ה-Android TV נחשף

3 תגובות

לאחר הכישלון בכניסה לסלון שלנו עם Google TV, מנסה שוב בעזרת מכשיר עם ממשק פשוט ונוח

בסוף 2011 יושב ראש אריק שמידט, הצהיר ש-Google TV יהיה מוטמע בכל טלוויזיה החל משנת 2012. Google TV היה החזון של לעתיד הטלוויזיות – מכשיר המשלב אינטרנט וטלוויזיה יחד, בשילוב של חווית משתמש כמו באנדרואיד. לצערו של שמידט, הוא טעה – TV נכשל ובגדול.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כעת, גוגל מוכנה לסיבוב שני – אתר The Verge השיג מסמכים בנוגע למכשיר חדש בשם TV, אשר צפויה להשיק בקרוב. הוא שונה במהותו מ-Google TV כי הוא לא ניסיון לשנות את עולם הטלוויזיות, אלא מכשיר בידורי פשוט: "Android TV הוא ממשק בידורי, לא פלטפורמה חישובית. כל העניין הוא הנאה מתוכן בכמה שפחות עבודה. הוא יהיה כיפי, ומהיר", כך לפי .

מנסים לפשט

Android TV יהיה פשוט מאוד, וגוגל מבקשת מהמפתחים לפתח פשוטות במיוחד. הממשק יכיל כרטיסיות המייצגות סרטים, , תוכניות ומשחקים. כל כרטיסיה תכיל קטנות, המייצגות את הסרטים או התוכניות, והמשתמש יבחר במה הוא רוצה לצפות.


השלט יכיל כפתורי שליטה עם ארבעה כיוונים ומקשי כניסה, בית וחזור. כמו כן, המכשיר החדש ייתמוך בשליטה קולית ובהתראות – למרות שגוגל ביקשה מהמפתחים שישתמשו בהן רק במקרים מוגבלים מאוד.

גוגל רוצים שהמכשיר יציג תכנים מומלצים בדף הבית, ושתהיה האפשרות להמשיך תכנים שנצפו קודם בטאבלט או מכשיר סלולרי. בנוסף, נכתב שאין צורך ביותר משלוש לחיצות כדי להגיע לתוכן חדש ממסך הבית, וכדי להמשיך את הפשטות נוסף גם בר חיפוש.

גוגל מנסה לפשט את המכשיר כמה שאפשר, ונמנעת מהוספת אפשרויות כגון צילום או תמיכה במסכי מגע, כדי לאפשר למשתמשים כניסה מהירה לתוכן או למשחקים שלהם.

המתחרים של ה-Android TV הם Roku, Apple TV, Amazon Fire TV, ואפילו הקונסולות החדשות – PlayStation 4 ו- – והוא לא נשמע טוב יותר מהם. לזה נוספת העובדה שלאחר הכישלון של ה- TV, חלק מהאנשים לא ייתנו לגוגל הזדמנות שניה, וקיבלנו מכשיר שלא צפוי להצלחה גדולה.

לא בטוח שה- TV יתאים לארץ, בייחוד בגלל שישרותי הזרמת כגון Hulu ו- לא זמינים כאן. העתיד יגיד מה ייעלה בגורלו של המכשיר החדש, ואנחנו נהיה כאן כדי לדווח.