יום לפני ההשקה: אייפון 6 בזמינות נמוכה

זמינות נמוכה של המכשירים, השדרוג מהמהירים בעולם ל-iOS 8 ועליית המקלדות לאפליקציות הכי פופולאריות

apple-iphone-line
כשאפל משיקה, ההמון מסתער

זה הגיע. טוב, לנו זה פחות רלוונטי כי המכשירים יגיעו אלינו רשמית רק בעוד כמה חודשים, אבל יום השקה הוא יום השקה, והעולם מגיב בהתאם. בואו נראה בדיוק מה קורה ביום שלפני בואו של האייפון החדש.

זמינות נמוכה בחנויות

התורים המיתולוגים לחנויות של אפל בימים הקודמים להשקה לא נחסכו מאיתנו גם השנה, רק שהפעם נראה כי הזמינות בחנויות, לאנשים שלא הזמינו מראש מכשיר במשלוח או איסוף עצמי, היא נמוכה ביותר. האתר "BGR" השיג מידע פנימי על הכמויות של המכשירים שמגיעים לקראת יום ההשקה לחנויות.

האייפון 6 פלוס, ממצא נדיר בחנויות אפל

לפי האתר, החנויות מקבלות משלוחים לאורך כל היום, כשכל מכשירי האייפון 6 שמגיעים נגמרים. מהם בדרך כלל רק 2-3% הם מכשירי אייפון 6 פלוס, ורק בצבע אחד. כנראה שאין סיכוי למצוא מכשיר אייפון 6 פלוס לרכישה ישירה מחר, כשמכשירי האייפון 6 פלוס בגרסת ה-16 גיגה-בייט נמכרו לחלוטין.

עוד מהמידע הפנימי שהושג מלמד אותנו שהזמינות של האייפון 6 היא טובה, עם כל הצבעים והנפחים, אך הבעיה העיקרית הינה האייפון 6 פלוס, שלא זמין בהרבה מהחנויות של החברה.

האנדרואידים נוטשים בקצב כפול מתמיד

האייפונים החדשים באים עם מסכים גדולים יותר מבעבר (4.7" לאייפון החדש, 5.5" לאייפון פלוס), ופגיעה בנתח השוק של אנדרואיד, פלטפורמה העשירה בסמארטפונים עם מסכים גדולים, היא רק עניין של זמן. מסתבר שהזמן הזה הוא עכשיו, עם מידע שאנחנו מקבלים משירות הטרייד אין של מכשירים אלקטרונים "Gazelle".

על פי החברה, החזרים של מכשירי סמסונג למינהם עלו פי שלוש מהרגיל בשבוע שעבר. בנוסף לכך, החברה שאלה את אותם משתמשי אנדרואיד על כוונותיהם, וגילתה ששליש מהם מתכננים לשדרג למכשיר אייפון 6, כאשר 39% מהם אמרו שהמסך הוא המניע העיקרי מאחורי נטישת מערכת האנדרואיד. בשיכלול שהחברה עשתה, נמצא שיש עלייה של 200% בהחזר מכשירי אנדרואיד בשבוע האחרון.

paid-free-apps-keyboards
רשימות האפליקציות הפופולאריות ביותר

המקלדות משתלטות על חנות האפליקציות

עם האפשרות להתקין מקלדת שונה משל אפל ב-iOS 8, מפתחות כמו Swiftkey ,Fleksy ו-Swype, הידועות מהאנדרואיד, עטו על ההזדמנות, וכעת משנות את פניה של חנות האפליקציות. כמו שאפשר לראות בתמונה למעלה, האפליקציות שנמצאות במקום הראשון ברשימה החינמית ובלא חינמית, הינן Swiftkey ו-Swype.

לא שזה לא מספיק, אלא גם ש-Swiftkey, האפליקציה החינמית הפופולאריות ביותר כרגע בחנות של אפל, עברה את רף המיליון הורדות בתוך פחות מיממה מאז הופעתה בחנות.

קצב אימוץ גבוהה מאי פעם של iOS 8

iOS 8, מערכת ההפעלה שמגיעה עם האייפון 6 וה-6 פלוס וזמינה מאז אתמול להתקנה על שלל מכשירים תומכים, רושמת קצב עידכון מרשים ביותר.

ios8-adoption-mixpanelB

המערכת, שבשלב הזה קיימת להורדה רק קצת מעל ליממה, מחזיקה נתח שוק של מעל 14% מכל המכשירים התומכים ב-iOS. אחד מכל שבעה מכשירים בעולם שתפגשו היום, המריצים את מערכת ה-iOS, מריצים iOS 8. בהחלט הישג מרשים. אך זה לא אומר שזהו שיא. יש רק חברה אחת שהשיגה קצב עידכון מרשים כמו זה בעבר – שוב אפל.

בהשקת המערכת iOS 7 של החברה אשתקד, נרשם נתח שוק של 15% למערכת בכל המכשירים התומכים, לפני שהיממה הראשונה להשקתה נגמרה. ביום שלאחריו הנתון עלה ל-38%, אימוץ שלא נראה כמוהו בשום מקום.