העדכונים של RIM

RIM מעדכנת את מערכות ההפעלה שלה
 
חברת RIM, יצרנית מכשירי הבלאקברי למיניהם, ניצלה את תערוכת ה-CES על מנת להדגים את העדכונים האחרונים מביתה למכשירים השונים מתוצרתה. החברה עדכנה הן את מערכת ההפעלה לסמארטפונים, BlackBerry OS, לגרסה 7.1, והן את מערכת ההפעלה לטאבלט שלה, PlayBook OS לגרסה 2.0.
 
העדכון למכשירי הבלאקברי מוסיף אפשרות לשתף חיבור אינטרנט סלולרי דרך הסמארטפון (Mobile Hotspot), באמצעות שידור רשת WiFi, לעד 5 מכשירים. הגיע הזמן.
בנוסף מתווספת למכשירים תמיכה בתקשורת NFC שתאפשר להם להחליף מידע ומדיה באמצעות מגע בין 2 מכשירי בלאקברי.
 
חידוש נוסף הנוגע הן לסמארטפונים והן לטאבלט של RIM הוא עדכון ל-BlakcBerry Bridge המאפשר לטאבלט להסתנכרן עם המכשיר הסלולרי. כעת, סמארטפון הבלאקברי שלכם יוכל לתפקד גם בתור מקלדת ועכבר אלחוטיים לטאבלט– מצוין למצגות או בתור שלט רחוק למדיה דיגיטלית.
 
אפליקציית הדוא"ל עודכנה גם היא וכעת תיבה אחת אוניברסלית תאגור בתוכה את כל חשבונות הדוא"ל שלכם, חשבון הדוא"ל האישי, של העבודה ושל RIM. בנוסף, תציג התיבה עדכונים שנשלחו  אליכם מטוויטר ו-LinkedIn.
 
גם אפליקציית אנשי הקשר הפכה לאוניברסלית וכעת היא תשלב את כל החשבונות שלכם, הדוא"ל, הרשתות החברתיות ורשימת אנשי הקשר לתוך "פרופיל" אוניברסלי אחד. הוא יאפשר לכם לצפות בפרטי איש הקשר, לראות כיצד תוכלו ליצור איתו קשר או איזה פגישות יש לכם איתו בזמן הקרוב.
 
בנוסף, הוצגה גם אפליקציית ה-Print To Go שמאפשרת "להדפיס" מסמכים מהמחשב אל טאבלט ה-PlayBook, בו הם יופיעו בדיוק כאילו היו מודפסים על נייר. אנחנו לא יודעים מה ההבדל בין זה לבין מסמך PDF פשוט, אבל ניחא.
 
למרבה הצער, RIM לא הציגה את פלטפורמת ה-BlackBerry 10 והחברה תציג אותה, ככל הנראה, באירוע ה-MWC (הקונגרס הסלולרי) שיערך בעוד כחודש.
 
תוכלו לצפות בהדגמה של העדכון למערכת ה-PlayBook OS כאן.