מחאת האוזניות החוטיות נגד אפל והאייפון 7 בהילוך גבוה

12 תגובות

כוחן של שמועות? ברשת כבר מתרעמים, מוחים ומתכוננים לסמארטפון הבא מבית חברת הענק, אשר לכאורה יוותר על כניסת האוזניות החוטית הישנה והמוכרת

האם זו מחאה מגוחכת או צעד נגד מקדים חכם שעשוי להביא לשינוי? בשבועות האחרונים קיבלנו דיווחים מעיינים על כך שאפל בודקת אפשרות (ואולי אף עובדת על כך בפועל) לבטל את כניסת האוזניות הקלאסית לחיבורי 3.5 מילימטר במכשירי האייפון העתידיים, לכאורה לשם הפיכתם לעמידים במים ואבק או אולי לשם הפיכתם לדקיקים מאי פעם, באופן שלא יאפשר לכלול את החיבור ללא יצירת 'בליטה' בגוף המוצר.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כרגע נראה כי מדובר בשמועות בלבד, אך רבים ברשת ממש לא מתייחסים לכך באופן הזה – ישנה עצומה פומבית שיוצאת נגד ביטול חיבור האוזניות הישן והטוב עם קרוב לרבע מיליון משתמשים שכבר חתמו עליה (והיד כנראה עוד נטויה), ובמקביל נראה כי ישנן חברות שכבר החלו בתכנון ופיתוח חוטיות בהתבסס על חיבור ה-Lightning של החברה, או אלחוטיות מסוגים שונים, כהכנה ליום הדין של תחום האודיו. אם להאמין לכל אותם דיווחים, גם Beats שאותה רכשה אפל עומלת כרגע על פיתוחם של דגמים חדשים, על טהרת הטכנולוגיה האלחוטית.

ברשת יש מי שמשוכנעים כי אפל תציג אוזניות אלחוטיות חדשות תחת השם המחייב AirPods, יחד עם מכשירי האייפון הגדולים הבאים
ברשת יש מי שמשוכנעים כי תציג אלחוטיות חדשות תחת השם המחייב AirPods, יחד עם מכשירי האייפון הגדולים הבאים

בהנחה שאפל אכן מעוניינת לבטל את חיבור ה-3.5 מילימטר, ניתן לטעון כי מדובר במהלך חיובי בטווח הארוך, שיקדם מצב בו חלק גדול מהאוזניות יהיו אלחוטיות ונוחות יותר לשימוש, אך במקביל ניתן בהחלט להבין מדובר זה גם מהלך בעייתי שיש לו מתנגדים רבים – ייעודיות עבור חיבור ה-Lightning, ובעיקר אלחוטיות, עתידות להיות יקרות משמעותית מאוזניות 3.5 מילימטר פשוטות ואוניברסליות, ובמקביל ידרשו מצרכנים רבים לשדרג את הדגמים הקיימים שלהם במידה וירצו להאזין למוזיקה במכשירי האייפון העתידיים שלהם.

noh4 noh5

השוק מתחיל להתמלא אט אט באוזניות אלחוטיות ממגוון תצורות וגם באוזניות עם חיבור ה-Lightning, אבל אי אפשר להשוות זאת כמובן למספר האינסופי של בחיבור 3.5 מילימטרים פשוט


עוד מתנגדים למהלך עשויים להיות האודיופילים, אשר לרוב מחשבים ממשקים דיגיטליים אלחוטיים כפחותים מהותית באיכותם לעומת החיבור הקווי המקובל.

אם אפל תחליט לבטל את חיבור האוזניות, זה עשוי בהחלט להפוך לכדור שלג שיסחף אחריו את שאר השחקניות בתחום
אם תחליט לבטל את חיבור האוזניות, זה עשוי בהחלט להפוך לכדור שלג שיסחף אחריו את שאר השחקניות בתחום

אנחנו לא יודעים האם האייפון העתידי יהיה מוגן מים או שלא, והאם יכלול חיבור לאוזניות או שלא – אך עצם הבלאגן והבאזז שיוצרת שמועה זו ממחישים היטב את ההשפעה האדירה שיש לאפל, ולכל מהלך שהיא מבצעת, על שוק הגאדג'טים כולו.avatar
u1988
u1988

וואלה יופי עכשיו הם יתלוננו גם על הרחבת זיכרון ,סוללה נשלפת….
האם עייני מכרוי אפל נפתחות? 🙂

iSolt
iSolt

ביטס by אפל. לא סמסונג

natee
natee

נשמע מטומטם, אבל צריך לזכור שהחיבור הזה אשכרה מיושן, ואפל תמיד הייתה הראשונה להעיף חיבורים ישנים ואח"כ לגרור אחריה את כל השוק.
אני כמנהגי, ימשיך לא לקנות אייפון ודומיו.

iSolt
iSolt

יפה שתיקנתם.
אין שום דבר מיושן ב3.5, סוס מנצח לא מחליפים.

nachum37
nachum37

בכל מקרה ימכרו מתאמים ל 3.5, והגענו למצב שזה חיוני לעובי המכשיר. מה המהומה?

moranhoresh
moranhoresh

2 הערות:
1. קצת מגוחך לשמוע תלונות על מחיר אזניות אלחוטיות מצד מי שקונה מוצר צריכה פרימיום.
2. טענת איכות האודיו גם לא עומדת. אודיו איכותי לא נמצא בסמארטפונים, אלא במכשור יקר ויעודי לכך. אודיו נייד יכול להיות ברמה סבירה/טובה, אך לעולם לא יגיע לפסגת האיכות.

ag43
ag43

האיכות של רוב סמארטפוני הפרימיום גבוהה בהרבה ממה שרוחב הפס של BLUETOOTH מסוגל לתת. לא סתם הומצאו תקני הAPTX ודומיו בניסיון לסחוט עוד קצת מיץ מרוחב הפס הזה.

jackhammer
jackhammer

מורן חורש אתה טועה לגבי הטענה השניה. סמארטפוני פרימיום מסוגלים לייצר אודיו ממש איכותי. זה שהם מצויידים ברמקולים לא הכי הכי זה כבר סיפור אחר. אבל כח העיבוד שלהם בהחלט מסוגל להפיק אודיו איכותי.
דבר שני, אף אחד לא מבטיח שהסרת החיבור הוא לטובת העובי של המכשיר… האייפוד החדש דק מהאייפון בהמון אבל עדיין יש לו חיבור 3.5". אז זה לא בהכרח קשור.

בגדול אני תומך במהלך. כבר שנים אני לא משתמש באוזניות חוטיות. ויש היום אוזניות אלחוטיות זולות ונגישות לכל כיס בכל רמת "ביצועים". אומנם לא תמצאו אוזניות בדולר עם משלוח חינם מסין אבל יש אוזניות אלחוטיות בכמה דולרים בודדים. אז גם את התירוץ של המחיר אני לא קונה.
אנשים פשוט בכיינים. כל דבר לא טוב להם.

Yaniv
Yaniv

צעד כל כך מטומטם וטיפשי אם זה מה שיקרה באמת.
אני אישית מעדיף אוזניות חוטיות בהרבה יותר מאוזניות אלחוטיות. אפילו רוב אוזניות הפרימיום במחירים היקרים הן חוטיות. בשביל אותו איכות אוזניות רק אלחוטי המחיר יקפוץ פי כמה וכמה.

hassid_hassid
hassid_hassid

למה לא לעבור לחיבור 2.5"? קטן, יש מתאם, ולא דיגיטלי…

moranhoresh
moranhoresh

jackhammer, אם זה מה שאתה טוען אין לך מושג מהו אודיו איכותי. מכשירי סמארטפון לא מגיעים לאיכות האודיו של רסיברים, מגברי וקדם מגברים Hi-END. פעם אחת תשמע ותבין. הם יכולים לשמש כמקור דיגיטלי למוזיקה וזהו.

ag43
ag43

אף אחד לא טען שהם מגיעים לHIGHEND, זה לא משנה את העובדה שאת רוחב הפס של תקני מוזיקת האלחוט הקיימים הם עברו מזמן.