המשרד בנייד: בדקנו אפליקציות אופיס לאנדרואיד

Office Suite – כמעט מושלם
 
ה-Office Suite היא בין האפליקציות המוכרות והנחשבות ביותר בתחום הפרדוקטיביות בכל חנויות האפליקציות שקיימות. היא מציעה תמיכה במגוון הפורמטים הנפוצים בתחום, כגון PDF, xls, doc ו-ppt, על מגוון סוגיהם, וכולל תאימות למסמכים שנוצרו ב-Office של מיקרוסופט בגירסאות 2007 ומעלה.
 
ממשק החלון הראשי נראה מצויין ומסודר, ומאפשר חיפוש של קבצים מקומיים, וקבצים מרוחקים השמורים בענני המידע השונים. ניתן למצוא בקלות את המסמכים האחרונים שנפתחו באמצעות האלפיקציה ולהתחיל לעבוד איתם במהירות.
העבודה עם קבצי הטקסט באמצעות ה-Office Suite הייתה ממוצעת למדי. עיצוב הטקסט, הגופן והריווח בין הפסקאות נשמרו, והתמונות, האובייקטים וההיפר-קישורים נשארו תקינים ובמקומם. לעומת זאת – הריווח בין המילים עצמם לא שמר על עצמו כאשר מילים שרודפות אחת את השנייה היו בשפות שונות, למשל עברית ואנגלית, דבר שהקשה מאוד את העבודה עם קובץ הטקסט, שבמקרים מסויימים הפך לבלתי-אפשרי לקריאה.
קבצי גליונות הנתונים גם כאן נפתחו בצורה טובה מאוד. החישובים בטבלאות בוצעו, הממשק היה נראה מסודר ונקי, הגראפים שמרו על מיקומם, הטבלאות נשמרו מסודרות – אפילו לאחר עריכת השדות שונים.
העבודה עם קבצי המצגת מסוג ppt ו-pptx הייתה מעולה: האובייקטים השונים כגון תמונות, תיבות טקסט וכותרות שמרו על מיקומם באופן מופתי. ניתן היה אפילו להוסיף הערות והגלילה בין שקופית לשקופית הייתה מעולה. האפליקציה לא הצליחה לבצע הנפשות במדוייק, אך אפשרויות העריכה והדיוק בהצבת האובייקטים הייתה טוב מאוד.
הממשק הגראפי אינו מעוצב במיוחד ולא מחדש שום דבר לממשק המתשתמש המצומצם גם ככה. לחיצה על לחצן ההגדרות תוביל לפתיחת תפריט גדול ומרובע במרכז המסך, דרכו ניתן לעצב את הטקסט, את הגופן ועוד מספר פונקציות לעריכת המסמך.

התמיכה בעברית הייתה דווקא לא רעה: לא היה יישור לימין, אך יתר מכך האותיות לא התהפכו, סימני הפיסוק נשארו, ובסופו של דבר: כן אפשרי להשתמש ב-Office Suite גם בעברית, אך ללא יישור לימין.

יתרונות
  • מאפשרת גישה ישירה לשירותי-ענן
  • פתיחת קבצי גליונות-נתונים ומצגות טובה
  • תמיכה בעברית (ללא יישור לימין)
 
חסרונות
  • פתיחת קבצי טקסט לא טובה
  • ממשק משתמש לוקה בחסר ולא נוח

>> להורדה (גירסא בתשלום)

 
  
Quick Office
– מהיר – כן, יסודי – לא
 
עוד אפליקציה בה התנסינו נקראת Quick Office, והיא מכילה את כל כלי המשרד הנפוצים: כתבן, מצגת, גליון נתונים וגם קבצי PDF. האפליקציה ניתנת להורדה בעבור 55 שקלים חדשים מהפליי-סטור של אנדרואיד בגרסאתה המלאה.
החלון הראשי שנפתח לאחר פתיחת ה-Quick Office מציג ממשק מסודר ונקי, שמאפשר בחירה של הקבצים האחרונים עליהם עבדתם, חיפוש או שליפה של קובץ מעננים כמו דרופבוקס וגוגל, ויצירה של מסמכים חדשים.
 
העבודה עם קבצי הטקסט הייתה מצויינת: הקבצים נפתחו באופן מצויין גם בקבצי ה-Doc וגם בקבצי ה-PDF, כאשר התמונות, הגדרות הטקסט והגדרות הגופן נשארות זהות לאלה שראינו במחשב האישי. החלוקה לדפים ולפסקאות גם היא נשמרה באופן אחיד, והתמונות הוצבו במקומן ולא הפריעו לטקסט.
פתיחת גליונות הנתונים באמצעות ה-Quick Officeהייתה מצויינת. החישובים בטבלאות בוצעו, הממשק היה נראה מסודר ונקי, הגראפים שמרו על מיקומם, הטבלאות נשמרו מסודרות – אפילו לאחר עריכת השדות שונים.
הצגת המצגות הייתה נוראית: הטקסט העברי לא נתמך בכלל והתהפך כולו למעין סלט אותיות לא-היגייני, הטקסט האנגלי הצטופף עד כדי אי-קריאות ורוב הצורות והאלמנטים שהיו אמורים להופיע על השקופית לא הופיעו שם בכלל. עם זאת, התמונות דווקא שמרו על מיקום מדוייק, ולא נראה כי הפריעו בדרך-כלשהי לטקסט (שהיה מעוות גם ככה).
הממשק הגראפי הנהדר בחלק העליון של המסך מאפשר ניווט מהיר בין מגוון האפשרויות: החל מעיצוב הגופן, יישור לימין או לשמאל, תבליטים ומספור ועד לעיצוב הפסקאות, הכנסת תמונות ועוד. הממשק נוח מאוד ותורם רבות לחוויית השימוש: חלק, זורם ומאוד יעיל ותמציתי. זמני התגובה המהירים בהחלט מצדיקים את שמה של האפליקציה: החל מפתיחת הקבצים, דרך עריכתם באמצעות הכלים המובנים ועד לשמירתם ושליחתם באמצעות האפלקיציה.
גם כאן הרגשנו בחוסר התמיכה בשפה העברית. האותיות האמנם מופיעות, אך בסדר הפוך, גם ביישור הטקסט לימין – כמה חבל. לסיכום, עוד תוכנה לא רעה בכלל שקצת פחות רלוונטית לציבור הישראלי בשל החוסר המובנה והכל-כך מציק בתמיכה בעברית.
 

יתרונות
  • מאפשרת גישה ישירה לשירותי-ענן
  • פתיחת קבצי גליונות-נתונים וטקסט טובה
  • ממשק-משתמש גראפי נהדר ויעיל
 
חסרונות
  • אין תמיכה בעברית
  • פתיחת מצגות גרועה