חדש מסמסונג ומ-Lexar: חצי טרה-בייט של מידע בקצה הציפורן שלכם

כרטיסי בנפח עצום במיוחד הופכים נפוצים ונגישים יותר עם השקות רשמיות מבית שניים מהשמות הכי גדולים בתחום

סיפרנו לכם אודות כרטיסי microSD חדשים בנפח 512GB שזמינים לרכישה בחנויות כבר לפני חודש, כשהמבחר עדיין כלל צמד מוצרים בלבד במחירים של מעל ל-350 דולר ועם רמת ביצועים בינונית למדי – ועתה נראה שהתחום הזה מתעורר לחיים בצורה משמעותית יותר כשגם וגם Lexar מנחיתות בחנויות את ההצעות המקבילות שלהם, עם משופרים במחירים מוקטנים.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


סמסונג היא שם שכולכם מכירים, והיא הוסיפה באתר הגרמני הרשמי שלה כרטיס microSD מדגם EVO Plus בנפח של 512GB, כפול מהנפח המירבי אותו הציעה לצרכניה עד היום. הכרטיס אמנם לא כולל תמיכה בתקן ה-A1 App Performance לביצועים אקראיים, בדומה לכל שאר נפח אותה סדרה, אך כן מבטיח מהירויות העברה של עד 100 מגה-בייט בשנייה בקריאה ועד 90 מגה-בייט בשנייה בכתיבה, יחד עם אחריות למשך עשר שנים – במחיר מומלץ רשמי של 290 יורו (כולל מע"מ מקומי), אשר ככל הנראה יתורגם ל-290 דולר כאשר מוצר זה יגיע גם לארצות הברית והיה זול באופן יחסי מכרטיסי 512GB מבית PNY ו-Integral Memory שפגשנו עד עכשיו.

הנפח החדש מופיע גם באתר האמריקאי של – אם כי ללא תג מחיר בינתיים

בסמסונג ניצלו את ההזדמנות גם בכדי להצהיר על כך שה- Note 9 שלהם, בגרסתו המתקדם ביותר, הוא אחד המכשירים החכמים הראשונים בשוק שסוף סוף מוכן להציע לכם נפח כולל שנספר בטרה-בייט – טרה-בייט אחד שלם בכיסכם תודות ל- הטרי המדובר.

טרה-בייט בסמארטפון הופך מפנטזיה למציאות – עבור אלו שמצלמים המון או מתקינים מגוון גדול של משחקים

Lexar שימשה בעבר כמותג של חברת מיקרון עבור מוצרי זכרון חיצוניים מסוגים שונים וכעת מהווה חלק מחברה סינית בשם Longsys, אם כי נראה שהדגש על קריצה אל עבר מקצוענים נותרת במקומה בכרטיס ה-512GB החדש שלה (שהוצג עוד קודם אך כעת גם ניתן לרכישה), עם הבטחה למהירויות קריאה וכתיבה רציפות של עד 100 מגה-בייט בשנייה ועד 70 מגה-בייט בשניה בהתאמה וגם תמיכה בתקן A2 App Performance – המבטיח מינימליים של 4,000IOPS בקריאת קבצי 4KB ו-2,000IOPS בכתיבתם.

Lexar מתמקדת בכתר הביצועים האקראיים – ומצליחה להפתיע לטובה במחיר

זה אולי לא נשמע הרבה במיוחד בהשוואה לכונני למיניהם – אך רוב כרטיסי ה-microSD בשוק נוטים להציע יכולות שנמוכות בסדר גודל גם מנתון זה, כך שמדובר כאן בבשורה משמעותית לצלמים הזקוקים להעביר מספרים גדולים של קבצים מהכרטיס באופן תכוף ובזריזות המירבית. חדשות טובות נוספות הן תג מחיר מומלץ רשמית של 300 דולר – שעדיין נמוך מזה של המתחרים אשר אינם מבטיחים רמת מינימום של אקראיים כלל.

נקווה שהגל הבא של כרטיסי ה- בנפחים הללו יכלול גם תאימות לתקן UHS-II, עם מהירויות רציפות של מעל 100 מגה-בייט בשנייה

ראוי לציין שגם תג מחיר של 300 דולר לכרטיס הרחבה זעיר של 512GB הוא עדיין די רחוק מיחסי העלות-תועלת של נפחים אחרים בתחום, כאשר כרטיסי 400GB מבית זמינים לרכישה בעבור 110 דולר וגם כרטיסי 256GB מתקדמים המותאמים לתקן ה-A2 App Performance ניתנים לרכישה במחיר בסיס דומה של כ-110 דולר – אבל אנחנו מלאי תקווה לכך שהזמינות והתחרות תביא את השינוי במהירות, ובעוד כמה חודשים נוכל להתחיל לשקול ברצינות גם חצי טרה-בייט עבור הטאבלטים והסמארטפונים שלנו במידה ונזדקק לכך.