מבוכה לנוקיה: סורק ביומטרי שנפתח גם באמצעות חבילת מסטיקים • HWzone
גאדגטיםסמארטפוניםכתבות נבחרות

מבוכה לנוקיה: סורק ביומטרי שנפתח גם באמצעות חבילת מסטיקים

מכשיר הדגל 9 היה אחד המבטיחים ביותר אך מסתמן כמאכזב מכולם – ולצד בעיות מערך המצלמות המיוחד גם סורק טביעות האצבע שלו הופך כעת למושא לעג

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


HMD Global בהחלט הצליחה להחיות את חשיבותו של המותג נוקיה בשוק הביניים עם מכשירים עמידים ואלגנטיים שנהנים ממערכת הפעלה הקורצת לאלו שמחפשים חוויית נטולת תוספות או שינויים מיותרים – אך נראה כי בעולם ספינות הדגל יש לה עוד הרבה מה ללמוד והרבה לאן לשאוף.

דגם ה-Nokia 9 שלה הוכרז חגיגית בתערוכת MWC 2019 בחודש פברואר בעיכוב של יותר משנה ביחס לשמועות המוקדמות אודותיו, עם 845 "מיושן" אך גם עם מערך צילום משושה חסר תקדים ותג מחיר של 650 דולר שנועד להפתיע את השמות הגדולים. מה כבר יכול להשתבש? ובכן, הרבה.

מכשיר חדשני עם המון בעיות, שחלקן אפילו לא נוגעות למערך הצילום

ביקורות ראשונות קטלו את המכשיר בשל בעיות טכניות וזמני עיבוד ארוכים באופן בלתי רגיל בעת הצילום המבוסס על חמישה חיישנים שונים, איכות צילום הוידאו, חיי הסוללה המאכזבים וגם העובדה שהמכשיר המציב את הצילום במרכזו עם תמיכה בפורמט RAW לא דחוס לא כולל אפשרות להרחבת נפח האחסון מעבר ל-128GB איתם מגיע מהמפעל – וכעת אל הצרות הללו ניתן להוסיף גם את אמינות מנגנון ההזדהות הביומטרי שמובנה בפאנל התצוגה.

אנחנו לא מומחי דגולים – אך די בטוחים שזה משהו שלא אמור לקרות בשום סורק טביעות אצבע

עוד קודם ידענו כי סריקת טביעת האצבע של המשתמש אינה מנגנון אבטחתי חסין-כל, תודות לכמה וכמה הוכחות מעשיות שפרצו את התפיסה כי מידע זה הוא ייחודי לחלוטין לכל אדם ואינו ניתן לשכפול או זיוף – אך נראה כי אצל HMD Global הבעיה היא חמורה במיוחד. החיישן שב- 9 ניתן לעקיפה בקלות חסרת תקדים, גם עם אצבע של משתמש אקראי אחר שפרטיו אינם מאוחסנים במערכת ואפילו עם עצמים דוממים לגמרי כדוגמת חבילת מסטיקים, כפי שהודגם בסרטון להלן אשר הפך לויראלי ברשת הטוויטר במהירות.

ראוי לציין כי תיעוד זה מגיע לאחר השקתו של עדכון תוכנתי שהיה מיועד לשפר את אמינות החיישן הביומטרי המובנה – אך מסתמן כי היצרנית כשלה גם במשימה הזו, לפחות עבור המכשירים של חלק מהמשתמשים. יתכן מאוד שרמת האבטחה המאכזבת ב- 9 תתוקן ותשופר בעתיד, אך עם זאת נראה כי הנזק התדמיתי כבר נעשה, ומצטרף אל כל שאר הסימנים הבעייתיים.

ה- 9 נחת גם בישראל בשבועות האחרונים – ונמכר כעת במחיר התחלתי של כ-2,700 שקלים, או כ-2,300 שקלים באילת נטולת המע"מ

קשה להאמין כי מכשיר הדגל של לשנת 2019 יעמוד בציפיות היוצרים שלו, אך אנחנו בכל זאת מקווים כי קונספט הצילום עם מספר גדול של חיישנים בעולם המובייל לא ימות – בנקודות האור המועטות של הדגם יש הוכחה לכך שהרעיון הזה הוא בעל פוטנציאל משמעותי, שפשוט זקוק ליישום מסחרי טוב ובשל הרבה יותר.


תגיות
Back to top button
Close
Close