המשקפיים האלקטרוניים של גוגל • HWzone
גאדגטים

המשקפיים האלקטרוניים של גוגל

לפי דיווחים שונים שמתפרסמים לאחרונה, חברת הענק מפתחת אלקטרוניים אשר יכללו מסכים קטנים ושקופים במקום עדשות – זאת בנוסף למצלמה התומכת בזיהוי פנים, קישוריות דור רביעי וסנכרון מלא עם כל שירותי גוגל

בשנה שעברה התפרסמו מספר דיווחים לגבי מוצרים דמויי משקפיים אשר מתיימרים להציג מציאות מדומה, כאשר ידיעות לגבי נכונותה של חברת גוגל להציג מוצר דומה גם הן לא איחרו להגיע. "מדובר במוצר שמטרתו העיקרית תהיה לאפשר למשתמש לנטר את העולם בו אנו חיים בזמן אמת, תוך כדי הצגת מידע לגבי מיקומים, בניינים הסובבים אותנו וחברים אשר נמצאים בקירבת מקום" אומרים בגוגל, שעשויה להשיק את המוצר עוד השנה.  יש לציין כי המשקפיים אינם מיועדים ללבישה מתמדת אלא לשימוש מזדמן – כאשר ככל הנראה הניווט במערכת ההפעלה יתבצע באמצעות תנודות הראש בלבד.

לפי הפרסומים, המשקפיים של גוגל יתבססו על מערכת ה-Android הניידת שלה והם יכללו גם קישוריות דור רביעי (4G), תמיכה ב-GPS ומספר חיישנים שתפקידם העיקרי יהיה לזהות את תנועות הראש של המשתמש.  מלבד זאת, יכללו המשקפיים גם מצלמה אשר באמצעותה ניתן יהיה לשלוח למחשבי גוגל תמונה כלשהי ולקבל מידע לגביה – לדוגמה, כאשר מצלמים בניין כלשהו ניתן לקבל מידע היסטורי הקשור אליו ולראות מי נוהג לבקר במיקום הספציפי. עוד אופציה מעניינת של המוצר היא תכונת זיהוי הפנים: אשר לפי הדיווחים תהיה כה מדוייקת, עד כדי כך שחובש המשקפיים יכול לקבל התראה במידה ומישהו מוכר שהוא פגש לפני כן מתקרב אליו מרחוק. במידה ופוגשים מישהו לא מוכר, המשקפיים יבצעו סריקה של פניו ולאחר מכן יזהו אותו לפי תמונות שפירסם ברשתות החברתיות, כך שניתן יהיה לקבל יותר מידע עליו.  כמו כן, יתבסס המוצר על שלל השירותים שמציעה חברת גוגל ובינהם 'Google Latitude' המאפשר לשתף מיקומים, אפליקציית 'Google Goggles' המאפשרת לקבל מידע לגבי תמונות שצולמו ואף שירות ה- 'Google Maps' שבעזרתו ניתן להתמצא בשטח.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


המשקפיים של אמורים להתחיל להימכר ברחבי העולם לקראת סוף השנה הנוכחית כאשר ההערכות הן שמחירם ינוע בין 250$  ללא פחות מ-600$. עם זאת, חשוב לציין שנכון לרגע זה ועדת הסחר הפדרלית מתכוונת למנוע את השקת המוצר עקב טענות שעלו לפיהן אפליקציית זיהוי הפנים אשר תאפשר לקבל מידע לגבי אנשים תגרום לפגיעה המונית בפרטיות, כך שנכון לרגע זה מדובר במוצר אשר נחשב לשנוי במחלוקת, וספק רב אם יזכה לראות אור יום.


תגיות

5 תגובות

  1. "אפליקציית זיהוי הפנים אשר תאפשר לקבל מידע לגבי אנשים תגרום לפגיעה המונית בפרטיות"
    מי שכל כך מודאג מהפרטיות שלו לא היה צריך לשים בכלל תמונות שלו באינטרנט

  2. זה כבר מתחיל להדאיג אותי…
    במידה ומוצר כזה יצא לשוק. גוגל תצבור ידע עצום, ידע על אנשים.
    היא תוכל לדעת, לדוגמה, שבנאדם מסויים היה במקום מסויים. עם מי הא היה וגם מה הוא עשה. כל המידע הזה נישמר על השרתים שלהם ואלוהים יודע מה הם עושים איתו. אני לא הייתי רוצה שכל העולם ידע איפה אני בכל פעם שאלך ברחוב ומישהו יעבור לידי עם משקפיים כאלה…

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close