חוזרים ל-Mediatek: סמארטפון ה-Xiaomi Redmi Note 8 Pro מגיע בקרוב

הכתבה המקורית: הגלגול החדש של מכשיר הביניים הפופולרי עתיד להציע חיישן צילום של 64 מגה-פיקסל, שבב גיימינג עדכני מהמתחרה העיקרית של קוואלקום וסוללה גדולה מבעבר

אחרי המידע הראשוני אודות דגם ה-Redmi 8, לכאורה, שקיבלנו דרך סוכנות TENAA הסינית – מגיעים אלינו גם טיזרים עסיסיים אודות האח הגדול Redmi Note 8, שכוללים כמה פרטים טכניים מבטיחים ומסקרנים בהחלט.

תמונות טיזר שונות שפוזרו להן ברשתות החברתיות בסין מבטיחות לנו שני מכשירים חכמים חדשים תחת השמות Redmi Note 8 ו-Redmi Note 8 Pro, ששניהם עתידים להיות מופעלים בידי שבב ה-Mediatek G90T המתומן, בתהליך ייצור של 12 ננומטר עם זוג ליבות Cortex A76 ועוד שש ליבות Cortex A55 ועם ליבה גראפית מסוג Mali G76-MC4.

אחרי מספר דורות של מכשירי Redmi בהם התרגלנו לראות שבבי Snapdragon של קוואלקום – נראה כי Mediatek הטאיוואנית עושה קאמבק עם שבב בעל ביצועים מתקדמים במחיר מינימלי

שני הדגמים עשויים להציע סוללות פנימיות בקיבולת 4,500mAh נאה (אך עדיין צנועות יותר מזו של ה-Redmi 8 המיועד, באופן די בלתי צפוי), מערכי קירור פנימיים עם נוזל קירור, סורקי טביעות אצבע בחלק האחורי שכנראה מסגירים את המשך השימוש בפאנלים מסוג IPS ולא מסוג OLED – ואפילו שבבי NFC בפעם הראשונה בתולדות הסדרה הפופולרית.

שיאומי הבטיחה לנו מכשיר ראשון עם מצלמת 64 מגה-פיקסל ברבעון האחרון של השנה – אך נראה כי החליטה להקדים את לוחות הזמנים במעט

ה-Redmi Note 8 Pro יציע מערך צילום אחורי מרובע, עם מצלמת 64 מגה-פיקסל ראשית מתקדמת מבוססת חיישן סמסונג שתספק זום היברידי של עד פי 25, ואילו ה-Redmi Note 8 הסטנדרטי יציע ככל הנראה מערך צילום מרובע אף הוא, אם כי כזה שיסתפק בחיישן ה-48 מגה-פיקסל של סמסונג בתור המודול הראשי שלו.

סמארטפונים עם מערכי צילום מרובעים עומדים להפוך לברירת המחדל החדשה?

אילו הפתעות נוספות מכינה לנו שיאומי בצמד ה-Redmi Note בדור השמיני? כנראה שנגלה כבר ב-29 באוגוסט, בעוד פחות משבוע – משום שזה תאריך ההשקה של הצמד החדש כך נראה, לכל הפחות בגרסה הייעודית עבור השוק הסיני, מעט לפני שנוכל להתחיל ולדבר על הגרסה הבינלאומית והמחירים שהיא תביא עמה.

עדכון: טיזרים נוספים מבית שיאומי מבהירים לנו עוד קצת פרטים אודות צמד הסמארטפונים, ימים בודדים לפני ההכרזה.

האם דווקא ה-Redmi Note 8 הרגיל יציע חיישן טביעות אצבע מובנה מתחת למסך?

ה-Redmi Note 8 Pro יהיה היחיד שיבוסס על ה-Helio G90T של Mediatek, כך נראה, בעוד שה-Redmi Note 8 הסטנדרטי והמוזל יציע את שבב ה-Snapdragon 665 היעיל לצרכנים המעדיפים את מוצריה של קוואלקום – וכצפוי יגיע גם עם חיישן 48 מגה-פיקסל ראשי במקום חיישן ה-64 מגה-פיקסל שבדגם ה-Pro, במיקום ועיצוב שונה במעט.

סוללת 4,500mAh היא מאפיין מאומת עבור דגם ה-Pro – נקווה לקבל קיבולת זהה, לכל הפחות, גם ב-Redmi Note 8