חברת LG חוזרת אל שוק הטאבלטים - עם שבב עיבוד עתיק • HWzone
גאדגטיםטאבלטים

חברת LG חוזרת אל שוק הטאבלטים – עם שבב עיבוד עתיק

זוכרים את ה-Snapdragon 821 שכיכב במכשירים חכמים מובילים בשנת 2016? נראה כי הוא עומד להיות זה שיפעיל את ה-G Pad הבא

אם בעבר ניתן היה לטעון כי חברת שואבת הרבה השראה מיצרניות אחרות ומצליחות יותר בתחום המכשירים החכמים, בימינו ניתן להצהיר כי היא אחת מהיחידות שאינה נכנעת לטרנדים וממשיכה בדרכה הייחודית, עם שמירה על חריץ האוזניות ועל חריץ הרחבה האחסון, התבססות על תקן צבאי לעמידות של המוצרים בפני נפילות ובחירה בעיצוב 'קלאסי' ללא חורים במסך או מצלמות קופצות למיניהן.

קשה להעיד כמה מוצלחת הגישה המאופקת הזו בפועל עבור היצרנית הקוריאנית, אך נראה כי היא לא מתכננת יותר מדי מהפכות בה בזמן הקרוב – למעשה, האנדרואיד הבא שלה עשוי להרגיש כמו פגז נוסטלגי אמיתי עם שימוש בשבב עיבוד שאת שמו לא שמענו כבר כמעט שנתיים.

תיעוד אחד מבין רבים עבור ה-G Pad 5 שבדרך

עבור שנתיים מאז שקיבלנו השקה של טאבלטים ממותג ה-G Pad של , אך שלל עדויות ממקורות שונים ברשת מביאות אותנו למסקנה כי החברה מתכננת קאמבק של הסדרה תחת השם המתבקש G Pad 5 – כאשר שם זה אמור לכלול כמה דגמים שונים תחתיו עם קיבולת שונה בסוללות לכאורה (בין 6,000mAh ל-8,200mAh, בהנחה שאין כאן שגיאת תיעוד של אחד מן המקורות).

אישור לועזי של המפרט הטכני – אם כי עדיין לא ברור לנו האם יהיו דגמים נוספים עם פאנלים בגודל שונה, בקיבולת שונה ואולי גם שבבי עיבוד שונים

אחד מהטאבלטים של משפחת ה-G Pad 5 אמור להציע מסך IPS בגודל 10.1 אינץ' וברזולוציית 1,600×1,200 פיקסלים, זכרון דינאמי של 4GB, נפח אחסון פנימי של 32GB – ושבב עיבוד מסוג 821, משום מה.

אנחנו שמחים לראות התעוררות מסויימת בטאבלטים מבוססי אנדרואיד, הן מצידה של עם זוג השקות מעניינות בשנה החולפת והן מצד אחרות – אך מקווים לראות השקעת מאמצים ומשאבים משמעותית מעט יותר

לא ברור לנו האם מדובר בנסיון להיפטר משבבים אשר נותרו אי-שם במלאים שלה, שכן כיום ניתן למצוא אצל שבבים מודרניים יעילים יותר מסדרות ה- 600 וה- 700 שיוכלו לספק כוח עיבוד דומה לשבב הדגל הוותיק, אבל היי – נקווה שהמחיר עתיד להיות מפתיע (לטובה) לא פחות מבחירת רכיבי החומרה המסתמנת.

תגיות

3 תגובות

  1. באמת נראה ש LG סגרה עם קוואלקום על כמות אדירה של SD821 ולא מצליחה להתפטר מהם. אין אף סיבה נורמלית להכריז על מכשירים בשנת 2019 עם השבב הזה, ו LG כבר הספיקה לשבץ אותו ב G7 fit, Q6, Q9.

  2. זה נשמע די מטומטם.. בעיקר בהתחשב בכך שטאבלטים בדעיכה מתמשכת כבר שנים. חבל שהם לא מנצלים את ההזדמנות להוציא משהו מעניין יותר.. כמו טאבלט ייעודי למשחקים למשל, בגודל של 10 אינץ'

    1. @ClassMulder ה Gpad ספציפית נמכר טוב בחברות כמו att שמוכרות אותו נעול בגרסה סלולרית.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close