המקל והגזר: WhatsApp רוצה לשתף את הפרטים שלכם עם פייסבוק, אבל יש דרך למנוע זאת • HWzone
גאדגטיםאפליקציותכתבות נבחרות

המקל והגזר: WhatsApp רוצה לשתף את הפרטים שלכם עם פייסבוק, אבל יש דרך למנוע זאת

שירות המסרים המיידיים הפופולרי מכולם הודיע כי ישתף חלק מפרטי המשתמשים עם חברת האם שלו

תוכנת המסרים הפופולארית בעולם, WhatsApp, הכריזה על שינוי ראשון במדיניות הפרטיות שלה מזה ארבע שנים, במהלכן נרכשה ע"י .

בפוסט שכתבה בבלוג הרשמי שלה, הכריזה WhatsApp כי מעתה תשתף את פרטי מספר הטלפון של המשתמשים שלה עם החברה האם. החיבור למערכות של , כך נטען, יסייע להציג פרסומות ממוקדות יותר ולהציע להתחבר למכרים משותפים הקשורים טלפונית לחברים בפייסבוק, יעזור לחברה לאסוף נתונים על אופן השימוש באפליקציה ויפחית הודעות ספאם.

Whatsapp תחל לשתף פרטים עם פייסבוק
תחל לשתף פרטים עם פייסבוק

המידע גם עשוי לשמש את בעתיד, שכן היא מעוניינת להתחיל לבחון בקרוב פיצ'רים חדשים. לטענתה, הכוונה היא למידע יומיומי שישולב באפליקציה, אשר היום אנשים מקבלים ממקורות מידע אחרים, כמו התראה מהבנק על פעולה חשודה בחשבון או טיסה צפויה שנדחתה.

כאמור, יש נקודות אור בכל הסיפור הזה, אך רבים מהמשתמשים היו מעדיפים, בצדק, שיעזבו אותם לנפשם ושהמידע שלהם לא יתממשק עם . אפשר להניח שזו רק ההתחלה, ושבשנים הקרובות המשתמשים יצטרכו להקריב עוד מהפרטיות המעטה שנותרה להם.

הכוונה היא להשיק פיצ'רים ושירותים נוספים בעתיד הקרוב (צילום מסך: אתר החברה)
הכוונה היא להשיק פיצ'רים ושירותים נוספים בעתיד הקרוב (צילום מסך: אתר החברה)

העדכון ששוחרר בחנויות האפליקציות מתריע על שינוי בתנאי השימוש ומשאיר את הבחירה בידי המשתמש, אך גם אם בטעות בחרתם שכן לשתף את המספר, יש דרך לבטל זאת. חשוב לעשות זאת עכשיו, שכן ביטול יתאפשר רק לתקופה של חודש. על מנת לבטל את השיתוף, היכנסו לתפריט ההגדרות של האפליקציה, בחרו ב-Account והורידו את הסימון מהלשונית "Share my account info".

תגיות
Back to top button
Close
Close