – לצידן של , וסוני

מדובר בשידרוג טכנולוגי למערכת היברידים לזום של עד פי 5 אותה הציגה Oppo לפני כשנתיים, בתערוכת MWC 2017 – אך זו מעולם לא הגיעה מעולם אל מכשירים מעשיים, כנראה בשל אתגרים בשילוב המערך הייחודי הלכה למעשה במיליוני יחידות באופן תעשייתי. כעת, יתכן שנראה התפתחויות ופריצות דרך שיאפשרו לחזון להפוך למציאות, ועם יכולות משודרגות – המערך ההיברידית המשולשת תוצג בתערוכת MWC 2019 בחודש הבא בברצלונה, ואנחנו נחזיק אצבעות שהפעם גם אמיתיים עם יכולות צילום תקריב אימתניות יגיעו מיד לאחר מכן.

האם יורשו של דגם ה-Find X המרשים יוכל להיות הראשון עם מערך זום של עד פי 10?

ראינו בעבר נסיונות ליצור בעלי יכולות צילום מתקדמות עם מערכים מכאניים דומים לאלו של מצלמות כיס, אך נראה כי גישה זו שהוסיפה הרבה עובי ומשקל לתוצר הסופי ונזנחה במלואה – האם תצליח ליצור טרנד חדש אשר יגדיל עוד יותר את כמות החיישנים שמוטמעים בתוך המכשירים המובילים? בקרוב נגלה.

Oppo לא מסתפקת בשיפור המצלמות והסוללות, וסיפקה טיזר גם לטכנולוגיה משופרת עבור חיישנים ביומטריים שמובנים מתחת למסך – עם מרחב חישה מוגדל פי 15 ביחס לאלו שקיימים כיום ויכולת לזהות זוג אצבעות במקביל, לקבלת הצלבת מידע אשר תקשה משמעותית על היכולת לזייף את זהות המשתמש הלגיטימי. מבטיח בהחלט!

גם סורקי אצבעות מתחת למסך הם לא סתם גימיק שיווקי, כך נראה – הם כאן כדי להישאר ולהשתפר

תגיות
Back to top button
Close
Close