חיישני המצלמות החדשים של OmniVision יציעו הרבה איכות במספר קטן של מגה פיקסלים

המתחרה הגדולה של בעולם חיישני הצילום למכשירים חכמים מקווה לפרוץ קדימה עם צמד מוצרים חדשים בטכנולוגיה מרשימה

חובבי הצילום טוענים מאז ומעולם כי מספר הפיקסלים בחיישן המצלמה, או הרזולוציה המירבית שאיתה הוא מסוגל לצלם ליתר דיוק, אינו הגורם המרכזי ובוודאי שלא הגורם הבלעדי אשר משפיע על איכות התמונה – אם כי זה לא מנע מעולם הסמארטפונים לפצוח בריצה אל עבר רזולוציות מירביות מטורפות.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


עתה נראה כי הטרנד הזה נרגע במעט לשם שינוי, ומתחיל לפנות את הדרך להתמקדות באספקטים חשובים לא פחות של תחום הצילום הדיגיטלי – כפי שמדגישים לנו זוג המוצרים החדשים של OmniVision האמריקאית.

החיישן המרכזי החדש הוא ה-OV13880, אשר מציע רזולוציה מירבית של 13 מגה פיקסל "בלבד", אך כאמור עושה זאת באופן מתקדם הרבה יותר – הפיקסלים עצמם הינם במימדים גדולים יחסית של 1/1.4 מיקרון וגודל החיישן הכללי הוא של 1/2.4 אינץ' (שווה ערך לחיישן 21 מגה פיקסל עם פיקסלים במימדים קטנים יותר של 1/1.12 מיקרון, לטענת היצרנית), ובנוסף ישנה תמיכה במיקוד אוטומטי מבוסס לייזר וכן במיקוד מבוסס פאזה בקצב דגימה של 240 הרץ, ולקינוח יכולת צילום וידאו ברזולוציית בקצב של 60 פריימיים בשנייה, וצילום FullHD בקצב Super Slow-Motion מרשים של 240 פריימים בשנייה.

הסבר אודות חיישן ה-OV13860, חיישן ה-13 מגה פיקסל המוביל הקודם של החברה אותו מיועד ה-OV13880 החדש להחליף
הסבר אודות חיישן ה-OV13860, חיישן ה-13 מגה פיקסל המוביל הקודם של החברה אותו מיועד ה-OV13880 החדש להחליף

החיישן השני הוא ה-OV5880, ומיועד לקחת את המצלמות הקדמיות לרמה חדשה של , עם פיקסלים גדולים של 1/1.4 מיקרון, תמיכה באותן טכנולוגיות מיקוד אוטומטי מתקדמות כמו ה-OV13880, וכן יכולת צילום ברזולוציית 1440p בקצב של עד 60 פריימים בשנייה, או ברזולוציית FullHD בקצב 120 פריימים בשנייה.

אנחנו עתידים לראות את החיישנים החדשים הללו במוצרים ראשונים בתחילת השנה הבאה, כאשר כבר עכשיו ברור כי הצורך להבין את זהות החיישן שמסתתר מאחורי כמות המגה-פיקסלים הוא משמעותי מאי פעם.

תתן פייט לחיישני ה-Exmor של סוני?
תתן פייט לחיישני ה-Exmor של סוני?

קישורים נוספים