העוזרת החכמה של גוגל תתחיל להבין עברית בקרוב?

ענקית הטכנולוגיה מוסיפה תמיכה ב-7 שפות חדשות עבור ה- Assistant, בדרך לסך כולל של 30 עד סוף השנה שעשוי לכלול בתוכו גם את זו המקומית שלנו

זה כבר קורה בלא מעט שווקים שונים ברחבי העולם, אך כאן בישראל אנחנו עדיין נמצאים בשלב ההמתנה לפני פריצתן של העוזרות החכמות הדיגיטליות אל כל בית, כל חדר וכמעט כל מכשיר אלקטרוני – כאשר סביר להניח כי אחת המגבלות המרכזיות בדרך לשם היא העובדה ששתי הנציגות הגדולות בתחום וגוגל אינן מציעות תמיכה בקליטה והבנה של פקודות בעברית צחה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


המצב עשוי להשתנות במהלך שנת 2018, כך נראה – תחילה עם השקתו המיוחלת של רמקול ה-HomePod של אפל והעוזרת סירי שכבר מובנית בו כמובן, עם תמיכה רשמית בעברית עוד מתחילת השנה שעברה, ואולי גם מצידה שם גוגל אשר הכריזה כי תציע תמיכה ב-30 שפות עם Google Assistant עד סוף השנה, אשר יתאימו ל-95 אחוזים מכלל מכשירי האנדרואיד המודרניים בכל רחבי העולם.

הודית, תאית, דנית, אינדונזית, שבדית, הולנדית ונורווגית נוספו ל- Assistant – חושבים שעברית תוכל להיות חלק מההתרחבות הבאה?

עם תוספת של שבע שפות חדשות לעוזרת שהספיקה לזכות בלא מעט שבחים על יכולותיה המתקדמות, על שמונה שפות שכבר נתמכו בפלטפורמה עד כה – נראה כי אנחנו מתקרבים ליום בו נגלה כי גם העברית זוכה להצטרף אל המועדון, בהנחה שזו אכן התוכנית של .