השימוש הכי מועיל למציאות רבודה? אפליקציית המדידה המעודכנת של גוגל

מהיום, צרכנים שיש להם מכשירים חכמים תומכי ARCore יוכלו למדוד עצמים בסביבתם בקלות ובמהירות

יכולות מציאות רבודה, או Augmented Reality, למיפוי המרחב הממשי באמצעות מצלמות והתממשקות איתו, קיימות במכשירים חכמים כבר זמן מה – אך בינתיים ללא יותר מדי יישומים בעלי תועלת מובהקת מעבר לבידור קל לזמן קצר. גוגל מקווה לשנות זאת ומשיקה כעת (מחדש) ב-Play Store את Measure, אשר עושה בדיוק את מה שהשם שלה אומר.

כל מכשיר בעל תמיכה רשמית ב-ARCore, סביבת הפיתוח למציאות משולבת ומציאות רבודה שהשיקה גוגל באופן רשמי בחודש מרץ האחרון, יוכלו ליהנות כעת מכלי חופשי למדידת עצמים פיזיים בעולם האמיתי – דרך מסך הסמארטפון, ללא צורך בשום תוספת ייעודיים כלשהם.

תמיד עניין אתכם מה גודל השולחן שבסלון? עכשיו הסמארטפון יוכל לגלות לכם, וגם לשמור את המדידות לשימוש עתידי

Measure לא מיועדת להחליף באופן מלא את סרט המדידה, הפלס או כלים אחרים שמשמשים לביצוע מדידות מדוייקות כיום, אך היא בהחלט אפקטיבית לקבלת הערכה טובה ואמינה לאורך וגובה של כל מה שנמצא לפניה. סביר להניח כי זו תגובה ישירה מבית גוגל להחלטה של אפל להציע יישום מדידה מבוסס ARKit משלה במערכת ה-iOS 12 שבדרך.

ככה זה עובד בפועל

נכון להיום יש רשימה של קרוב ל-40 מכשירים חכמים מהשנתיים האחרונות אשר תומכים ב-ARCore, כאשר סביר להעריך כי בעתיד הקרוב היא תמשיך להתרחב עם מוצרי דגל וגם עם דגמי ביניים נוספים. האם כלים פשוטים אך אינטואיטיביים כמו Measure יאפשרו לטכנולוגיה הזו לצבור תאוצה ולהפוך למשהו שבא לידי ביטוי בשימוש יומיומי כמעט עבור כולנו? אנחנו נחזיק אצבעות לכך.

Measure הייתה זמינה עד כה רק למספר מכשירי Project Tango הבודדים בשוק – וכעת הזמינות מתרחבת