המצלמה החכמה של גוגל שעורכת את הסרטונים שלכם בעצמה זמינה לרכישה, בערך

מצלמת ה-Clips שהוצגה לצד מכשירי ה- 2 זמינה לרכישה – לקבוצה מצומצמת של נרשמים מוקדמים

עבור חלק בלתי מבוטל מהצרכנים, רק המחשבה על שצופה בהם בכל זמן נתון וממתינה לקלוט את הרגע המושלם להסרטה ותיעוד תעביר בהם צמרמורת – אך מנגד נראה שיש כאלו שעבורם זה יישמע כמו רעיון גאוני ומועיל מאוד, והם אפילו יהיו מוכנים לשלם על כך סכום כסף בלתי מבוטל.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


עבור אלו שמשתייכים לקבוצה השנייה, אנחנו שמחים לבשר כי מצלמת ה-Clips הקטנה והייחודית של גוגל, שהוצגה בחודש אוקטובר האחרון, זמינה לרכישה. מדובר במצלמה שתצלם וידאו באופן רציף כשתפעילו אותה, למשך עד כשלוש שעות להן תספיק הסוללה המובנית ונפח מובנה של 16 ג׳יגה-בייט, תוך התבססות על הסקת מסקנות מתהליכי למידה חישובית ואלמנטים של בכדי לצלם ולשמור את הסרטונים המוצלחים והמעניינים ביותר, ו"לזרוק" את כל מה שמעניין פחות – הכל ללא שום התערבות מצד המשתמש פרט להפעלה והצבה של המכשיר בתחילת התהליך.

קטנה, יקרה – וחדשנית

Clips זמינה לרכישה בעלות בלתי מבוטלת של 250 דולר, כשבתוכה חומרה חכמה שתדע לבצע את כל העיבוד באופן מקומי על בסיס חוקיות ויכולת הסקת מסקנות שכבר הוטענה בה מבעוד מועד, ללא העלת מידע לשרתים מרוחקים – מה שמאפשר לגוגל להצהיר על כך שמדובר במוצר בטוח ופרטי לגמרי, ללא סיכוני כלשהם לכאורה. מעבר למחיר, רק רישום חינמי לרשימת המתנה למצלמה וקבלת הזמנה מגוגל בכבודה ובעצמה יעניק הזדמנות לבצע רכישה של המוצר, בצפון אמריקה בלבד כרגע, עם משלוח צפוי בתחילת חודש מרץ 2018.

בפנים יש שבב עיבוד מידע ויזואלי מחברת Movidius שבבעלות , ומבחוץ קליפס שמאפשר לחבר את המצלמה לשלל משטחים ועצמים לטובת הצילום המתמשך שלה

האם זו תחילתה של אופנה חדשה לוהטת במסגרתה נובל לראות עוד ועוד מכשירי שיבצעו עבודתם באופן אוטונומי לגמרי, או שהעולם עדיין לא ממש בשל לכך? כנראה שבקרוב נגלה.