המראה מודרני, העיבוד מיושן: סמארטפון בסיסי חדש של סוני • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

המראה מודרני, העיבוד מיושן: סמארטפון בסיסי חדש של סוני

הכתבה המקורית: הכירו את ה-Xperia L4 שמאמץ את המסכים האולטרה-ארוכים של אחיו לבית היצרנית היפנית – אך עושה זאת בשילוב עם בסיסי מאוד מבית Mediatek

ההבדלים הענקיים ביכולות בין חטיבותיה השונות של חברת סוני, אשר שולטת מצד אחד ללא עוררין בתחום חיישני הצילום ובעולם הגיימינג הסלוני ומנגד מתקשה מאוד להציע יצירות תחרותיות בתחומים טכנולוגיים אחרים – ממשיכים איתנו לצערנו גם בשנת 2020, עם ההכרזה על ה- L4.

הדגם התקציבי החדש במותג שנולד אי-שם בשנת 2013 מאמץ את מסכי ה-21:9 המוארכים של דגמי ה-Xperia המודרניים האחרים, עם גודל אלכסוני של 6.2 אינץ' ורזולוציית 1,680×720 פיקסלים ייחודית יחסית בהתבסס על פאנל תצוגה בטכנולוגיית IPS, עם 3GB של זכרון דינאמי ו-64GB לאחסון פנימי בהתבסס על תקן eMMC 5.1 עם אפשרות להרחבה, מערכת אנדרואיד פאי, סורק טביעות אצבע מובנה בכפתור ההפעלה הצדדי, חריץ 3.5 מילימטרים עבור אוזניות, מובנה וסוללת 3,580mAh עם תמיכה בטעינה מהירה.

הוא נראה לגמרי לא רע ביחס להרבה תקציביים אחרים – אבל היכולות החומרתיות שבפנים לא ירשימו אף אחד בשנת 2020, ולא בהכרח יספיקו אפילו למשתמשים הבסיסיים ביותר

על אף השדרוג של מערך הצילום למשולש עם יחידת 13 מגה-פיקסל ראשית, יחידת 5 מגה-פיקסל לצילומים בזווית רחבה וחיישן עומק של 2 מגה-פיקסל ליצירת אפקט בוקה, בתוספת למצלמת סלפי קדמית של 8 מגה-פיקסל – ה- L4 ימשיך לעשות שימוש בשבב ה-Helio P22 הבסיסי והחלש של Mediatek, שזהה לשבב אשר היה אחראי על העיבוד ב- L3 לפני שנה (ונחשב חלק בהחלט עוד אז) ומלווה אותנו כבר מתחילת 2018.

בימים בהם אפילו עם תג מחיר של כ-100 יורו מסוגלים להציע כוח עיבוד משופר משמעותית מדובר בחסרון גדול מכיוונה של סוני – אשר מצטרף לשימוש בקישוריות 802.11n בלבד, בזמן בו תקן ה- 802.11ac העדכני והזריז יותר בהחלט יכול להיחשב כברירת מחדל מוחלטת.

ההיצע של מכשירי ה- בישראל הצטמק בצורה ניכרת לאחרונה, כך שהסיכויים לראות השקה של ה- L4 בנוף המקומי היא קטנה מאוד, משום שגם ה- L3 לא נחת כאן – ואולי עדיף שכך יהיה, בעצם?

סוני טרם חשפה תג מחיר רשמי של ה-Xperia L4 אשר יהיה זמין בחנויות בעוד מספר חודשים, במהלך חודשי האביב באירופה (בגווני כחול או שחור) – אך בהתבסס על תגי מחיר של 160 יורו ו-170 יורו לערך (590-630 שקלים בהמרה ישירה) בעת ההשקה של ה-Xperia L3 באירופה בשנה שעברה, סביר לצפות למחיר דומה גם השנה. מחיר שיהיה קשה מאוד להצדיק אותו מול סינים וקוריאנים עם חומרה עדיפה בכמה רמות ובהרבה היבטים.

עדכון: סוני מעדכנת כי הסמארטפון מיועד להגיע אל מדינות אירופה במהלך הרבעון השני של השנה, איפשהו בין חודש אפריל לחודש יוני, עם תג מחיר מומלץ של 200 יורו כולל מסים – כ-745 שקלים בהמרה ישירה שכצפוי ממש לא מסוגלים להתחרות עם דגמים שכבר ניתן לרכוש בישראל כיום בעבור אותו המחיר.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close