כל מה שאתם צריכים לדעת על יכולות הצילום המשופרות באנדרואיד Lollipop

תגובה אחת

עם עדכון האנדרואיד 5.0 לוליפופ, אנחנו מעיפים מבט על השינויים שגוגל עשתה בכדי לאפשר למפתחים ובעיקר למשתמשים להנות עוד יותר מהמצלמה במכשירים החכמים שלהם

androidcamera_primary-100018155-gallery

עם עדכון 5.0 למערכת ההפעלה לטאבלטים וסמארטפונים, שיפרה בצורה ניכרת את היכולות של המצלמות שבמכשירים אלו, כשדרוג שלו אנו מחכים כבר זמן מה לפלטפורמה. הטמיעה גרסה חדשה של ממשק התכנות ליישום המצלמה, או ל-API (ראשי תיבות של Application Program Interface) למצלמה שבמערכת החדשה, המאפשרת גישה עמוקה יותר ליכולות המצלמה ולחומרה הבסיסית ביותר שלה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הממשקים המשודרגים הללו מאפשרים לנו לשלוט על התכונות של ומצלמות שעד כה לא היה לנו בכלל גישה אליהן, כמו מצב Burst Mode טבעי ומהיר חדש, המאפשר למכשיר הנקסוס 5, שעבר את עדכון הלוליפופ, לצלם 30 בשניה ברזולוציה המלאה של המצלמה, העומדת על שמונה מגה-פיקסל, מהירות שעוד לא ראינו בתחום הצילום בסמארטפונים. בנוסף, האפשרות לשמירת בקובץ DNG (או Digital Negative), המבוסס על פורמט ה-Raw, מאפשרת לצלם לשנות פרמטרים רבים יותר בתמונה (לעומת קובץ ה-JPEG), כמו שינוי הדינמיקה, הורדת כמות ה-"רעש" שבתמונה ואיזון לבן, כל זאת עם איבוד מינימלי של פרטים.

בהשוואה שקיים מספר מפתחים, כמו השוואה מהאתר PhoneArena, הושוו JPEG שנלקחו עם הנקסוס 5, לצד מסוג DNG של האותו צילום שעברו כונון מסויים בזכות היכולת של הקבצים הללו לשמור ולשנות מספר רב של מידע על התמונה. התוצאות בהחלט מעניינות:

תמונת JPEG מצד ימין ותמונת DNG ערוכה מצד שמאל (לחצו להגדלה)

JPEG-out-of-the-camera porscheDNG-edited porsche

   DNG-edited symbolJPEG-out-of-the-camera symbol

   JPEG-out-of-the-camera treesDNG-edited trees

   JPEG-out-of-the-camera flowerDNG-edited flower

   JPEG-out-of-the-camera lushDNG-edited lush

   JPEG-out-of-the-camera yardDNG-edited yard

   Daylight JPG - ImgurDaylight Edited - Imgur

Burst capture 3 - ImgurBurst capture 2 - ImgurBurst capture 1 - ImgurBurst capture 0 - Imgur

תמונות במצב Burst Mode (משמאל לימין)

אנחנו שמחים לראות שגוגל מתחילה לתמוך בסטנדרטים אנטי-הרסניים לתמונות המצולמות עם מכשירי אנדרואיד, בדומה ליכולות של מכשירי הלומיה של מיקרוסופט, תוספת מבורכת בהחלט. גם יכולות הפרץ החדשות מעידות על יישור קו ואף דחיקת אותו הקו הלאה ומעבר ליכולות המתחרים. מעוניינים לדעת מתי מכשיר האנדרואיד שלכם צפוי לקבל את העדכון? כנסו לפוסט המעודכן שלנו בנושא.