מדריך Root ל-Galaxy S5 • HWzone
גאדגטיםמדריכים

מדריך Root ל-Galaxy S5

בואו ללמוד על הדרך הקלה והמהירה ביותר להשיג הרשאות רוט (root) במכשיר הגלקסי S5 שלכם, שתאפשר לכם לנצל את מלוא יכולותיו

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כתבנו רבות על גישת רוט באתר וסביר להניח שנמשיך לכתוב עליה. התכונה הזו, האופציה לקבל גישה מוחלטת על המכשיר שלכם היא הסיבה העיקרית שאנחנו כל כך אוהבים את אנדרואיד (אבל לא היחידה). גישת רוט מאפשרת לכם להתקין ולהסיר כל תכנה שתרצו ממכשירכם, לגבות אותו בצורה מוחלטת ולשנות כל אספקט שבו.

למי שעוד לא מכיר, השגת רוט היא כינוי לשיטה שבה משיגים גישת מערכת לקבצים השונים, כלומר המשתמש מקבל גישה לקבצים שעד כה לא הייתה לו גישה אליהם. באמצעות שיטה זו ניתן להחליף למעשה כל קובץ מערכת שהוא.

חשוב לציין שהשגת גישת רוט שוללת את אחריות המכשיר באם קיימת. כמו כן, מומלץ מאוד לגבות את כל הנתונים על המכשיר לפני ביצוע הרוט. התהליך עצמו לא אמור למחוק נתונים בכלל, אבל עדיף לגבות מלהצטער. כמו כן, האתר לא יישא באחריות מכל נזק שייגרם ישירות או בעקיפין מביצוע מדריך זה.

שימו לב! המדריך הזה מיועד לגרסת ה-SM-G900F בעלת המעבד של בלבד. אם ברשותכם גרסה אחרת של המכשיר הקבצים המצורפים יכולים להזיק לו! כדי לוודא איזו גרסה של המכשיר ברשותכם ניתן לגשת להגדרות > "עוד" > "אודות המכשיר". 

אז אם יש לכם את מכשיר הגלקסי S5 הנהדר ואתם מעוניינים לקבל גישת רוט, כך תעשו זאת:

  1. דבר ראשון יש להכנס למכשיר ולהפעיל את אופציית ה"איתור באגים של USB". עושים זאת ע"י כניסה להגדרות המכשיר, מעבר ללשונית "עוד" ואז לאודות המכשיר (הזדמנות נוספת לוודא שאכן יש לכם את ה-SM-G900F ולא גרסה אחרת). לאחר מכן, הקישו 10 פעמים על השורה "מספר גרסת Build" עד אשר יהיה כתוב "מצב מפתח הופעל". חזרו אחורה וכעת ייפתח לכם תחת לשונית עוד שורת "אפשרויות למפתחים". הכינסו אליה והפעילו את מצב "איתור הבאגים של USB". אשרו את האזהרה שתופיע.
  2. אם לא מותקנים לכם הדרייבר למכשיר, יש להורידם מכאן. חשוב מאוד שאם מותקנת תכנת Kies יש לוודא שהיא לא מופעלת (מומלץ להכנס למנהל היישומים ולוודא שאף תהליך של האפליקציה לא רץ).
  3. יש להוריד את הקובץ הזה.
  4. לאחר מכן יש לכבות את המכשיר ולהפעילו מחדש במצב הורדה (Download Mode). עושים זאת ע"י החזקה של מקש הווליום למטה + מקש הבית + מקש ההפעלה/כיבוי. לאחר מכן הקישו על ווליום למעלה כדי לומר למכשיר להמשיך ולהכנס למצב הורדה.
  1. חברו את המכשיר למחשב וחכו לסיום התקנת הדרייברים.
  2. הפעילו את תכנת Odin שחילצתם עם הרשאות Administrator (מקש ימני על האפליקציה, Run as administrator).
  3. וודא שהמכשיר מזוהה בתכנה (חיווי ,תכלת בצד שמאל למעלה, בשדה Message יהיה כתוב "Added!").
  4. לחצו על כפתור PDA וטענו את הקובץ boot.img.tar.
  5. וודאו לא לגעת בשאר הגדרות ה-Odin ולחצו על Start.
 1. הצריבה תסתיים והמכשיר יעלה מחדש.

עכשיו התווספה לכם אפליקציית SuperUser שמנהלת את הגישה של שאר האפליקציות שמבקשות רוט. כל מה שנשאר לכם זה להתחיל להנות מהמכשיר הפתוח לגמרי שלכם! למי שמעוניין לצרוב גם ריקוברי חלופי, ניתן לפעול ע"פ המדריך הזה (אפשר להתחיל ישירות מהחלק של צריבת הריקוברי).


תגיות

5 תגובות

 1. בנוסף ל(אולי)איבוד האחריות, כדאי לציין גם:
  חשוב לציין שמהרגע שביצעתם רוט, לא ניתן לעדכן את תוכנת המכשיר בצורה אוטומטית אלא רק באמצעות "צריבת" רומים המכילים גרסאות חדשות של מערכת ההפעלה (ההודעה המתקבלת היא על כך שבוצעו שינויים בתוכנה ולכן לא ניתן לעדכנה).

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close