טאבלטפון ראשון עם מערכת ווינדוס-פון מנוקיה

נוקיה הוסיפה שני טאבלטפונים בגודל 6 אינץ' לקו מכשירי ה-Lumia. ה-1520 שמציע מפרט טכני חזק במיוחד וה-1320 שמגיע עם תג מחיר נגיש יותר
אחרי חצי שנה של שמועות וציפיה חושפה בארוע ה-Nokia World באבו דאבי את הטאבלטפון הראשון מתוצרתה והטאבלטפון הראשון הפועל על מערכת ה-Windows Phone בכלל. כפי שאנו כבר יודעים שמו Lumia 1520 והוא בעל מסך גדול של 6 אינץ'.

אך החשיפה הרשמית מוסיפה לפרטים שהודלפו במהלך החודשים האחרנים לא מעט. והחדשות הן טובות. המידע המשמעותי ביותר שלא דלף טרם ההשקה הוא קיומו של טאבלטפון 6 אינץ' נוסף שנושא את השם Lumia 1320.

החשיפה הרשמית אימתה את השמועות עליהם דיווחנו בעבר. המכשיר שומר על תווי העיצוב האופייניים לקו מכשירי ה-Lumia של ומוצע במגוון הצבעים המוכרים. פאנל המסך הינו מסוג IPS, גודלו האלכסוני 6 אינץ' והוא תומך ברזולוצית FullHD. צפיפות הפיקסלים על מסך כזה מסתכמת ב-367 ppi. המסך בהיר ונשאר קריא גם תחת אור שמש חזק. חומרת המכשיר לא תאכזב אף אחד.

החומרה מאחורי הטאבלטפון

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מדובר ב-Snapdragon 800 במהירות שעון של 2.2 גיגה-הרץ לצד מאיץ גרפי מסוג Adreno 330. נפח זכרון הראם הינו 2 גיגה-בייט ונפח הזכרון המובנה 32, עם אפשרות להרחבה באמצעות כרטיס MicroSD. סוללת המכשיר גדולה במיוחד, 3400 mAh! נפח שלבטח יספק יום שלם של שימוש אקטיבי. במכשיר מותקנים 4 מיקרופונים שתפקידם לאפשר צילום עם פס קול איכותי במיוחד.

לדברי נציגי החברה, עם המכשיר ניתן להסריט אפילו הופעה רועשת ללא עיוות באיכות השמע. המצלמה ב-1520, כצפוי מנוקיה, מרשימה בזכות עצמה. זוהי בעלת חיישן 20 מגה-פיקסל עם תאורה אחורית וייצוב אופטי. מעליו מחפה עדשה המורכבת מ-6 חלקים מתוצרת Carl Zeiss.

המכשיר מגיע עם ערכת תוכנות צילום. בינהן אפליקציית הצילום שאפשר למצוא בדגם ה-1020 ממוקד המצלמה של . האפליקציה כוללת מגוון רחב של אפשרויות כיוונון ידניות כגון משך פתיחת הצמצם, הגדרות ISO, איזון הצבע הלבן, אפשרויות הפוקוס ועוד. תוכנה חדשה שמגיעה עם ה-1520 היא ה-Refocus. התוכנה מאפשרת לצלם בין 2 ל-8 צילומים ברצף כאשר בכל אחד המיקוד יהיה על חפץ אחר בתמונה. התוצאה היא תמונה אינטרקטיבית בה ניתן לבחור איזה אובייקט בתמונה יהיה ממוקד. העובדה ש-Instagram תצא בקרוב בגרסה מותאמת ל-Windows Phone הופכת תכונות אלו לשימושיות אף יותר.
הטאבלטפון השני שהציגה נושא כאמור, את מספר הדגם 1320. אפשר לומר שזוהי גרסה נגישה יותר של ה-1520 היות ומבחינת מרכיבי התוכנה שני המכשירים זהים לחלוטין. מסך המכשיר גם הוא בגודל 6 אינץ' ומסוג IPS אך בעל רזולוציה נמוכה יותר של 1280×720 פיקסלים. במקום ה-Snapdragon 800 את ה-1320 מפעיל מעבד כפול מסוג Snapdragon 400 במהירות שעון של 1.7 גיגה-הרץ. נפח הראם – 1 גיגה-בייט. ונפח הזכרון המובנה – 8 גיגה-בייט אותם ניתן להרחיב בעד 64 גיגה-בייט נוספים באמצעות כרטיס MicroSD. נפח הסוללה גם כאן 3400 mAh.
מתחריו הראשיים של ה-1520 הם ה-Z Ultra של סוני וה-Max של HTC כאשר מול שניהם המכשיר בהחלט יכול לעמוד זקוף. מול ה-1320 עומד ה-Galaxy Mega וגם כאן המכשיר של נוקיה נראה טוב מאוד. לשני הטאבלטפונים החדשים בקו ה-Lumia יש הזדמנות לקדם משמעותית את מערכת ההפעלה של בעולם המכשירים הניידים. ה-Lumia 1520 יגיע לחנויות באירופה בחודשיים הקרובים ומחירו יהיה כ750 דולרים. ה-1320 ימכר תחילה בארצות אסיה עבור כ-340 דולרים אך בהמשך צפוי להגיע גם לשוק האירופאי.