למרות ההפסד: סמסונג ממשיכה לדהור קדימה • HWzone
גאדגטים

למרות ההפסד: סמסונג ממשיכה לדהור קדימה

הפסד במשפט ותשלום של מיליארד דולר לחברת אפל? בסמסונג לא מתכוונים לוותר אפילו לרגע  – וחוגגים 20 מליון יחידות שנמכרו ממכשיר הגלאקסי אס 3 ברחבי העולם
מכשיר ה-Galaxy S III אשר הושק בחודשים האחרונים ובמהרה התברר כהצלחה מסחררת, נחשב כיום לפסגת הטכנולוגיה בשוק הסלולר העולמי. עם זאת, למרות ההצלחות, היצרנית מדרום קוריאה נאלצה לחוות גם משבר – לאחר שהפסידה בקרב התביעות המתמשך מול ונאלצה להעביר תשלום נזיקים בסך כולל של יותר ממליארד דולר.  
כמו כן, ממש לאחרונה נודע כי המאבק המשפטי בין שתי חברות הענק כלל לא הסתיים והוא עדיין בעיצומו, זאת לאחר דרישה חדשה שהעלתה אפל לבית המשפט המחוזי בארה"ב, לפיה גם המכשירים החדשים ביותר של סמסונג (ובראשם הגלאקסי אס 3) מועתקים ממנה ויש לאסור את מכירתם לאלתר.  
אך למרות המכה הכואבת והדרישה הקיצונית של , בסמסונג משדרים עסקים כרגיל – שכן לאחר 100 ימים בלבד בשוק העולמי, חצה מכשיר הגלאקסי אס 3 החדש את רף 20 המליון, זאת לאחר שרף ה-10 מליון נחצה כזכור לאחר חודש וחצי בלבד.
האייפון 4S והגלאקסי אס 3. שולטים בשוק הסלולר ללא עוררין
מהנתונים שפורסמו לאחרונה ברשת, עולה כי הדרישה למכשיר הגלאקסי החדש היא גדולה במיוחד בארה"ב, באירופה ובסין. בחודשים האחרונים, נמכרו 6 מליון יחידות של המכשיר ברחבי אירופה בלבד, בעוד ברחבי יבשת אסיה כמות המכירות עמדה על 4.5 מליון, בארה"ב 4 מליון ובשוק המקומי של במדינת קוריאה, כמות המכשירים שנמכרו לאחרונה היא 2.5 מליון. למעשה, מציינים בסמסונג, מדי יום מוכרת החברה למעלה מ-200,000 מכשירי גלאקסי אס 3 – נתון בהחלט מרשים, שהופך את הדגל של החברה למוצלח ביותר שלה בכל הזמנים.
יש לציין כי לא מדובר כאן בחיזוק החיובי היחיד שקיבלה סמסונג, שכן מלבד זאת מתפרסמות ברחבי הרשת ידיעות לפיהן בחודש אוגוסט האחרון, הצליח מכשיר הגלאקסי החדש לעקוף בכמות המכירות את האייפון 4S בשוק האמריקני.
אכן, מדובר בסמארטפון הנחשק ביותר בעולם
אכן מדובר בפרסומים חיוביים מאוד עבור סמסונג, אך יש לציין כי הם לא מפתיעים. הצלחתו של הגלאקסי אס 3 במכירות נובעת (לפי מנתחי שוק רבים) מהעובדה שמשתמשים רבים מעדיפים לרכוש את הסמארטפון החדיש של סמסונג, מאשר את האייפון האחרון שהושק לפני שנה. בנוסף לכך, ישנם משתמשים רבים שמעדיפים להשאר עם המכשיר הסלולרי הישן שלהם עד לרגע בו תכריז אפל בימים הקרובים על האייפון 5, שצפוי לכבוש את שוק הסמארטפונים. בשורה התחתונה, נראה כי היריבות המתמשכת בין שתי חברות הענק רק תימשך – אך לצערנו, מלבד ואפל קשה להצביע על חברה נוספת שמצליחה להכניס את עצמה אל התחרות, כשסביר להניח שהדבר לא ישתנה בקרוב.

תגיות

2 תגובות

  1. זה לא רק סמסונג VS אפל.
    גם חברות כמו HTC ואחרות לא ממש נשארות הרבה מאחור מבחינה טכנולוגית , יצירתיות ומעשיות.

  2. מיליארד דולר לסמסונג זה כסף כיס
    ובל נשכח שביפן אפל הפסידה במשפט
    יוצא איפה שכל אחד משלם לשני …

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close