כבר לא מדע בדיוני: שארפ מציגה מסך ברזולוציית 4K לסמארטפונים

5 תגובות

היצרנית היפנית מתכננת להביא לשוק מסכי IGZO ברזולוציית Ultra HD החל משנה הבאה. מלהיב או מיותר?

לפני שבועיים כולם היו יכולים לצחוק על זה כהגזמה לכבוד אחד באפריל, אבל היום זה מאה אחוז רציני: Sharp, על פי הסימנים, מתכוונת להביא לשוק החל מהשנה הבאה את מסך ה-Ultra HD הראשון לסמארטפון, מסך 5.5 אינץ' בהפרדה של 2160 על 3840 פיקסלים. זה פי 2.25 פיקסלים יותר מבמסכי הסמארטפון החדים ביותר של ימינו ברזולוציית QHD של 1440 על 2560 פיקסלים; נזכיר שהטלפון הראשון המצוייד במסך QHD, ה-Vivo Xplay 3S, הגיע לשוק רק בסוף 2013.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


המידע על המסך, הבנוי בטכנולוגיית IGZO, מגיע מהטלוויזיה היפנית ומסדרת שקופיות רשמית למראה שהתפרסמה ברשת ומציגה את הטכנולוגיה שמאחוריו. על פי המידע, Sharp תחל ביצור המוני של המסך במהלך 2016, והוא יכול להופיע במכשירים ראשונים כבר לקראת סוף השנה הבאה. , על פי שמועות מסוף 2014, לא נמצאת הרחק מאחור, ומתכננת גם היא צג UHD משלה בטכנולוגיית Super .

Sharp UHD Screen

מה יעשה עבורנו מסך ה-UHD המיניאטורי? בשלב זה מדובר בשאלה פתוחה. אנשי השיווק של הטלפונים שיצויידו בו יוכלו לחגוג על נתונים מספריים מרשימים, כמו צפיפות של 806 פיקסלים לאינץ', אבל בהתחשב בכך שכבר היום אנשים מתקשים למצוא הבדל בחדות בין מסך 440 ppi למסך 540 ppi, המספר הזה לא יתרגם אוטומטית לחוויית תצוגה איכותית יותר. שימוש אחד שברור כרגע שיכול להרוויח מהחדות המוספת הוא ישומי מציאות מדומה, כאשר מסך הטלפון צמוד לראש במטרה לעטוף את כל שדה הראיה, כמו במקרה של ה-Gear VR מסמסונג. בקרבה כזו לעיניים אפשר שמסך ה-UHD יציג תמונה מפורטת וחדה יותר מזו של ה-QHD. 

בישומים משוכללים ויזואלית, טלפוני ה-UHD יזדקקו למעבדים חזקים יותר משמעותית מהזמין לגאדג'טים בגודלם כיום כדי לשמור על קצב עדכון תמונה גבוה, ואלה בתורם יגררו דרישות מוגברות מהסוללה. הדור הראשון של מכשירים כאלה, ואולי גם הרבה אחריו (הרי אפילו המחשב השולחני של רובנו עדיין לא יכול להריץ משחקים היטב, או בכלל, ב-4K), צפוי להריץ את רוב משחקי התלת-מימד בהפרדות נמוכות מזו הטבעית של המכשיר. בישומים פחות אינטנסיביים גרפית כבר נוכחנו לדעת שבניגוד לגודל מסך, רזולוציה גבוהה יותר לא משפיעה באופן נחרץ על צריכת האנרגיה של המכשיר. 

Sharp UHD Screen

יכול להיות שלהתקדמות הטכנולוגית שמייצגת ההכרזה של יהיו יתרונות שאנחנו לא רואים בשלב זה; זה כמעט תמיד המקרה שפתרונות טכנולוגיים חדשים, גם כאלה שנראים בלתי נחוצים בזמנם, מובילים בסופו של דבר לטכנולוגיות חדשות ושימושיות. אבל עבור מי שמחפש את חוויית התצוגה האיכותית ביותר שיכולה להיכנס לכף היד, מעבר אוטומטי ל-UHD כאשר יגיעו הטלפונים המצויידים בצג החדש הוא לא בהכרח הצעד הנכון: יותר תשומת לב צריכה להינתן למאפיינים כמו איכות צבע, בהירות, ניגודיות וזוית צפיה.