חברה טיוואנית חושפת את הנייד הקל והדק בעולם • HWzone
גאדגטים

חברה טיוואנית חושפת את הנייד הקל והדק בעולם

חברת 'Inhon' מציגה את ה-Blade 13 – מחשב נייד שעשוי מסיבי פחמן ומציע משקל של לצד עובי שלא עולה בהרבה על זה של הסמארטפונים המתקדמים בשוק
ניידים דקיקים במיוחד כבר הספיקו לנחות בשוק המחשבים בהמוניהם בשנים האחרונות, אם כי כעת נראה כי חברה טיוואנית הצליחה לשבור את כל השיאים. חברת 'Inhon', שאמנם לא נחשבת לפופולרית במיוחד מחוץ לטיוואן, הצליחה לפתח את המחשב הנייד הדק והקל ביותר בעולם שעונה לשם 'Blade 13 Carbon'.
עוביו של המחשב הוא 10.7 מילימטרים ומשקלו הוא 861 גרם, מה שהופך אותו לדק יותר אפילו מחלק מהמכשירים החכמים שקיימים כיום בשוק הסלולר (בין היתר ממכשיר הלומיה 620 של נוקיה). למעשה, ניתן להשוות את משקלו של המחשב הנייד למשקל של מכשיר טאבלט, שכן משקלו כמעט זהה לזה של מכשיר האייפד המקורי של .
בנוסף לתכונת הניידות של המחשב, הוא טומן בתוכו גם מפרט טכני מרשים יחסית. ה-Blade 13 כולל מסך בגודל 13 אינץ' שתומך בתצוגת Full-HD, כשהוא יהיה זמין בגרסאות שיכללו הן מעבדי Core i5 והן מעבדי Core i7. נפח האחסון שלו ינוע בין 128 ל-256 ג'יגה-בייט שיסופקו על ידי כונן SSD, כשנפח הראם הוא 4 ג'יגה-בייט.

מחירו של המחשב הנייד שנחשב כעת רשמית לדק והקל בעולם ינוע סביב 1300$, כשהדיווחים מעלים שקיימת גם גרסה זולה יותר שלו (שתהיה מעט כבדה ועבה יותר) שתעלה פחות מ-1000$ ותציע מסך ברזולוציה 1600×900 ומעטפת פיברגלאס.
מלבד ה-Blade 13 הדקיק הציגה Inhon גם טאבלט חלונות חדש שיתבסס על סדרת מעבדי ה-Core של , שמחירו יהיה זהה לזה של הנייד החדש של החברה. יש לציין שנכון לרגע זה לא ידוע האם המכשירים של חברת Inhon יהיו זמינים לרכישה מחוץ לטיוואן, אם כי גם במידה והם כן יימכרו ברחבי העולם סביר להניח כי הם יכללו תגי מחיר גבוהים מהממוצע.


תגיות

7 תגובות

 1. למחשב הנייד הזה אין שום סיכוי לשרוד מכות נפילות
  הוא יתנפץ לרסיסים אפילו מנפילה קלה עקב דקיקותו שאינה נופלת מזו של מחשבון הכיס שלי (Casio SL-787TV).

 2. ל-2
  נו, והמחשבון שלך "מתנפץ לרסיסים" כשהוא נופל?

  אפשר לתכנן את המוצר כך שיהיה עמיד בפני נפילות, המשקל הנמוך רק יקל על כך.

 3. ל-3
  אינני יודע מהי העמידות של סיבי פחמן לעומת הפלסטיקים או המתכות הרגילים שבונים איתם מחשבים ניידים.
  סיבי פחמן בדר"כ לא משמשים לייצור מחשבים ומכשירים חכמים.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close