מבחני הנפילה: האייפון 5 שובר את סמסונג • HWzone
גאדגטים

מבחני הנפילה: האייפון 5 שובר את סמסונג

ממספר מבחנים שערכו אתרים מרחבי העולם, עולה כי האייפון 5 מסוגל לשרוד הרבה יותר נפילות מאשר המתחרה אס 3 – שנופץ לרסיסים מנפילה אחת מגובה הכתף
בעוד התחרות בשוק הסלולר נמצאת בעיצומה והיריבות בין שני הסמארטפונים העוצמתיים ביותר בעולם רק הולכת ומתגברת, רבים מאיתנו עשויים להתלבט בין המכשירים האיכותיים הללו. עם זאת, ברחבי הרשת מתפרסמים "מבחני ריסוק" למינהם אשר מתיימרים להשוות בין הגלאקסי אס 3 לבין האייפון 5 – כשהתוצאות כעת כבר ידועות לכל.
הציפייה הייתה שהפלסטיק ממנו בנוי הגלאקסי אס 3 יקנה לו יתרון, מהסיבה שמדובר בחומר קליל שמסוגל להתמודד עם נפילות בצורה דיי טובה. במקביל, האייפון 5 עשוי מאלומיניום ומזכוכית אשר אמנם חסינה לשריטות – אך לא לנפילות מגובה של כמה מטרים.
למרבה ההפתעה, מסקירה של מבחני הנפילה שערכו מספר אתרים עולה כי הכתר שייך לאייפון 5, שגם לאחר מספר נפילות מגובה הכתף המשיך לתפקד (כשנגרם לו נזק מינימלי). בניגוד לכך, הגלאקסי אס 3 רוסק מנפילה אחת מגובה הכתף, כשהמסך שלו נסדק לגמרי ומכסה הסוללה הועף הרחק ממנו.
כך נראה הגלאקסי אס 3 לאחר המבחן האייפון 5 יצא בזול…
אפל אמנם ידועה בתור חברה שנוהגת לצייד את מכשיריה בחומרים איכותיים וקשיחים, אך נדמה כי הפעם מדובר באייפון "משוריין".
עוד יש לציין כי במבחן נפילה למים שערך אתר Squaretrade, התגלה כי גם לאחר שהייה של כמה שניות בתוך מים המשיך מכשיר האייפון 5 לתפקד כרגיל – בעוד הגלאקסי אס 3 שבק חיים לגמרי. בנוסף לכך, התברר כי הגלאקסי גם רגיש יותר לנפילות של חפצים עליו, שכן המסך שלו נופץ לגמרי מנפילה של בקבוק בירה על קדמתו מגובה של כמה סנטימטרים בלבד (בעוד זה של האייפון נותר ללא פגע).
מלבד זאת, חלק מהמבחנים אף כללו מכות פטיש ושריטות עם סכין מטבח אימתני – כאשר האייפון 5 שרד את כל אלו בגבורה רבה יש לציין. אז בעוד הבוחנים והסוקרים דיי מתלהבים מיכולת ההשרדות של האייפון החדש, כל שנותר הוא להתרשם ולהחליט בעצמנו איזה מכשיר שולט כרגע בשוק הסלולר העולמי.

תגיות

17 תגובות

 1. משעשע.
  סביר להניח שזה בגלל שהאייפון שוקל 112 גרם והגלקסי 133. זה הבדל לא קטן.

 2. לא משכנע
  הסמסונג נפל בצורה קשה יותר.

  בוא נזרוק את האייפול גם כמעט על המסך, גם הוא ישבר.

  לא משנה איזה פלאפון FLAGSHIP של איזה חברה שלא תיהיה, כל עוד הם נופלים על המסך הם ישברו ולא יעזור מאיזה חומרים המכשיר עשוי או איזה כיסוי יש לכם.

  כל פלטפון שיפור על המסך מחוץ לבית הוא ישבר!

 3. המבחנים האלה ממש לא רציניים
  ככה לא עושים ניסוי, צורת הזריקה והנפילה של הגוף וזווית הפגיעה בקרקע יכולות ליצור הבדל גדול בתוצאות, בסרטון השני לדוגמא, ניתן לראות שאת הגלקסי זורקים בזוויות והוא נוחת אופקית כך שהמכה מתפזרת על שטח פנים גדול, את האייפון זורקים אנכית והוא נופל על עקבו מה שיוצר פגיעה הרבה יותר חזקה. בניסוי עם הבירה, הבקבוק שפוגע באיפון מאוזן והכוח פועל על שטח פנים גדול יותר, על הגלקסי הבקבוק נופל כשהוא נטוי בזווית מה שמקל עליו לחדור את שכבת המגן. ולאחר כל זאת, נראה שאפל עשו אחלה עבודה בכל הנוגע לעמידות, כל הכבוד.

 4. ל-1
  חשבתי ככה גם בהתחלה, אבל אז ראיתי את הניסויים האחרים שבכלל לא קשורים לגודל של המכשיר והאייפון שרד בכלל לא רע בניגוד לגלאקסי.

 5. מבחן ממש לא שווה
  אם הבקבוק היה נופל בקצה על האייפון הוא גם היה נשבר..

 6. האייפון לא חייב להשבר- הוא מגיע חבול מהמפעל :P
  למרות שהאייפון אכן חסין יותר מSGS, אני מוכרח לומר שבסרטון הראשון רק המבחן השני של הבריכה היה אמין.
  בראשון- הגלקסי נפל ישירות על המסך, בעוד שהאייפון נפל על שולי האלונימיום -_-. בשלישי, הבירה נחתה עם הפינה על המסך של הגלקסי בעוד שבאייפון הלחץ התחלק לרוחב המסך -_-. מבחן מאכזב.

  ובכלל, ממתי יש לכולם כסף לקנות סמארטפונים יקרים ולרסק אותם לעיני המצלמה!?

 7. עצוב
  חבל לפרסם כתבה כזו בלי לראות את הסירטון המצורף. נשמע כמו עבודה של אפל.

  רואים בבירור שהבחור משחרר את האייפון באוויר, לעומת הגלקסי שהוטח בריצפה.

 8. ל-1
  אויי בחייאת חלאס לדבר שטויות…
  המשקל לא כ"כ פונקציה פה אלא העמידות של המכשיר, 20 גרם הם לא אלה שישברו או יחזיקו את המכשיר, מנגד האייפון שרד הרבה הרבה יותר נפילות בלי נזק בכלל.

 9. והמסקנות מכל זה
  1. הבחור בוידאו הראשון אידיוט. פאנבוי עלוב של הפלסטיקים הזולים של סמסונג… ה S3 הזה פשוט לבנת חבלה מכוערת ובלתי עמידה לחלוטין וזה ממש משעשע לראות אותו אוכל את הלב שהאייפון 5 מחזיק מעמד ולא נשבר.
  2. אם מבחני העמידות נכונים הרי שאפל יגרמו לכל הסינים שמתפרנסים ממכירת מגני המסך למיניהם פשיטת רגל בטוחה (מי צריך להדביק מגן מסך על מסך שלא נשרט ולא נשבר ?).
  3. עכשיו מחכים למבחן הכי חשוב – Will it blend
  :-)

 10. ל-2
  למה נראה לך שפנבוי של סמסונג יפיל בכוונה את הגלקסי על המסך ועוד יזרוק אותו? אתה חי בסרטטטט איפון שולטטטט
  צום קל

 11. מבחני הריסוק של האייפון החדש נעשו במפעלי FOXCONN כאשר 40000 השליכו מכשירים על ה 40000 האחרים
  זה היה ניסוי סודי ולתקשורת דווחו שהיתה שם קטטה המונית

 12. באמת?
  מה זה משנה? בשביל הגנה מנפילות יש כיסויים ונרתיקים.

 13. "כל שנותר הוא להתרשם ולהחליט בעצמנו איזה מכשיר שולט כרגע בשוק הסלולר העולמי"
  "כל שנותר הוא להתרשם ולהחליט בעצמנו איזה מכשיר שולט כרגע בשוק הסלולר העולמי."
  אמנם האייפון באמת מזכיר הישרדות של מכשיר הנוקיה שלי, אבל S3 מנצח אותו בכל מקרה, צריך לבדוק את האייפון מול S3 עם רום CM10 ואז לרשום את ה "כל שנותר הוא להתרשם ולהחליט בעצמנו איזה מכשיר שולט כרגע בשוק הסלולר העולמי." שוב

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close