הקונסולה החדשה של Atari מתקרבת ל-3 מיליון דולר

מערכת ה-VCS הרטרו-עתידנית של החברה האמריקאית שקמה לתחייה עושה חייל במימון המונים

עולם הגיימינג שוחה בנוסטלגיה עצמית בתקופה האחרונה, ועם ההצלחה של הרטרו מבית שהולידה נסיונות דומים גם משמות אחרים מהעבר – אין זה מפתיע לראות גם את חברת אטארי מנסה את מזלה מחדש בתחום, וגם זוכה להצלחה יחסית.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


קשה היה להסתיר את התמיהה כשהחברה האמריקאית המפוארת משנות השמונים, שהפכה לצל של עצמה בעידן המודרני, הצהירה על כוונתה להשיק קונסולת משחקים חדשה, אבל זה אכן קרה – Atari VCS, או Ataribox, הושקה בתור פרוייקט מימון המונים ב-Indiegogo כשהיא מצויידת בחומרה של ומערכת הפעלה מבוססת , ונראה כי היא תסיים את מיזם הגיוס הזה עם סכום שגבוה בכמעט 3,000 אחוזים (!) מזה שהגדירה כרף תחתון.

שילוב מרענן בין מודרני לוותיק, שקיבל את שמה המקורי של הקונסולה הראשונה מבית אטארי, לפני שזו הפכה ל-2600 המפורסמת

הקונסולה העתידית תכלול גרסה מודרנית של בקר המשחק המקורי מימי האטארי 2600 ואפשרות לשחק במעל ל-100 מאותם משחקים בסיסיים מהעבר שנוצרו לקונסולה זו (וליורשות שלה),  בתוספת לבקר משחק מודרני שישמש להרצת משחקי אינדי עכשוויים – במקביל לשיתוף פעולה עם מספר מפתחות מדרגים נמוכים אשר יפתחו תכנים חדשים שיותאמו לפלטפורמה.

מהדורה מוגבלת עם פאנל עץ אמיתי בחזית נחטפה במהירות הבזק – וסייעה לפרוייקט להביא לקריסה זמנית של האתר Indiegogo כולו

כל זה יפעל בהתבסס על מעבד A10-9630P מרובע ליבות מהעידן הקודם של עם ליבת R7 גראפית מובנית, זכרון של 4GB, נפח אחסון מובנה של 32GB ומערכת מותאמת ייעודית שמבוססת על הפצת אובונטו 14.10, עם תמיכה בסטרימינג באמצעות Twitch, תמיכה ביישומי דיבור קבוצתיים, תמיכה בשליטה על מוצרי בית חכם, ושאר מאפיינים שניתן למצוא בקונסולות סלוניות מודרניות אחרות.

ממשק הרטרו הנהדר שצפוי למזמינים. מצדיק מחיר דומה לזה של הקונסולות המודרניות מבית ומיקרוסופט?

מחיר כל התענוג הזה עומד כרגע על 300 דולר (לחבילה שכוללת את הקונסולה, בקר קלאסי אחד ובקר מודרני אחד), עם תוספת של 45 דולר עבור משלוח לישראל וגם תוספת אפשרית של תשלום מע"מ אותו תידרשו לשלם בעת הגעת המוצר לארץ – מה שמיועד לקרות רק בעוד כשנה, ביולי 2019.

כבר השקעתם ב-VCS? במידה ולא, נותרו לכם ימים בודדים לעשות זאת לפני סופו של הגיוס המקוון הפומבי – אז אל תפספסו את ההזדמנות, במידה והרגשות הנוסטלגיים מציפים אתכם לפתע.

לחצו כאן למעבר אל עמוד גיוס הכספים של הקונסולה