מבחני ביצועים ראשונים כבר כאן: שבב ה-Snapdragon 820 מוכיח שהוא מפלצת

פלטפורמת הפיתוח לשבב הדור הבא של הגיעה לידיהם של עיתונאים, ומספקת לנו מבט רשמי ומלא ראשון על הביצועים הצפויים לנו במסגרת הקפיצה הגדולה ל-14 ננומטר

יכול להיות שיהיו שבבי סמארטפונים עוצמתיים ממנו בעולם הסמארטפונים של שנת 2016, אך כבר עכשיו נראה שיש משהו ברור מאוד – ה-Snapdragon 820 החדש של הוא אכן שיפור גדול מאוד לעומת קודמו, כמעט בכל פרמטר אשר ניתן להעלות על הדעת.


השבב של היצרנית האמריקאית, שכזכור חוזר לארבע ליבות בלבד (בארכיטקטורה ייעודית ומותאמת אישית) וקופץ לתהליך ייצור LPP ב-14 ננומטר אצל , הגיע אל אנשי האתרים tomshardware ו-anandtech בתצורה של פלטפורמת פיתוח לסמארטפונים, ואנחנו קיבלנו תוצאות מבחני מקיפות שמציירות תמונה חיובית בהחלט.

qcnsd

שיפור נאה ב-Snapdragon 820 לעומת קודמו, ה-Snapdragon 810, נצפה במסגרת רוחב הפס הזמין לזכרון תודות לשיפורים ארכיטקטורליים פנימיים מסויימים והן תודות לתמיכה בזכרונות LPDDR4 בתדרי פעולה גבוהים יותר, וכמו כן קפיצה של כמה עשרות אחוזים ביכולות נראית עבור ליבות העיבוד הכלליות, כאשר במסגרת בדיקות אלה ברוב הפעמים המתחרה היחידה שמקדים את ליבות ה-Kryo הוא ליבות ה-Twister העדכניות של .

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


qcnsd13

qcnsd12 qcnsd11

מקור: anandtech.com, tomshardware.com

בגזרת הליבה הגראפית המצב מרשים אפילו יותר, כשליבת ה-Adreno 530 החדשה מציגה תוצאות יפות מאוד במבחני הביצועים הפופולריים בתחום Basemark X ו-GFXBench (במבחני ה-3DMark התוצאה קצת פחות משובחת, יש לציין), אשר בחלק מן המקרים מתקרבות לשיפור של 100 אחוזים (!) לעומת ליבת ה-Adreno 430, ובחלק מהמקרים גם קופצות מעל לתוצאות ליבת ה-PowerVR המתקדמת שבשבבי ה- A9 הטריים. במילים אחרות – ה-Adreno 530 היא הליבה הגראפית העוצמתית ביותר עבור סמארטפונים מבוססי , וכנראה גם הליבה העוצמתית ביותר עבור באופן כללי.


qcnsd7 qcnsd8

qcnsd9 qcnsd10

אין לכך בינתיים הוכחות והמחשות מבוססות, אך הנתון האחרון והחשוב ביותר ככל הנראה שמדווח אודות ה-Snapdragon 820 נוגע לרשמים האישיים של אלה שהתנסו בפלטפורמת הפיתוח – ומספרים כי לא חשוב בהתחממות משמעותית כלשהי, או לחילופין בירידות משמעותיות שעשויות להעיד על הורדת תדרים אגרסיבית שנועדה למנוע התחממות מוגזמת. כלומר, יש סיכוי לא רע לכך שהצרה העיקרית שליוותה את ה- 810 לכל אורך חייו נפתרה בדגם החדש.

qcnsd3 qcnsd2

qcnsd4 qcnsd5

תוצאות מרשימות ביותר, וזה עוד מבלי לכתוב מילה אודות הטכנולוגיות הייחודיות והמסקרנות שקוואלקום תכלול בדור החדש, כגון שיפור איכות הצילום בתנאי חושך, סריקת טביעת אצבע על-קולית וקישוריות WiGig בקצבים גבוהים

ה- 820 עתיד לערוך את הופעת הבכורה שלו בסמארטפונים מסחריים אמיתיים במהלך החודשים הקרובים, ואז נוכל לראות כיצד היכולות שלו בפועל משתוות לאלו שאנחנו רואים כעת במכשיר 'בלתי רשמי', נוכל לוודא כי בעיות ההתחממות הידועות לשמצה אכן התאדו יחד עם המעבר לטכנולוגיית ייצור יעילה ומתקדמת הרבה יותר, וגם נוכל לבחון את היעילות של הביצועים האלה, ואת חיי הסוללה שמהווים נגזרת ישירה. צפו לעדכונים נוספים מאיתנו בהמשך.

פלטפורמת הפיתוח האימתנית של קוואלקום, שמגיעה עם מסך 6.2 אינץ' ברזולוציית QHD, זכרון LPDDR3 של 3GB, 6 נפח אחסון של 64GB ומערכת אנדרואיד 6.0
פלטפורמת הפיתוח האימתנית של קוואלקום, שמגיעה עם מסך 6.2 אינץ' ברזולוציית QHD, זכרון LPDDR3 של 3GB, 6 נפח אחסון של 64GB ומערכת 6.0