העתיד הוא אצל המקצוענים? Xperia Pro נשמע כמו הבחירה הנכונה עבור סוני • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

העתיד הוא אצל המקצוענים? Xperia Pro נשמע כמו הבחירה הנכונה עבור סוני

סמארטפון עתידי של החברה הענקית מיועד לשמש כתוסף מושלם עבור צלמים מקצועיים והציוד שלהם – ועשוי לספק גם מהירויות תקשורת שעוד לא פגשנו 

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


השנים האחרונות לא היו קלות עבור עסקי הסמארטפונים של סוני שהצטמקו עם כל דיווח רבעוני, למרות נסיונות חוזרים ונשנים של החברה להפתיע ולחדש. ה-Xperia 1 Mark II היוקרתי בהחלט נראה כמו מכשיר עם הרבה מאוד פוטנציאל, אך בכל זאת די קשה לדמיין אותו הופך ללהיט עולמי – ודווקא דגם ה- Pro שהוצג בתור טיזר בלבד מרגיש כמו החידוש החשוב והמשמעותי ביותר של היצרנית היפנית.

Xperia Pro יהווה מעין מהדורה מוגבלת של ה-Xperia 1 Mark II, שככל הנראה תשא תג מחיר בומבסטי עוד יותר (לא נתפלא לראות כאן תג מחיר של 2,000 יורו או יותר, בהתאם לקהל היעד הספציפי) – עם נפח פנימי מהיר כפול של 512GB, תוספת של חיפוי גומי קשיח מסביב למעטפת שמיועד לספק קשיחות ואמינות מוגדלים בתנאים מאתגרים, קישוריות דור חמישי מהירה עם תמיכה במספר גודל של תדרים ואפילו חיבור microHDMI משני בנוסף ל- Type-C המוכר.

הכירו את הגרסה המוקשחת והרצינית של ה- 1 II – עם צמד מחברים כפי שרואים רק לעתים נדירות מאוד בתחום הזה

מטרתו של ה- Pro היא לשמש כעוזר המושלם עבור צלמים, בייחוד צלמי שעוסקים בתחום בתור מקצוע (אך לא רק) – כניסת ה-HDMI תשמש להצגת ישיר ממצלמות מתקדמות של סוני על גבי מסך הסמארטפון, כחלופה למוניטורים ייעודיים שנרכשים בתור תוסף, נפח האחסון הגדול והמהיר יוכל להוות כהרחבה או כתחליף לכרטיסי ייעודיים יקרים ואילו קישוריות דור חמישי עם תמיכה בתדרי mmWave גבוהים (מעל 6GHz) תוכל להעניק מהירויות העברת מידע של מעל ל-5 ג'יגה-ביט בשנייה לטובת העברה של השידורים בזמן אמת (או לכל הפחות קרוב לכך) אל מקורות חיצוניים קרובים.

זו אמנם נישת שימוש ספציפית ומוגבלת בהיקפה, אך גם אחת כזו שבה לסוני יש נוכחות ומוניטין חזקים מאוד, והזדמנות פז לשווק מוצר יוקרתי ללא שום מתחרים ממשיים.

זה עדיין עשוי להישמע כמו הבטחות שיווקיות ולא הרבה מעבר – אך לקישוריות הדור החמישי המהירה יש פוטנציאל לעשות כאן את ההבדל הגדול, ולהפוך כמעט כל ליחידת מקוונת משוכללת

טרם ידוע לנו מה הוא תאריך ההשקה המיועד עבור ה- Pro או מה יהיה המחיר של הניסוי הפומבי המעניין הזה – אבל אנחנו מקווים שסוני תהנה מקצת יותר הצלחה בהשוואה לנסיונות קודמים ליצור מכשיר המיועד לאנשי מקצוע בתחום הצילום, כמו ה-Hydrogen One המאכזב בהחלט של חברת Digital Camera.

לסוני יש יתרון טכנולוגי מובהק בחלק מתחומי שוק הצילום – האם היא סוף כל סוף הולכת לנצל אותו כהלכה בכדי להזניק קדימה גם את עסקי המכשירים החכמים שלה?


תגיות
Back to top button
Close
Close