מלחמת דפדפני האנדרואיד הגדולה • HWzone
גאדגטיםאפליקציות

מלחמת דפדפני האנדרואיד הגדולה

והפעם בתפריט: הדפדפנים שמנהלים מאבק עיקש על מקום במכשיר החכם שלכם. מי הכי משוכלל, מי הכי נוח ומי יעזור לכם לא לחרוג מחבילת הגלישה שלכם? יצאנו לבדוק

בהיותו של האינטרנט המצרך העיקרי שמספקים הסמארטפונים למשתמשיהם היום, אין פלא שרבים כל כך מתחרים להיות האייקון על מסך הבית שלנו. כל יצרנית דואגת לאבזר, להתאים ולייחד את הדפדפן המותקן כברירת המחדל אך למרות זאת רבים ממשתמשי פונים ל- Play עם תקוותיהם לפניהם. במדריך זה ננסה לקבוע מי הם הדפדפנים המוצלחים ביותר בסך הכל ובמה מצטיין כל אחד מהם בפרט.

Firefox – השם הולך לפניו, ובצדק

בהיעדר דפדפן ה- Explorer על פלטפורמת האנדרואיד, הוא הדפדפן עם השם בעל הוותק המשמעותי ביותר. בגרסתו זו הופיע לפני כחצי שנה והביא איתו כמה חידושים, המון שיפורים והצהרות גורפות להיותו המהיר והחלק ביותר בשוק. המפתחים במוזילה יודעים שבראש ובראשונה הדפדפן יפנה אל משתמשיו בגרסתו השולחנית ולכן הם כללו את תכונת ה- שמאפשרת לסנכרן את הסימניות, הסיסמאות, את השלמות השדות האוטומטיות, המועדפים וכל השאר. הדבר השני שהדפדפן מציע אשר מגיע בהשראת הגרסה השולחנית הוא התוספים (Add ons). הכמות לא תרשים אף אחד אבל אפשר למצוא כמה דברים שימושיים.

ממשק המשתמש של Firefox דומה מאוד לכל שאר הדפדפנים ומכיל שדה כתובת ולחצן לשוניות. אם כי היישום שלו מיוחד. כשאשר לוחצים על השדה מוצעים האתרים בהם המשתמש ביקר יותר מהכל וכמו כן לשונית הסימניות ולשונית היסטוריית הגלישה. ברגע שמתחילים להקליד מוצעות השלמות אפשריות וניתנת האפשרות לעשות חיפוש של התוכן דרך , , וויקיפדיה ואמאזון. הלשוניות מיושמות בדרך שונה במקצת ונפרשות לגובה. ניתן לסגור אותן על ידי גריפתן הצידה בדומה לממשק מנהל המשימות באנדרואיד ICS.

את הדגש בגירסה 17 של הדפדפן (הגירסה היציבה העדכנית ביותר כרגע היא 18) מוזילה שמה על העליונות בביצועים. טעינת העמודים לא מפגרת אחר אף אחת מהמתחרות אבל התחום בו הדפדפן עולה על מתחריו הוא הניווט בעמוד. הזזת העמוד והזום חלקים לחלוטין. מוזילה מתחייבים ל-20 פריימים לשניה לעומת כחצי מזה אצל המתחרים. אם כי נראה שחלק מהביצועים הללו מושג על ידי הגבלת המהירות המירבית בה ניתן לגלול את העמודים.

משתמשים אשר קוראים תוכן על מסך הטלפון שלהם ישמחו לפונקציית התאמת השורות לרוחב המסך אשר מונעת את הצורך לגלול את העמוד לצדדים באוריינטציית מסך אנכית. לבעלי מכשירים המריצים 2.2 עד 4.0 הדפדפן מציע תמיכה מלאה בפלאש אך צפיה ישירה בווידאו איננה חלקה ותוכן מורכב פועל בצורה מסורבלת. ישנה האפשרות לאפשר תוכן ותוספים אחרים תמיד, לטעון את העמודים ללא תוכן זה ולהציע אותו בלחיצה נוספת או לחסום את התוכן כלל. שתי האפשרויות האחרונות שימושיות לאלו בעלי חבילות הגלישה הרזות יותר.

ציון של הדפדפן בסמארטפון Note במסגרת מבחן הביצועים Sunspider הוא 1,439 מילישניות (תוצאה נמוכה יותר היא טובה יותר).

>> להורדה (גרסה חינמית)

1 2 3 4העמוד הבא
תגיות
Back to top button
Close
Close