הפטנט של אפל לזיהוי פנים

הפטנט של אפל יאפשר למכשיריה לזהות את המשתמשים השונים לפי תווי פניהם
 
אחרי שגוגל עשתה את זה עם הגלאקסי נקסוס, גם אפל רוצה. יותר מהכל אפל אוהבת לקחת טכנולוגיות קיימות, להוסיף להן את האות " i " בתחילת השם ולקרא להן "קסומות" ו-"מהפכניות".
 
משרד הפטנטים האמריקאי פרסם השבוע בקשה של אפל לרישום פטנט על טכנולוגיה לזיהוי תווי פנים, בה החברה מתארת תהליך לצילום וניתוח פניו של המשתמש בדיוק רב, בזמן שהתהליך כמעט ואינו משתמש במשאבי העיבוד של המערכת.
 
אפל תשתמש ב"פילטר מרחק כתום" שיזהה את פניו של המשתמש כשזה יכנס לטווח של המצלמה וינתח נקודות עם "פוטנציאל אינפורמטיבי רב" בפניו של המשתמש, כגון העיניים, האף והפה. הפילטר יחשב, לדוגמא, את המרחק בו נמצא המשתמש מהמצלמה ולפיו גם את המרחק בין העיניים שלו. לאחר מכן, תתבצע השוואה של התוצאה שהתקבלה אל מול הנתונים ששמורים במכשיר עצמו. הפילטר יוכל לפעול גם בתנאי תאורה קשים יותר.
 
בגלל שהשיטה של אפל דורשת כל-כך מעט משאבי מערכת, היא יכולה לפעול כל הזמן. זאת אומרת שבעתיד לא נצטרך אפילו ללחוץ על כפתור הבית על מנת להעיר את המכשיר אלא רק למקם אותו מול הפנים שלנו, או לחילופין, להתיישב מול המקבוק שלנו והוא אוטומטית יציג לנו את שולחן העבודה.
 
המערכת תדע גם להבדיל בין המשתמשים השונים ותוכל להציג לכל משתמש את שולחן העבודה המותאם-אישית ולהתאים את הגדרות המערכת להעדפותיו. עם זאת, אנחנו עדיין לא יודעים אם נוכל "לעבוד" גם על השיטה של אפל באמצעות תמונה של המשתמש.

אנחנו כבר משתוקקים לראות את Face to unlock, או ה-iFace, או כל שם מקורי אחר שאפל תמציא לאפשרות הזו.