חלום המכשירים המודולריים מסרב למות (עודכן) • HWzone
גאדגטיםסמארטפוניםטכנולוגיה

חלום המכשירים המודולריים מסרב למות (עודכן)

עדכון: רוצים עוד תוספי Moto Mods עם פוטנציאל? אין בעיה – יש מי שמתכננים להשיק בקרוב קמפיין מימון ב-Indiegogo לתוספת מודולרית שתספק מקלדת QWERTY פיזית מלאה למכשירי ה-Moto Z שנשלפת בתצורת סליידר (ואפילו תכלול קיבולת נוספת), ממש כמו מה שהיה ניתן לרכוש בשוק לפני כחצי עשור. שווה לדעתכם?

הכתבה המקורית: להפוך את הסמארטפון למקלט אודיו מתקדם, מכשיר קשר מבוסס תדרי רדיו, מערכת פוטו-וולטאית ועוד ועוד – יש חברה בשוק שלא מוכנה לוותר על הקונספט הזה בעד שום הון שבעולם

LG וגוגל אולי כבר ויתרו על החזון, כך נראה, אבל לנובו- ממש לא מתכננת ללכת בעקבותיהן – ומצהירה כי תמשיך לתמוך במשפחת ה- Z המודולרית שלה גם בשנת 2017, ואף תגדיל את היקף הפעילות שלה.

קצת אחרי שקמפיין בן כמה חודשים למיקור המונים עבור תוספי Moto Mods מודולריים חדשים הוביל ליצירתם של 24 מיזמי מימון חדשים באתר Indiegogo, עם עשרה מהם שייבחרו בחודש הבא ויעניקו ליוצריהם טיסה לשיקאגו בה ייפגשו עם אנשי חברת ויציגו להם את התוכניות שלהם – נציגי החברה הוסיפו והצהירו באירוע רשמי כי ימשיכו לתמוך בדגמי ה- Z שלהם שהושקו בשנה שעברה למשך שלוש שנים לפחות, ויביאו אל השוק לפחות 12 כיסויים מודולריים חדשים במהלך 2017.

נחמד לראות חברה שדבקה בעקרונות שלה גם כשזה לא ממש עובד (כל שלושת דגמי משפחת ה-Moto Z נמכרו יחד בכ-3 מיליון יחידות עד היום, ולא מנעו מחטיבת לסיים גם את שנת 2016 בהפסד כספי לא קטן), אך אנחנו תוהים במסגרת הכרזה זו מדובר בהמשך תמיכה לאחור בלבד – או גם בהצהרה על כוונות להשיק מכשירים נוספים עם החיבור המודולרי הייחודי בחלק האחורי גם בעתיד.

משפחת התוספים המודולריים שיצאה יחד עם שותפותיה בתחילת הדרך. האם חוכמת ההמונים תוכל לספק לנו מוצרים טובים אפילו יותר?

עד שנקבל תשובות נוכל לתהות גם אודות זהות 12 הכיסויים המודולריים שאמורים להגיע אל מדפי החנויות בשנה הקרובה. האם אנשיה של התכוונו אך ורק למוצרים מבית חברות מבוססות וממשיות, כמו אלו שהושקו בגל הראשון במהלך השנה הקודמת, או שאולי הם כוללים בתוך מספר זה גם כמה מאותם כיסויי Mods שמתבשלים בחודשים האחרונים אצל מפתחים חובבים ונמצאים כעת בשלב בו הם מנסים למצוא לעצמם משאבים בעולם מימון ההמונים? גם זו שאלה שעדיין אין לנו תשובה ברורה עבורה – אך ראוי לציין כי לפחות חלק מהתוספים החדשים ב- מציגים פוטנציאל משמעותי מאוד.

חלק ממוצרי ה- Mods שהושקו עד כה היו יקרים עד מאוד ולא הצליחו להצדיק את העלות שלהם – אבל מסתמן שבלנובו נחושים לגרום לחזון הזה להפוך להצלחה מסחרית, בכל מחיר

מתוך כל תוספי ה-Moto Mods שבדרך, הלהיט הבלתי מעורער הוא ה-Edge, שכבר גייס סכום של כמעט 20,000 דולר מצרכנים מתעניינים – ומוסיף למכשירי ה-Moto Z חיצונית נוספת בקיבולת 2,000mAh שתוכל לשדרג את זמן הפעולה בעד כ-75 אחוז, תמיכה בטעינה אלחוטית בהתבסס על תקן ה-Qi הנפוץ – ומערך נורות לד צבעוניות שיאירו את צדדיו ויספקו שיטה ססגונית במיוחד לתצוגת התראות ספציפיות עבור המשתמש, מבלי להפעיל את המכשיר או להסתכל על המסך שלו.

הכיסוי שיגרום לסמארטפון שלכם להשתלב בטבעיות במערך חומרת הגיימינג שלכם

כיסוי מעניין נוסף הוא ה-Octodon, שמוסיף מעין "אוזניים" למכשיר החכם וחושף מקלדת שמחולקת לשמונה אשכולות נפרדים עם ארבעה לחצנים פיזיים בכל אחד – בגב המוצר, ולא באופן וירטאולי על גבי המסך. מדובר בקונספט שידרש זמן מה על מנת להתרגל אליו, אך יוצריו מצהירים כי בסופו של דבר ניתן יהיה להגיע בעזרתו לקצב כתיבה דומה לזה של מקלדות שולחניות ארגונומיות, ומהר הרבה יותר מכל מה שאנחנו רגילים לקבל במכשירים הניידים שלנו.

ה-Octodon הצליח לצבור השקעות של קצת יותר מ-3,000 דולר עד עתה, כשעדיין חסרים לו לא מעט משאבים בדרך לסכום של 20,000 דולר שהוגדר כיעד עבורו – אבל אנחנו מקווים שלנובו תבחר בפרוייקט הבלתי רגיל הזה בכל אופן, ותסייע לו להפוך למציאות.

מקלדת ה-Octodon נשמעת לנו כמו רעיון מרשים – גם עבור ה-Moto Z וגם עבור כל אחר

עוד כיסוי הופך את ה-Moto Z למכשיר רדיו (או 'ווקי-טוקי') של ממש, עם אפשרות לביצוע שיחות PTT, להעביר הודעות ואפילו מיקומי עבור חובבי הטיולים וההרפתקאות שבינינו – כל זאת ללא התבססות על קישוריות הרשת הסלולרית אלא בתקשורת רדיו ישירה בתדרים החופשיים לשימוש לכולם.

התוספת המושלמת לכל מי שלא רוצה להתבסס רק על חסדיה של הקליטה הסלולרית הסטנדרטית

כיסוי אחד נוסף שכבר עבר את סכום היעד שלו מוסיף למכשיר יכולת וגם משדר אינפרא אדום – כמעט ללא שינוי של המימדים הפיזיים המקוריים.

גם לרענן את המראה של המכשיר החכם – וגם להוסיף לו שימושיות

פרוייקטים נוספים כוללים כיסוי שמעניק סוללת 2,200mAh נוספת למכשיר וגם פאנל פוטו-וולטאי עם נצילות גבוהה לטעינה של המוצר תחת קרני השמש, סורק ברקודים מובנה, כיסוי שהופך את הסמארטפון גם למעין שלט אוניברסלי עבור כל המכשירים האחרים בבית או במשרד, כיסוי שמשתמש בגלי רדיו בתדר נמוך לתקשורת ארוכת טווח עם יחידות החזר ייעודיות לסימון מיקום של חפצים או אפילו אנשים, כיסוי שהופך את ה-Moto Z למקליט מתקדם, כיסוי שהופך את המכשיר החכם לקונסולת משחקים עם מקשים ובקרים פיזיים ועוד. כמות הרעיונות והקונספטים הקיימים היא מרשימה בהחלט, ומבהירה שיש עוד לאן לשאוף בתחום – גם כשלוקחים בחשבון שחלק גדול מזה הוא רק 'על הנייר' ובשלב בוסרי מאוד של הפיתוח שלו.

תוסף ה-Drop, שיאפשר לכם לקבל מיקום והתראות על תזוזה מיחידות מרוחקות לטווחים של עד כ-10 קילומטרים

האם אתם עדיין מאמינים בכל שסמארטפונים יכולים להפוך לטובים הרבה יותר באמצעות תוספות מודולריות שיתאימו להעדפות והרצונות של כל משתמשים בצורה אישית, או שזה משהו שפשוט לא יכול לעבוד בעולם האמיתי מבחינתכם? ספרו לנו על כך בתגובות.

תגיות

2 תגובות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close