כמו כולם, אבל אחרת: הצמיד החכם של מיקרוסופט נחשף

בזמן שהמתחרות הגדולות ואפל צוללות אל עולם השעונים החכמים, הענקית מרדמונד משיקה את ה- Band שמתגלה דווקא כצמיד משכולל

fd3eaebd-edd5-4d50-9e7d-294776d0e93b

"השאירו את הטלפון שלכם בכיס, ולא תפספסו כלום". התשובה של מיקרוסופט לשוק הטכנולוגיה הלבישה הגיעה. מיקרוסופט חשפה היום את ה-Microsoft Band, צמיד בריאות שמסוגל לעקוב אחר הפעילות הגופנית של הלובש, לצד היכולת להציג הודעות והתראות ממכשירו. בעזרת מערך של עשרה חיישנים, מבינהם ניתן למצוא מד דופק אופטי, ג'ירוסקופ, ג'ירומטר, ו-GPS, החברה מצהירה כי צמיד הבריאות מתוצרתה מסוגל לעקוב אחר נתוני הפעילות הלובש, כמו מדידת דופק, מעקב חכם בריצה, מספר צעדים, מספר קלוריות שנשרפו, כאשר מיקרוסופט אף הטמיעה בצמיד תוכניות אימון מובנות שהמכשיר יעקוב אחריהן. בנוסף, מיקרוסופט הוסיפה את האפשרות לעקוב בצורה חכמה אחר שינת הלובש,  מדידת רמת ה-UV ומעקב וניווט בעזרת ה-.


מפרט

  • מערכת הפעלה: טרם ידוע
  • מעבד: טרם ידוע
  • מסך: 1.4" TFT מגע ברזולוציה של 106×320 (צפיפות של כ-240 פיקסלים לאינץ' רבוע)
  • קישוריות: בלוטות' 4.0 LE
  • סוללה: שתי ליתיום-יון 100 mAh, זמן שימוש ממוצע של 48 שעות, טעינה מלאה בשעה וחצי בלבד
  • תמיכה: תמיכה ב- Phone 8.1 Update, ב-iOS 7.1 או מעל ותמיכה במכשירי האייפון 4S, 5, 5C, 5S, 6, 6 Plus, ותמיכה במערכת ההפעלה 4.3 ו-4.4
  • עמידות: עמיד בפני אבק והתזות מים
  • מחיר: 199 דולרים (כ-750 שקלים)

בנוסף ליכולת של הצמיד לעקוב אחר פעילות הלובש, ה-Microsoft Band מסוגל להציג התראות כמו הודעות ושיחות נכנסות, התראות בלוח שנה, אימיילים ואפילו התראות חברתיות מפייסבוק וטוויטר. מיקרוסופט גם שילבה את קורטנה, העוזרת האישית ממערכת ההפעלה Phone של החברה, שבעזרתה ניתן לקבוע תזכורות ורשימת פתקים, צפיה במזג האוויר ובמניות והפעלת מצב שקט לחסימת ההתראות. יכולת ההתאמה האישית של השעון כוללת את האפשרות לשנות צבעים ותמונות רקע בצמיד, בחירת סוג ההתראות שיעברו דרך הצמיד ואפילו מצב שעון, שבו הצמיד מתפקד בתור שעון רגיל מן השורה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


"זה הצמיד הכי מתקדם שיש מבחינה של על הזרוע, וזה מתוכנן לעשות שני דברים: לאפשר לאנשים לחיות בצורה בריאה יותר, ולהיות יותר פרודוקטיבים, על ידי לבישת צמיד כל היום ולכידת מידע מהאיכותי ביותר שניתן על הלובש"  אמר יוסוף מחדי, סגן נשיא של מכשירים ושירותים תאגידיים במיקרוסופט.

b9526540-6f60-4448-8ac9-3ff8e38e25db

הצמיד החכם של החברה העובד לצד אפליקציית ה- Health


לצד הצמיד החכם של החברה, מיקרוסופט השיקה גם את שירות ה-"Microsoft Health". בתור שירות ענן, ה-Microsoft Health עובד עם פלטפורמת ווינדוס פון, iOS ואנדרואיד, והיא אחראית על שמירה וניתוח של כל המידע הבריאותי שהצמיד או הסמארטפון אוספים על המשתמש. שירות ה-Health של החברה יופיע בצורת אפליקצייה לכל הפלטפורמות התומכות, והוא יאחסן את המידע של המשתמש כמו צעדים, קלוריות, משקל ופעילות גופנית. שירות ה-Health גם תומך בשעונים החכמים המבוססים Wear, בנוסף למעבד התנועה שנמצא באייפון 6 ו-6 פלוס, מה שהופך את השירות, כמו הצמיד של החברה, לפתרון עם התמיכה הרחבה ביותר שראינו בשוק הטכנולוגיה הלבישה עד כה.

אך הצמיד של מיקרוסופט הוא לא התשובה האחרונה לשוק. האסטרטגיה של החברה דומה במהותה לסדרת ה-Nexus הנקסוס של , שמציגה ליצרניות את הפוטנציאל שניתן להגיע אליו עם מכשיר לדוגמא. כך, הצמיד של יהיה בסיס לצמידים נוספים מיצרניות אחרות, והחברה אפילו מאפשרת לאותן יצרניות לקחת את מערך העשר חיישנים שנמצאים בצמיד ושיכלול המערכת על גביו.

את הצמיד החכם של ניתן כבר עכשיו לקנות בתג מחיר של 199 דולרים (כ-750 שקלים). זה הוא אומנם מחיר די גבוה ביחס לצמיד שאינו שעון חכם מלא, אך עם היכולות המתקדמות של הצמיד ולצד התמיכה הרחבה ביותר שנמצא בשוק, הצמיד החכם של פותח את העתיד לצמידים חכמים שלא פחות מתוחכמים משעונים חכמים.