חברת ADATA מספקת לנו הצצה לכרטיס ה-MicroSD המתקדם ביותר בעולם • HWzone
מחשביםאחסוןגאדגטיםסמארטפוניםכתבות נבחרות

חברת ADATA מספקת לנו הצצה לכרטיס ה-MicroSD המתקדם ביותר בעולם

הכירו את כרטיס האחסון הזעיר הראשון שתומך בתקן ה-A2 החדש להפעלת ישירה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בשנה שעברה הוצג תקן חדש לרשימה הארוכה והמבלבלת של תקנים המותאים לכרטיסי חיצוניים – ה-App Performance, שלשם שינוי שם דגש על ביצועי הקריאה והכתיבה של הקבצים האקראיים, במקום נתוני הקריאה והכתיבה הרציפים בלבד.

תקן ה-A1 קבע רף מינימלי לקריאה וכתיבה של קבצים קטנים המאוחסנים בכרטיסי ה-MicroSD, כאשר עמידה בנתונים אלו הייתה אמורה לאפשר הפעלה של יישומים שונים ישירות מהכרטיסים, מרמת ביצועים סבירה שמתאימה לכך – ובחודש מרץ האחרון קיבלנו גם את תקן ה-A2 החדש, שהציב רף ביצועים מינימלי גבוה אפילו יותר עבור השחקניות בתחום, לקבלת ביצועים אשר לא יהיו רחוקים, לפחות על הנייר, מאלו של ממוצעים רבים המבוססים על מובנה בתקני ה-eMMC 4.5 ו-eMMC 5.0.

זה נראה כמו כל כרטיס אחר – אבל הביצועים שבפנים אמורים להיות טובים פי כמה מכל מה שאנחנו רגילים אליו

עתה, חברת ADATA מתיימרת להיות הראשונה שהופכת את החזון למציאות – עם כרטיסי חדשים ומתקדמים שיהיו זמינים בנפחים של 32 ג'יגה-בייט, 64 ג'יגה-בייט ו-128 ג'יגה-בייט, ויתמכו בין היתר גם ב-A2, עם הבטחה לגישה אקראית בקריאה ובקצב של לכל הפחות 4,000IOPS ולגישה בכתיבה בקצב של לפחות 2,000IOPS, שמתורגמים למהירויות של 16 מגה-בייט לשנייה ו-8 מגה-בייט לשנייה בהתאמה עבור קבצים קטנים בנפח 4 קילו-בייט. לא רע בכלל בשוק בו חלק מהמוצרים מציעים קצבים כאלו לפעולות קריאה וכתיבה רציפות.

תקן חדש וחשוב, בעיות ישנות של חוסר סדר וחוסר תאימות פוטנציאלי

הכרטיסים העתידיים של עתידים להיות זמינים בחנויות בסוף השנה הנוכחית, עם קצבי קריאה וכתיבה רציפים מירביים לא רעים בכלל של עד 104 מגה-בייט בשנייה, וכמו כן הבטחה למהירויות קריאה וכתיבה רציפות של לא פחות מ-10 מגה-בייט בשנייה בכל מתווה עבודה.

חברת Silicon Motion מפתחת בקרים עבור כרטיסי עם פוטנציאל לביצועים של עד 40,000IOPS (!) – ואנחנו נסתפק לראות עשירית מזה נתמכת בידי המוצרים השונים בשוק, בתור שלב התחלתי

כעת, המכשול המרכזי שעומד בינינו לבין כרטיסי MicroSD אפקטיביים ומתקדמים יותר מאי פעם, כך נראה, הוא הדרישה לתמיכה חומרתית מצד המכשירים עצמם במספר יכולות חדשות שמעניקות לתקן ה-A2 את האפשרות להגיע לביצועים שלו, כגון מנגנון של מטמון ויצירת 'תור' פקודות קריאה – ועל כן יתכן כי יעבור עוד זמן מה עד שכל הדבר הזה יתגשם הלכה למעשה, גם אם כרטיסי ה-A2 עצמם, מ- ואולי גם מיצרניות אחרות, כבר יהיו זמינים בחנויות.


תגיות

12 תגובות

 1. השאלה על איזה BUS יושב הקונטרולר של הכרטיסים. האם הוא כמו USB 3 או יותר?
  חומרת הפלאש מזמן עקפה את הקצבים האלה.

  1. אתה בכלל הבנת מה כתבת? או שאין לך מושג באמת?
   מה הקשר בין חומרת הפלאש, לבין התקני זכרון נייד לבין מי עקף את מי?
   נסה לקרוא קודם לכן קצת על היסטוריית כרטיסי הזכרון והתקנים השונים ולאחר מכן תוכל להשוות תפוחים לתפוחים.

  2. אתה סתם אוהב לכתוב שטויות או שיש לזה מטרה? מה הקשר לבאס של קורא הכרטיסים בנייד או בנייד או באותו המכשיר?
   מדברים כאן על תקנים, על מהירויות פנימיות של הכרטיס ואופן הפעולה שלו והשבבים שבתוכו, כולל התוכנה.

   לא חבל סתם להגיב מבלי שאתה מבין משהו בנושא? סתם מתוך שעמום?

 2. ציטוט של mmemorex

  אתה סתם אוהב לכתוב שטויות או שיש לזה מטרה? מה הקשר לבאס של קורא הכרטיסים בנייד או בנייד או באותו המכשיר? מדברים כאן על תקנים, על מהירויות פנימיות של הכרטיס ואופן הפעולה שלו והשבבים שבתוכו, כולל התוכנה. לא חבל סתם להגיב מבלי שאתה מבין משהו בנושא? סתם מתוך שעמום?

  מפלטו של הטיפש בהשמצות. תשמיץ, העיקר אל תלמד. 

  1. אז עליי לעשות לך שיעור וללמד אותך? אין לך גוגל או משהו כזה? בחיי תפסיק לקחת קשה.
   אם אין לך מושג בדברים האלו, אל תכתוב שטויות ותנסה לצאת חכם.

   אתה מבין מה זה תקנים? סוגי כרטיסים? מכשירים ניידים שתומכים בתקנים שונים?

   אתה מבין ויודע רק שקיים כרטיס X שהמהירות שלו היא Y והמכשיר שקורא אותו הוא זה שמגביל אותו וזהו? זאת אומרת פה מתחיל ונגמר עולם הכרטיסים אצלך? אם כן אז אין מה ללמד אותך כל עוד אין לך בסיס נורמלי להבין במה מדובר בכלל.

 3. ציטוט של mmemorex

  אז עליי לעשות לך שיעור וללמד אותך? אין לך גוגל או משהו כזה? בחיי תפסיק לקחת קשה. אם אין לך מושג בדברים האלו, אל תכתוב שטויות ותנסה לצאת חכם. אתה מבין מה זה תקנים? סוגי כרטיסים? מכשירים ניידים שתומכים בתקנים שונים? אתה מבין ויודע רק שקיים כרטיס X שהמהירות שלו היא Y והמכשיר שקורא אותו הוא זה שמגביל אותו וזהו? זאת אומרת פה מתחיל ונגמר עולם הכרטיסים אצלך? אם כן אז אין מה ללמד אותך כל עוד אין לך בסיס נורמלי להבין במה מדובר בכלל.

  טרול אתה. רשמתי לעצמי. דווחת להנהלה (גם 'משתמש מורחק'… עדיין, לא מורחק מספיק)

  1. אז ברגע שאין לך תכלס מה לכתוב אני טרול? אם לא היית כותב שטויות מלכתחילה ומפזר אותן באינטרנט עבור הדורות הבאים, לא היינו מגיעים אל ההתכתבות הזאת.

   אז בוא נסכם מה למדנו? GOOGLE זה 1 כמובן.
   מה הדבר השני? בכרטיסי זיכרון אין רק מהירות קריאה וכתיבה או מכשיר כזה שתלוי במכשיר אחר, יש דברים אחרים והם נקראים אחרת.

   מקווה שרשמת על נייר סטיקי כן?

  1. כל מי שמצלם ב 4K כל הזמן ויש לו 10,000 תמונות ועוד כ 3,000 שירים גם 64GB כבר לא מספיק.
   גם משתמשים רגילים שמצלמים במשך חודשים רבים, לא מעבירים למחשב… מקבלים וואטספים כל הזמן, סרטונים, שירים… כל מיני דברים, 32GB בתור אחד שיש לו במכשיר, זה כבר גבולי.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close