כמה מצלמות זה יותר מדי מצלמות?

חברת TCL מחליטה לשדרג את מותג ה-Alcatel שלה באמצעות שכולל מספר שיא של חיישני צילום

אנחנו מוכרחים להודות שזה היה רק עניין של זמן, אחרי שכבר הזדמן לנו לראות מגוון גדול של מכשירים חכמים שמשלבים צמד מצלמות בחלקן האחורי לקבל מתקדמות ואיכותיות יותר, וכמה מכשירים שגם הציעו צמד מצלמות קדמיות עבור אלו שמכורים לסלפי – כעת מגיע הסמארטפון (הראשון, טכנית) שמשלב את שני הרעיונות יחד: ה-Alcatel Flash, מודל 2017.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בעוד שסמארטפונים רבים בעלי תג מחיר מוזל נוהגים כיום לשלב מערכי צילום כפולים בעיקר בתור גימיק שיווקי ולא הרבה מעבר, כשהחיישן המשני הוא לרוב ברזולוציה ואיכות נמוכים ולא באמת מסוגל לספק שיפור יכולות מורגש עבור היחידה הראשית, אנחנו שמחים לבשר שב-Alcatel Flash יש מחשבה ממשית מאחורי ריבוי יחידות הצילום, לפחות על הנייר: צמד היחידות הראשיות מבוססות על חיישן ה-IMX258 של סוני, ברזולוציית 13 מגה-פיקסל, אותו ניתן למצוא גם במכשירי דגל כדוגמת ה- G6, שאחד מהם קולט תמונה צבעונית והשני תמונה בגווני אפור בלבד, בדומה מאוד לשיטה שהוכיחה את עצמה כלא רעה בכלל במכשיריה השונים של .

מי ביקש ארבע מצלמות במכשיר החכם שלו ולא קיבל?

מעבר ליכולת להעניק לתמונות טאץ׳ "אומנותי" יותר בשחור ולבן מבלי לאבד מהאיכות והחדות (בניגוד למה שעושים פילטרים שמופעלים לאחר הצילום), סביר להניח שהיחידה המשנית תסייע לשיפור הניגודיות והטווח הדינאמי של היחידה הצבעונית הראשית, כך שתהיה כאן תוספת לאיכות הכוללת המתקבלת.

העיצוב של המכשיר רחוק מלהיות מרשים, אבל זה ככל הנראה לא מה שיגרום לכם לרכוש, או לא לרכוש, את הסמארטפון הזה

בצידו הקדמי של המכשיר תמצאו יחידת 5 מגה-פיקסל ויחידת 8 מגה-פיקסל, כשהמטרה היא ככל להעניק יכולת לבצע צילומי סלפי הן בזווית צפייה קטנה יחסית והן בזווית צפייה רחבה, שתהיה אופטימלית לצילום של מספר אנשים וצילום על רקע נופים מעניינים, כאשר את התוצרים משתי היחידות ניתן יהיה גם לשלב יחד ליצירת אפקט בוקה (Bokeh) עבור התמונות. כפי שהיה ניתן לצפות ממכשיר שעונה לשם Flash (ומהווה למעשה תוספת חמישית למשפחת מוצרים אשר נוצרה כבר בשנת 2014), יש כאן "פינוק" לצרכנים גם בגזרת מבזקי הלד – עם מבזק כפול גוונים מאחור ועוד מבזק כפול גוונים קדמי, שזה בונוס נחמד עבור צילומי סלפי בתנאים חשוכים.

המצלמות האחוריות מתקדמות למדי, וכוללות אף תמיכה בצילום ברזולוציית 4K

שאר המפרט של ה-Flash מרגש פחות, אך עדיין מרגיש סביר לדגם ביניים מודרני עם מסך IPS בגודל 5.5 אינץ' ברזולוציית 1080p עם חיפוי זכוכית Dragontrail של חברת Ashai היפנית, Helio X20 בן עשר ליבות של חברת Mediatek, זכרון דינאמי בנפח 3 ג'יגה-בייט, נפח אחסון מובנה של 32 ג'יגה-בייט אותו ניתן להרחיב עם כרטיסי microSD, מערכת מרשמלו וותיקה משהו, סורק טביעות אצבע מובנה בחלק האחורי וסוללת 3,100mAh תומכת בטעינה מהירה תודות למחבר Type-C.

צילום צבעוני או בגווני אפור במקביל, ממש כמו אצל Huawei

המחיר המומלץ הרשמי של ה-Alcatel Flash החדש טרם נחשף, אך אנחנו מצפים ומקווים לראותו ממשיך את הדרך של קודמיו שכללו כמות קטנה יותר של מצלמות, מה שאומר שנראה אותו מוצע בעבור עלות של כ-250 יורו לערך, שאולי לא יהיה מגה תחרותי ביחס לחומרת העיבוד, אך יהיה רלוונטי עבור כל מי שהתרשם לחיוב מיכולות הצילום הייחודיות. האם לדעתכם יש כאן פוטנציאל, או שזה סתם בזבוז זמן משווע? שתפו אותנו.

עד שלא נראה יישום מסחרי מעשי לקונספט הייחודי הזה של חברת Light (עם 16 מצלמות בעלות מאפיינים שונים שתוצריהן מעובדים לתמונה אחת גדולה), ה-Flash מסתמן בתור שיאן המצלמות בשוק