הקרב הבא: אמאזון תציע שירות מתחרה ל-YouTube?

אחרי שגוגל החליטה לבטל את השימוש ב- במכשירי ה-Echo הביתיים החכמים שכוללים מסך, באמאזון עשויים לנסות לפנות לפתרון עצמאי שאפתני

מחלוקות טכנולוגיות בין ואמאזון הן אינן דבר חדש, והחלו עוד עם השקת דגמי ה-Fire הראשונים של חברת הקמעונאות המקוונת בשוק הטאבלטים, אשר "גילחו" כמעט כל זכר משירותיה של במערכת האנדרואיד והחליפו אותם בשירותים ייעודיים מבית עצמה שנועדו לקדם את מכירותיה ואת האינטרסים האישיים שלה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


התחרות הישירה בין שתי חברות הענק הפכה למובהקת מאי פעם עם כניסתה הרשמית של אל עולם הרמקולים הביתיים החכמים והעוזרות הדיגיטליות החכמות בשנה שעברה, והובילה בסופו של דבר לכך שמכשירי ה-Echo המתקדמים הכוללים אמצעי תצוגה איבדו גישה אל פלטפורמת ה-YouTube הפופולרית – לכאורה בשל אי התאמה תוכנתית ראויה שיצרה 'חוויית שימוש לא טובה', כאשר אף הודיעה כי ממשפחת ה-Fire הענפה יאבדו גם הם יכולת גישה לשירות הוידאו החל מה-1 בינואר 2018.

רוב מכשיריה של אמאזון עומדים לאבד גישה ל-YouTube בקרוב, במסגרת מאבקי כוח בינה לבין – וכל האפשרויות החלופיות נשקלות

גוגל מוכנה לוותר על מיליוני צרכנים שעושים שימוש במוצריה ה-Fire וה-Echo של אמאזון, כך נראה, בכדי לא להעניק לה יתרון יחסי על המוצריה האישיים שלה – וזה גורם לאמאזון לפזול בתורה לפתרון אקזוטי משלה, שמתואר במספר בקשות פטנט תחת השמות OpenTube או AmazonTube בתור פלטפורמה בה הצרכנים יוכלו להעלות תכני ואודיו במגוון תחומים ונושאים. מצלצל מוכר?

אמאזון ביצעה רישום של מספר דומיינים רלוונטיים שמחזקים אף הם את ההשערות כי החברה עשויה ליצור שירות וידאו מוכן מראש משלה (זאת כאשר כבר קיים בידיה שירות ה- Prime Video לסטרימינג של תכנים מקצועיים ופלטפורמת ה-Twitch לסטרימינג חי של גיימינג ושלל נושאים אחרים) – אם כי יתכן שזו עדיין רק תוכנית מגירה, למקרה בו משא ומתן שמתקיים מול על החזרת שירות ה- לפעולה ייכשל באופן סופי.

כבר הוכיחה שיש לה את הידע והיכולות להציע תחרות, גם במצבים בהם היא מצטרפת אל שוק מסויים באיחור

על פניו, נסיון לבנות שירות מאפס שיתחרה בהיקף ובפופולריות האדירים של YouTube נשמע כמו משימת התאבדות – אך מצד שני לא כדאי לזלזל בכוחה העולמי העולה ובמשאביה של אמאזון, שיצרה בהצלחה גם שירות סטרימינג וידאו וגם חנות אפליקציות למכשירי האנדרואיד האישיים שלה שמצאו לעצמם נישה ראויה בשוק הצפוף. האם בקרוב נקבל רשימה אלטרנטיבית של כוכבי רשת שמכניסים מיליוני דולרים בשנה מהצפיות שלנו?