כל הפרטים המעניינים שכדאי לדעת על מכשירי ה-Galaxy S7 וה-Galaxy S7 Edge • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

כל הפרטים המעניינים שכדאי לדעת על מכשירי ה-Galaxy S7 וה-Galaxy S7 Edge

גירסת ה- היא כנראה זו שתגיע אלינו לארץ הקודש, נפח האחסון הפנימי יהיה זריז מאוד אך צנוע יחסית, ומה לגבי המחיר? להלן המידע החשוב שכדאי להכיר אודות הצמד החדש והמרשים של סמסונג

מסיבת העיתונאים נגמרה לה, וכעת אנחנו יכולים להגיד שיש לנו היכרות רשמית ואמיתית עם צמד מכשירי הדגל החדש מבית – אפילו אם רובם המוחלט של הפרטים כבר היה ידוע לאלו שעקבו אחרי ההתפתחויות בחודש האחרון. בכדי לוודא שאין שום דבר שהפסדתם או לא ראיתם, החלטנו לאסוף עבורכם את הפרטים החשובים שאולי פיספסתם, במקום אחד מרוכז ומסודר.

המפרט הטכני הכללי של ה-Galaxy S7 וה-Galaxy S7 Edge הוא אחד מהמרשימים ביותר שהזדמן לנו להיתקל בו מאז ומעולם, אך ראוי לציין שבדור הנוכחי החליטה להציע נפח פנימי של 32 ג'יגה-בייט או 64 ג'יגה-בייט בלבד, ללא אופציה ל-128 ג'יגה-בייט. ההחלטה עשויה להיות הגיונית בהתחשב בכך שהפעם יש חריץ microSD להרחבה (שחולק את מקומו עם החריץ עבור כרטיס ה-SIM השני של המכשיר – כך שתיאלצו לבחור בין אחד מהמאפיינים האלו) ובהתחשב בכך שהמחירים עבור דגמים עם נפחי גבוהים מאוד הם לרוב גבוהים בצורה בלתי פרופרציונלית – אך כנראה שיש לא מעט צרכנים בשוק שהיו שמחים לשלם עוד קצת בעבור הסמארטפון האולטימטיבי, שגם מכיל 128 ג'יגה-בייט של פנימי וגם יכולת לתמוך בתוספת חיצונית של מאות ג'יגה-בייט. אולי נראה נפחים גבוהים יותר מגיעים בהמשך? לסמסונג הפתרונות.

ssa11

בכל אופן, נפח האחסון במכשירים החדשים ימשיך להיות בתקן ה-UFS 2.0 שראינו ב- S6, שהוא המהיר ביותר אשר זמין בעולם הסמארטפונים כרגע. גם ה-LPDDR4 בדגמים החדשים הוא בתדר עבודה אפקטיבי משופר, אגב, של 1,800MT/s.

ssa10

עוד מאפיין שראוי לאזכור הוא החיבור של המכשירים – אשר נותר להיות microUSB 2.0 הישן והטוב. מדובר בבחירה שכנראה תאכזב את חסידי ה-USB Type C הסימטרי והמתהפך, אך נקודת האור היא תאימות לאחור לשלל הכבלים והמחברים שנוצרו בחצי העשור האחרון. כדאי לציין גם כי תמיכה בתקן ה-USB 2.0 הוותיק בלבד עשויה לבטל את היכולת לתמוך בטעינה מהירה במיוחד של טכנולוגיית ה-Quick Charge 3.0 מבית קוואלקום (בה כן יתמוך ה-G5 שעשה את המעבר ל-Type C) – אך מצד שני כבר הוכיחה לנו שיש לה את היכולת להציע טעינה זריזה באופן מרשים למכשיריה, גם ללא עזרה מתקן ה- 3.0, כך שכדאי יהיה להמתין לממצאים בפועל לפני שנחרוץ פה גורלות.

https://www.youtube.com/watch?v=cyohHyQl-kc

כעת נעבור למאפיין שעשוי להיות הנצחון המוחץ של על פני רוב מתחרותיה – המצלמה החדשה. בסמסונג החליטו לשבור את הטרנד ולרדת בכמות המגה-פיקסלים בדור החדש, לצד הגדלה של גודל החיישן הכולל (שהניבה גודל אינדיווידואלי של 1.4 מיקרון לכל פיקסל, לעומת 1.12 מיקרון בלבד במכשירי ה- S6 וברוב מצלמות הסמארטפון העדכניות), הגדלה של מפתח הצמצם המירבי ל-f/1.7 ויישום מערכת Dual שהיא מעין שידרוג למיקוד מבוסס הפאזה המוכר, בו כל הפיקסלים בחיישן כוללים צמד קולטני אור שמסוגל לזהות את הפרש הפאזה המדובר באור שמוחזר אליהם ולהתמקד בהתאם.

כל הנתונים הטכניים האלו אמורים לתת יחס קפיצת מדרגה נוספת עבור המצלמה, שכבר הייתה מרשימה מאוד ב-Galaxy S6, ב-Galaxy S6 Edge Plus וב-Galaxy Note 5 ואף הוגדרה על ידי DxOMark כטובה ביותר בשוק הסמארטפונים – לפחות עד בואו של ה- Z5 שהצליח להשוות את תוצאת השיא.

ssa8

ssa15

ssa7

מספר השוואות מחמיאות מאוד בין ה-Galaxy S7 ל- 6S Plus

ברשת כבר הופצו מספר דוגמיות ממשיות מבטיחות של המצלמה החדשה (לצד גלריית תמונות לדוגמה של סמסונג שצולמו על ידי מקצוענים בעזרת המכשיר), אם כי נראה שללא השוואה איכותית בתנאים נשלטים עדיין קצת מוקדם לקבוע האם זו המובייל הטובה ביותר בשוק – אך זה ללא ספק מה שמכוונים אליו בסמסונג.

ה- S7 וה- S7 Edge יהיו זמינים לרכישה מוקדמת ברחבי העולם החל מהיום, יוצגו בנקודות מכירה מסויימות ברחבי העולם החל ממחר – ויושקו מעשית במדינות נבחרות בתוך קצת יותר משבועיים, ב-11 במרץ 2016. סביר להניח שנשמע בקרוב מאוד הכרזות של הנציגה הישראלית הרשמית סקיילקס, עם תאריך השקה בארץ הקודש שיהיה קרוב מאוד לתאריך הבינלאומי, ואולי גם עם פרטים על המחירים ותשובה לתהייה האם המיזם בו מזמינים מוקדמים יקבלו גם משקפי Gear VR במתנה יהיה תקף כאן.

זול זה לא יהיה
זול זה לא יהיה

אם כבר הזכרנו את המחירים, אלו מתחילים לטפטף אט אט אל הרשת, ונראה שצפוי לנו סטטוס קוו בתחום לעומת מה שהיה נכון בדורות הקודמים – דגם ה- S7 יעלה 700 דולר (קמעונאים מסויימים עשויים להחליט למכור אותו בעבור 650 דולר, בכדי לזכות בצרכנים מתלבטים) ודגם ה- S7 Edge יעלה 800 דולר, עם מחירים זהים ביורו שיחולו ברחבי אירופה. בארץ, נראה שניתן להמר על עלות רשמית מומלצת של 3,700 ש"ח או 3,800 ש"ח לדגם שטוח המסך, ו-4,300 ש"ח לדגם ה-Edge. ומה יהיו העלויות אצל היבואנים המקביליים? נחיה ונראה.

לקינוח, נדבר על הגירסאות החומרתיות שיהיו זמינות עבור הצמד החדש – ה-Exynos 8890 של עצמה, שמכיל לראשונה אי פעם ליבות עיבוד שפותחו בידי החברה עצמה מצד אחד, ושבב ה-Snapdragon 820, הקאמבק הגדול והיוקרתי של קוואלקום, מצד שני. לפי הדיווחים העדכניים, בסמסונג, יחזרו לגישה שבה נקטו ב- S5 – כשהשוק האמריקאי יקבל מכשירים שמבוססים על החומרה של , בעוד רוב המדינות האחרות ברחבי העולם יקבלו את גירסת ה- העצמית.

ssa16 ssa17

מקור: gsmarena.com

מבחני ביצועים מוקדמים שבוצעו לגירסת ה-Exynos 8890 מאשרים על פניו את ההערכות שהיא עוצמתית פחות מגירסת ה-Snapdragon 820 – אם כי מסתמן שברוב מבחני הביצועים (ובחלק גדול מהשימושים, כפועל יוצא) ההבדל הוא מינורי, כאשר עדיין לא ראינו משמעויות נוספות כמו חיי הסוללה ורמת ההתחממות בתלות בשבב שבפנים, שעוד עשויות טכנית להפוך את היוצרות לטובת הגירסה של . בכל אופן, בהתבסס על טכנולוגיות המובייל העדכניות, סביר מאוד להניח שכל דגמי ה- S7 יוכלו לפעול ללא בעיה בשוק הישראלי – כך שאלו שמעוניינים אך ורק בגירסה מבית יוכלו להשיג אותה ולהשתמש בה.

ssa14 ssa13

מקור: anandtech.com

נסיים עם סרטון מדליק שצולם במצלמת ה-Gear 360 החדשה שתוצע לצד הסמארטפונים החדשים – במחיר שטרם נחשף, לצערנו. האם בדומה למשקפי ה-Gear VR מהדור החדש, גם במקרה הזה נראה מחיר עממי ומפתיע לטובה שיסייע להחדיר את הטכנולוגיה הטרייה אל לב המיינסטרים הצרכני? נמשיך לעקוב ולעדכן אתכם.

https://www.youtube.com/watch?v=hocIatxuddk

https://www.youtube.com/watch?v=Cd62Hwg9Vz4

תגיות

2 תגובות

  1. לפי הדיווחים, ארה"ב ואירופה יקבלו את ה-gear VR כמתנה.
    קצת ממתיק את תג המחיר הגבוהה

  2. סמסונג אלופים לתחמן את הציבור בלחץ ובפרסום מסבי שהם הכי טובים כמו סיפור ה8 ליבות שבעצם מה שעובד 90% מהזמן זה 4 ליבות החלשות ולא המהירות ויש תופעה שמרגשים הבדל שעוברים מחלש לחזק וההפך יש דליי קטן ומעצבן וגם שהם מרמים במבחני הבצועים זה כבר לא סוד אני כבר לא מאמין להם וגם היבואן בארץ קשה במחרים היקרים ובאחריות רק שנה והשרות בינוני סאני וסקיילק

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close