מחאת האוזניות החוטיות נגד אפל והאייפון 7 בהילוך גבוה

כוחן של שמועות? ברשת כבר מתרעמים, מוחים ומתכוננים לסמארטפון הבא מבית חברת הענק, אשר לכאורה יוותר על כניסת האוזניות החוטית הישנה והמוכרת

האם זו מחאה מגוחכת או צעד נגד מקדים חכם שעשוי להביא לשינוי? בשבועות האחרונים קיבלנו דיווחים מעיינים על כך שאפל בודקת אפשרות (ואולי אף עובדת על כך בפועל) לבטל את כניסת האוזניות הקלאסית לחיבורי 3.5 מילימטר במכשירי האייפון העתידיים, לכאורה לשם הפיכתם לעמידים במים ואבק או אולי לשם הפיכתם לדקיקים מאי פעם, באופן שלא יאפשר לכלול את החיבור ללא יצירת 'בליטה' בגוף המוצר.

כרגע נראה כי מדובר בשמועות בלבד, אך רבים ברשת ממש לא מתייחסים לכך באופן הזה – ישנה עצומה פומבית שיוצאת נגד ביטול חיבור האוזניות הישן והטוב עם קרוב לרבע מיליון משתמשים שכבר חתמו עליה (והיד כנראה עוד נטויה), ובמקביל נראה כי ישנן חברות שכבר החלו בתכנון ופיתוח אוזניות חוטיות בהתבסס על חיבור ה-Lightning של החברה, או אוזניות אלחוטיות מסוגים שונים, כהכנה ליום הדין של תחום האודיו. אם להאמין לכל אותם דיווחים, גם Beats שאותה רכשה אפל עומלת כרגע על פיתוחם של דגמים חדשים, על טהרת הטכנולוגיה האלחוטית.

ברשת יש מי שמשוכנעים כי אפל תציג אוזניות אלחוטיות חדשות תחת השם המחייב AirPods, יחד עם מכשירי האייפון הגדולים הבאים
ברשת יש מי שמשוכנעים כי אפל תציג אוזניות אלחוטיות חדשות תחת השם המחייב AirPods, יחד עם מכשירי האייפון הגדולים הבאים

בהנחה שאפל אכן מעוניינת לבטל את חיבור ה-3.5 מילימטר, ניתן לטעון כי מדובר במהלך חיובי בטווח הארוך, שיקדם מצב בו חלק גדול מהאוזניות יהיו אלחוטיות ונוחות יותר לשימוש, אך במקביל ניתן בהחלט להבין מדובר זה גם מהלך בעייתי שיש לו מתנגדים רבים – אוזניות ייעודיות עבור חיבור ה-Lightning, ובעיקר אוזניות אלחוטיות, עתידות להיות יקרות משמעותית מאוזניות 3.5 מילימטר פשוטות ואוניברסליות, ובמקביל ידרשו מצרכנים רבים לשדרג את הדגמים הקיימים שלהם במידה וירצו להאזין למוזיקה במכשירי האייפון העתידיים שלהם.

noh4 noh5

השוק מתחיל להתמלא אט אט באוזניות אלחוטיות ממגוון תצורות וגם באוזניות עם חיבור ה-Lightning, אבל אי אפשר להשוות זאת כמובן למספר האינסופי של אוזניות בחיבור 3.5 מילימטרים פשוט

עוד מתנגדים למהלך עשויים להיות האודיופילים, אשר לרוב מחשבים ממשקים דיגיטליים אלחוטיים כפחותים מהותית באיכותם לעומת החיבור הקווי המקובל.

אם אפל תחליט לבטל את חיבור האוזניות, זה עשוי בהחלט להפוך לכדור שלג שיסחף אחריו את שאר השחקניות בתחום
אם אפל תחליט לבטל את חיבור האוזניות, זה עשוי בהחלט להפוך לכדור שלג שיסחף אחריו את שאר השחקניות בתחום

אנחנו לא יודעים האם האייפון העתידי יהיה מוגן מים או שלא, והאם יכלול חיבור לאוזניות או שלא – אך עצם הבלאגן והבאזז שיוצרת שמועה זו ממחישים היטב את ההשפעה האדירה שיש לאפל, ולכל מהלך שהיא מבצעת, על שוק הגאדג'טים כולו.