זריז ומהיר: הכירו את דגם ה-Galaxy A העוצמתי ביותר של סמסונג

הכתבה המקורית: היצרנית הקוריאנית הציגה את סמארטפון ה-Galaxy A90 5G עבור השוק המקומי שלה – עם שבב Snapdragon 855 עוצמתי וקישוריות סלולר מדור חדש כתוספת

משפחת ה-Galaxy A של סמסונג לא מפסיקה לגדול ולהשתכלל, ומקבלת עכשיו את מוצר הדגל שלה והראשון בה שמאמץ תמיכה בתקשורת סלולרית בדור החמישי – ה-Galaxy A90.

Galaxy A90 5G יציע לצרכנים מסך Super AMOLED של 6.7 אינץ׳ עם רזולוציית 2,400×1,080 פיקסלים וחיפוי Gorilla Glass 6 מעליו, זכרון דינאמי של 6GB או 8GB, נפח אחסון מובנה של 128GB – ומודם 5G ייעודי מבית קוואלקום, ביחד עם שבב ה-Snapdragon 855 המתקדם שהוא היחיד בארסנל החברה אשר תומך בקישוריות הדור החדש כיום.

5G להמונים. בערך

הסמארטפון יציע מערכת אנדרואיד פאי עם ממשק One UI, מערך צילום אחורי משולש המורכב מחיישן 48 מגה-פיקסל ראשי, חיישן 8 מגה-פיקסל לצילומים בזווית רחבה וחיישן עומק של 5 מגה-פיקסל, מצלמת סלפי של 32 מגה-פיקסל בתוך מגרעת 'טיפה' במרכז פאנל התצוגה, סורק טביעות אצבע אופטי מובנה מתחת למסך, קישוריות Wi-Fi 802.11ac כפול ערוצים, תמיכה בחיבור למסכים חיצוניים בטכנולוגיית ה-DeX (לראשונה מחוץ לסדרות ה-Galaxy S וה-Galaxy Note) וסוללת 4,500mAh נדיבה עם תמיכה בטעינת 25 וואט מהירה – בתקווה שזה אומר כי נוכל לקבל מהירויות טעינה אשר מזכירות את אלו של ה-Note 10 Plus.

באופן ביזארי למדי, רק דגם הבסיס עם 6GB של RAM יציע חריץ microSD להרחבת האחסון – בעוד שדגם עם 8GB של זכרון דינאמי ואותו נפח אחסון מובנה בדיוק לא יספק את המאפיין החשוב

המאפיין הבולט ביותר ב-Galaxy A90 הוא כמובן תמיכתו ברשתות דור חמישי מהירות, כפי שמבינים כבר מקריאת שמו המלא, אך זה לא אומר שהמכשיר לא יוכל לפעול כמו שצריך בשווקים בהם לא קיימת עדיין תשתית 5G, כמו בישראל – המכשיר יכיל את כל התמיכה המוכרת בתקשורת סלולר בדור השני, השלישי והרביעי, ויוכל לפעול כמו כל דגם נטול 5G שנמצא בחנויות בארץ. האם זה אומר שכמו שאר דגמי ה-Galaxy A בשנת 2019 נראה את סמסונג מביאה גם את ה-A90 לארץ הקודש? זו בהחלט אפשרות ריאלית מבחינתנו.

ה-A90 יוצע בגווני שחור ולבן תחילה, עם גימור מרובעים בלתי רגיל בחלקו האחורי

המכשיר המעניין הזה יוצע בדרום קוריאה בגוון שחור ובגוון לבן כבר בהמשך השבוע הנוכחי – אם כי בסמסונג בחרו שלא לחשוף באופן פומבי את מחירו בינתיים. סביר להעריך כי זה יהיה דגם ה-5G הזול ביותר של החברה עד היום, אך עם זאת הוא לא צפוי להיות זול באופן מוחלט – כאשר מנחשים שיעלה יותר מה-Galaxy A80 שהוצג לפני כמה חודשים עם עלות מאסיבית של 650 יורו. באותה נשימה כדאי לציין כי יבואנים מקבילים הצליחו להוריד את מחירו של ה-A80 בנוף המקומי לרמה של מתחת ל-2,000 שקלים (הרבה פחות מאותו מחיר אירופאי מומלץ) – כך שגם עבור ה-Galaxy A90 יש תקווה, בהנחה שאכן ינחת בישראל בהמשך.

פרסומות עבור הדגם כבר יש – אבל מחיר מומלץ רשמי עוד לא ממש

עדכון: ה-Galaxy A90 5G הושק בדרום קוריאה עם מחיר של 900,000 וון, שהם כ-755 דולר וכ-683 יורו בהמרה ישירה – כאשר מתוך כך ניתן להעריך כי תג מחיר רשמי של הדגם באירופה יעמוד על 700 יורו, או 50 יורו יותר מה-Galaxy A80. האם הוא יגיע לישראל ואם כן באיזה מחיר – על זה עוד אין לנו תשובות רשמיות בינתיים.