מי בכלל צריך מצלמה קדמית?

חברת Vivo מציגה עוד דגם מסקרן ומיוחד – עם זוג מסכים

Vivo הייתה אחראית לכמה מעיצובי הסמארטפונים המעניינים והייחודיים ביותר בשנים האחרונות, ובהגדרה זו נכלל גם ה-Nex S המקורי שהושק לפני חצי שנה, עם קדמית חבויה שמתרוממת באמצעות מנגנון מכאני מתוך גוף המוצר בעת הצורך. התוצאה הסופית הייתה חביבה למדי, אך לא בטוח כי ניתן להסתמך על ממונעת שכזו לאורך כל חיי המכשיר ונראה שאפילו ביצרנית עצמה מודעים לכך – משום שעתה מגיע דגם Nex חדש שבו תפיסה שונה, אשר זונחת את הצורך במצלמה קדמית באופן מוחלט.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


סמארטפון ה-Nex Dual Display חושף כבר בשמו את המאפיין המרכזי שלו – מסך Super בגודל 5.5 אינץ׳ וברזולוציית 1,920×1,080 קלאסית בחלקו האחורי, שמשמש בין היתר בתור תצוגה לתצלומי סלפי אשר יבוצעו עם מערך הצילום הראשי, או בתור תצוגה מקדימה עבור אדם אחר שמהווה את אובייקט הצילום. תצוגה משנית זו מצטרפת אל מסך 6.4 אינץ׳ קדמי שמבוסס על פאנל Super ברזולוציית 2,340×1,080 פיקסלים, שנהנה מאחידות מלאה מקצה אל קצה ללא שום חורים או מגרעות כאמור.

היכונו למכשיר שקל להתבלבל בין חלקו האחורי לחלקו הקדמי

בתוך ה-Nex DD פועם Snapdragon 845 עדכני לצד 10GB של RAM ו-128GB פנימיים לאחסון, עם מערכת הפעלה מסוג אנדרואיד 9.0 פאי, סורק טביעות אצבע שמובנה מתחת למסך, קישוריות Wi-Fi 802.11ac כפולת ערוצים, קישוריות Bluetooth 5.0 וסוללת 3,500mAh מובנית עם תמיכה בטעינה מהירה של 22.5 וואט. המכשיר כולל אפילו חריץ 3.5 מילימטרים לאוזניות – אך לא תמצאו בו תקן הגנה רשמי מפני מים ואבק, חריץ microSD להרחבת הנפח או מובנה, לצערנו.

כיצד יושפעו חיי הסוללה, שהיא בקיבולת ממוצעת בלבד, מהשימוש בזוג מסכים במקביל בחלק מהזמן – זה אחד מסימני השאלה הבוערים עבורנו

מערך הצילום הראשי, והאחד והיחיד, של הסמארטפון נשמע מעניין למדי – עם יחישת 12 מגה-פיקסל ראשית סטנדרטית יחסית המבוססת על חיישן IMX363 של סוני וכוללת מערך ייצוב אופטי בארבעה צירים – אך גם יחידת 2 מגה-פיקסל עם גודל 2.5 מיקרון מרשים בכול פיקסל בחיישן שמיועדת לספק מקסימום בתנאים חשוכים וחיישן עומק נוסף שלישי בעל מפתח צמצם f/1.3 שיאפשר זיהוי פנים לאבטחה ויכולות עיבוד חכמות נוספות.

יהיה מעניין לגלות האם יכולות הצילום מצליחות לעמוד בסטנדרטים של גוגל, ו-, בעיקר בכל הקשור לצילומי לילה

Nex Dual Display הוא מכשיר יוקרתי ובולט בשטח, מה שעשוי להסביר מדוע ישא תג מחיר גבוה של 5,000 יואן סיני, שהם 725 דולר או 640 יורו (לא כולל מע"מ) – בגוון סגול או גוון כחול אשר מתרכזים במסגרת המקיפה את המוצר, במסגרת המבנה הכפול שמקטין משמעותית את שטח הפנים שאינו פאנל תצוגה.

זוג גוונים מינימליסטיים יחסית – ומחיר יקר בהחלט ביחס למכשירים חכמים אחרים מסין

אנחנו לא יודעים האם ה-Nex Dual Display יגיע לארץ (סביר שהתשובה היא לא), אך אחרי צמד מכשירים שמאמצים את הקונספט כפול המסכים לא נופתע לקבל בשנה הקרובה מכשירים נוספים אחרים שכן ינחתו בארץ הקודש – מצויידים במסך משני רב-שימושי בתור תחליף למצלמות הסלפי.

Nex DD אינו הדגם כפול המסכים הראשון, אך נראה כמו צעד חשוב קדימה להבשלת הטכנולוגיה – ואולי גם להפיכתה לקטגוריה נפוצה חדשה שתשרת אותנו עד להתפוצצות הפופולריות של המכשירים הגמישים